Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Попри війну понад 40% керівників українських МСБ хочуть збільшити персонал цьогоріч

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
3 жовтня 2022 3 хвилин читання

За даними дослідження Payoneer, проведеного серед власників українського малого та середнього бізнесу, 38% зі 4,2 тис. опитаних планують збільшити кількість працівників цього року.

Платіжна платформа Payoneer вирішила визначити, як на український МСБ вплинула повномасштабна війна з росією, як вони та їхні співробітники відреагували на неї та як змінилися їхні плани щодо майбутнього розвитку. Наводимо основні результати дослідження і, забігаючи наперед, наголосимо, що маємо позитивні прогнози щодо повноцінного відновлення роботи МСБ.

Як український МСБ працює в умовах війни

Згідно з результатами опитування, 70% українського МСБ, що працює з іноземними клієнтами, продовжують діяльність під час повномасштабної війни. Ще 22% працюють частково.

 Майже половина (43%) змогла зберегти робочі місця для всіх своїх співробітників, ще 20% зберегли більшість із них. Крім того, 38% керівників цьогоріч хочуть наймати співробітників.

 Не в останню чергу це стало можливим завдяки тому, що третина (32%) змогла утримати всіх своїх клієнтів, а майже чверть (24%) зберегла більшість із них. І це все попри те, що 72% малих і середніх підприємств, що працюють з іноземними клієнтами, не планували врегулювання кризових ситуацій до початку повномасштабної війни.

Як на український МСБ вплинув Covid-19

Більш ніж половина опитаних (58%) вважають, що пандемія Covid-19 дала їм досвід швидкого пристосування до надскладних умов. Найбільшими ж проблемами, з якими зіткнулися бізнеси на початку повномасштабної війни, стали фінансові труднощі (про це сказали 35% опитаних) і високий рівень стресу серед працівників (29%).

 Щоб захистити своїх співробітників, п'ята частина власників МСБ перемістила компанію у більш безпечні регіони, а 17% видали одноразові виплати. Для підтримки ментального здоров'я своїх співробітників в умовах сильного стресу 16% керівників надавали безкоштовну психологічну допомогу.

 Раніше ми розповідали, які українські компанії тримають економічний фронт під час війни.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 23 години тому

Соціальні мережі є джерелом новин для 74% українців: опитування

Руслан Сорока 29 листопада 2022 18:02

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 29 листопада 2022 11:35

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович 29 листопада 2022 10:22

Маркетплейси знов популярні серед українців: топ найпопулярніших сайтів у жовтні 2022

Руслан Сорока 28 листопада 2022 18:55