Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що відомо про Starfield і чи стане вона хітом у гейміндустрії

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
21 червня 2023 7 хвилин читання

Студія Bethesda невдовзі випустить відеогру про дослідження космосу Starfield. Минулого тижня компанія провела велику презентацію, де розказала про сюжет, всесвіт гри, її особливості та геймплей. SPEKA розповідає, що відомо про гру, чи стане вона новим хітом та чи не повторить долю гри схожого стилю No Man’s Sky.  

Starfield: що відомо, який сюжет та геймплей, коли вийде  Starfield: що відомо, який сюжет та геймплей, коли вийде 

Що відомо про Starfield та дата виходу гри

За сюжетом, у Новій Атлантиді, величезному місті та першій позаземній людській колонії, існує фракція «Сузір’я», яка досліджує таємні космічні артефакти. Головний герой має зв’язок з цими артефактами, саме тому до нього звертається «Сузір’я». Це не єдина фракція у космосі. Гравець може долучитися до кількох організацій, серед яких навіть космічні ковбої. Однак фракції ворогують між собою. Окрім основного сюжету, обіцяють багато паралельних квестів.

Офіційний трейлер Starfield

Starfield виходить 6 вересня 2023 року на Xbox Series X|S і ПК. Гравців запрошують зробити попереднє замовлення. За попередньої купівлі преміумверсії або видання Constellation гравці отримають доступ до гри на п’ять днів раніше.

Гра пропонує дослідження планет, яких, як заявляють розробники, буде понад тисяча. Bethesda заявляє, що у Starfield буде більше рукотворного контенту, ніж у Skyrim та інших іграх, однак основна частина планет створена за допомогою процедурної генерації — алгоритмів, що довільно створюють ландшафт та особливості планет. 

Планети у Starfield
Планети у Starfield
Планети у Starfield
Планети у Starfield

Подібним шляхом вирішила скористатись раніше No Man’s Sky — відеогра про дослідження космосу, що вийшла у 2016 році. Тоді їм вдалося створити понад 18 квінтильйонів планет, однак гра зазнала критики, бо більшість планет були схожі або просто нудні. 

Геймплей та кастомізація персонажа у Starfield  

Грати у Starfield можна буде від першої та третьої особи. Помічником у дослідженнях стане сканер, який буде підсвічувати цікаві місця. Перед дослідженням гравець буде перебувати у космосі — звідти, у космічному кораблі, буде доступна наявна інформація про кожну планету. Деякі планети матимуть свої міста. Зокрема, Нова Атлантида, за словами розробників студії, відомої через The Elder Scrolls V: Skyrim і Fallout 4, це найбільше місто, яке вони колись створювали. 

Нова Атлантида — перша колонія землян у Starfield  Нова Атлантида — перша колонія землян у Starfield 

Bethesda заявляє, що створила найрозвиненішу систему кастомізації головного героя. Зокрема, обирати можна серед різних етносів, готових пресетів та адаптовувати кожен елемент тіла персонажа та його властивості. Для героя існує три історії походження на вибір, які будуть поєднуватися між собою, та повноцінне минуле, яке впливатиме на відповіді у діалогах та ставлення до гравця від деяких NPC. Крім того, можна буде обрати три риси характеру, які матимуть як позитивний, так і негативний ефект. Наприклад, риса «інтроверт» надає гравцям більше витривалості, коли вони подорожують поодинці, але зменшує їхню спроможність летіти із супутником.

Система кастомізації у Starfield
Система кастомізації у Starfield

За новий рівень гравець буде отримувати бали досвіду, які зможе витрачати на здібності серед п’яти категорій.

Що можна робити у Starfield

Окрім дослідження планет на нас чекають і космічні бої. Битви кораблів отримають окрему механіку: вам потрібно буде стежити за різними показниками судна. У разі перемоги над ворожим кораблем його можна буде пристикувати для абордажу або пограбувати чи забрати собі. 

Кадр бою з космічним кораблем у грі Кадр бою з космічним кораблем у грі

Загалом космічне судно є основною цінністю персонажа, його можна повністю модифікувати у космопортах. Для змін надається не лише зовнішній вигляд, а й розмір та технічні характеристики корабля та його внутрішніх частин, зокрема диспетчерські, їдальні чи склади.

Типи космічних кораблів та їх модернізація у Starfield
Типи космічних кораблів та їх модернізація у Starfield
Типи космічних кораблів та їх модернізація у Starfield
Типи космічних кораблів та їх модернізація у Starfield

Подорожувати можна NPC, які допоможуть у дослідженні планет або стануть вашим романтичним партнером. Компаньйонів також можна прокачувати.

Змінювати можна і екосистему планет. Наприклад, будувати форпости чи досліджувати різних істот. Форпост, звісно, теж можна модифікувати. 

Частина гри має активне проходження, а частина стелс-режим. Тому розробники подбали про величезну кількість зброї. Окрім того, планети можуть мати свої особливості, що робить їх використання незручним чи неможливим. Наприклад, в умовах невагомості зброя буде відштовхувати гравця назад.

Кадр з бою з інопланетною істотою  Кадр з бою з інопланетною істотою 

Також Bethesda розповіла і про речі, які зможуть отримати покупці колекційної Starfield. Серед них новий контролер Xbox та гарнітура. Крім того, покупці отримають годинник як у головного героя, який буде не просто демонструвати час у реальному житті, а також може бути HUB для гри та передавати дані про основні параметри головного героя.

Велика презентація про особливості гри від розробників 

Чи повторить долю No Man’s Sky

Starfield, ще до виходу гри, порівнюють із No Man’s Sky. Остання свого часу привернула чимало уваги від ігрової спільноти, зокрема через концепцію величезного відкритого світу, можливість мультиплеєра. 

No Man's Sky отримала змішані відгуки під час запуску 2016 року, зокрема, через повторюваний ігровий процес та відсутність деяких анонсованих функцій, наприклад, кооперативної гри. Однак від моменту релізу відеостудія Hello Games продовжувала вдосконалювати та розширювати No Man's Sky. Гра отримала безліч безкоштовних основних оновлень контенту, додали кілька раніше відсутніх функцій, кросплатформену гру та підтримку віртуальної реальності. Це суттєво покращило загальне сприйняття No Man's Sky.

Натомість Starfield для Тодда Говарда, головного геймдизайнера та продюсера гри, є чимось на кшталт проєкту всього життя, адже над створенням космічної RPG він думав 26 років тому.

Тодд Говард — головний гемдизайнер та продюсер гри Тодд Говард — головний гемдизайнер та продюсер гри

В інтерв’ю для IGN Говарда запитали, чи були джерелом натхнення за створенні Starfield ігри на кшталт Elder Scrolls, Fallout та No Man’s Sky. Представник Bethesda сказав, що надихався Red Dead Redemption 2:

Очевидно, вона схожа з Elder Scrolls і Fallout… Але ігри переносять вас у світ, переносять вас у певне місце. Тому, я думаю, що це більше схоже на Red Dead Redemption 2. Де ніби я живу у вестерні.

Також Говард зробив доволі сміливу заяву, що Starfield запропонує роль справжнього космічного дослідника, тобто планети можуть як бути наповненими подіями та цікавими місцями, так і такими, де нічого не відбувається.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Новий шоукейс від Indie Cup покаже 451 гру, 263 демоверсії та нову спеціальну номінацію

Олеся Дерзська 14 червня 2024 17:19

Найцікавіші новинки з Xbox Games Showcase 2024

Сергій Коноплицький 10 червня 2024 17:43

Microsoft показала нові консолі Xbox та ігри до них

Владислав Паливода 10 червня 2024 13:33