Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що таке Bluesky та що відомо про альтернативу Twitter

3 липня 2023 6 хвилин читання

У Twitter лише розмов, що про Bluesky. Поки користувачі незадоволені новими лімітами на перегляд твітів і намагаються приєднатись до Bluesky, SPEKA розповідає, що відомо про цю соцмережу, а також надає коментар про користувацький досвід нашої Head of SMM Євстахії Мельникової

Що таке Bluesky, де отримати запрошення та як користуватись  Що таке Bluesky, де отримати запрошення та як користуватись 

Що таке Bluesky?

Bluesky — це соцмережа, розроблена колишнім генеральним директором Twitter Джеком Дорсі. Проєкт представили у 2019 році, а перших працівників найняли у 2021-му.  Соцмережа має інтерфейс користувача, схожий на Twitter, з алгоритмічним вибором постів та модерацією для конкретної спільноти.

Як виглядає застосунок Bluesky Як виглядає застосунок Bluesky

Bluesky використовує власну структуру з відкритим кодом, AT Protocol

На початку роботи над Bluesky Дорсі заявив, що Twitter фінансуватиме «невелику незалежну команду до п’яти архітекторів, інженерів і дизайнерів», яка розроблятиме децентралізований стандарт для соціальних медіа, з початковою метою, щоб Twitter сам прийняв цей стандарт. Але це було до того, як Ілон Маск купив платформу, тому станом на кінець 2022 року Bluesky повністю відійшов від Twitter.

Які функції є у Bluesky?

Bluesky має схожі можливості із Twitter. Довжина допису має ліміт у 256 символів, а також може містити фото. На самі дописи можна відповідати, поширювати, лайкати та ділитись на сторонніх сервісах. 

Ось така кількість символів поміщається у пост в Bluesky Ось така кількість символів поміщається у пост в Bluesky

Ви можете шукати інших людей і стежити за ними, а потім переглядати їхні оновлення на своїй «домашній» хронології. Також є хронологія «Найцікавіше», яка показує цікаві дописи. Канали профілів поділені на два розділи, як у Twitter: дописи та сповіщення й відповіді.

У чому відмінність Bluesky від Twitter?

Підписуйтеся на наші соцмережі

З технічного погляду Bluesky відрізняється тим, що вона не має функції месенджера, як у Twitter або деяких розширених інструментів, як0от додавання облікових записів до списків. 

Щоб побачити свої лайки, потрібне спеціальне розширення. У повідомлення можна додати лише фото (4 шт.), але без гіфок і відео, а пост не можна зберегти у чернетки.

Натомість у Bluesky можна обирати, який вид контенту не хочеш бачити (наприклад, можна не показувати репости чи відповіді від інших користувачів).

Чи можна зареєструватись у Bluesky?

На жаль, поки що вхід у соцмережу лише за запрошеннями. Нові користувачі отримують один код запрошення кожні два тижні, поки вони користуються програмою Bluesky. Компанія відстежує соціальний графік, надаючи користувачам, які запрошують надійних учасників, більше кодів.

У профілі користувача відображається кількість доступних кодів для запрошення У профілі користувача відображається кількість доступних кодів для запрошення

2 липня Bluesky тимчасово припинив реєстрацію, оскільки дуже багато людей намагалось приєднатись після обмежень у Twitter. У компанії виникли проблеми із продуктивністю, але 3 липня традиційний формат реєстрації поновили. 

Bluesky каже, що розглядає систему коду, щоб допомогти адміністраторам серверів керувати та модерувати свої спільноти. На етапі бета-тестування користувачі можуть приєднатися лише до соціальної мережі bsky.social, але якщо розробник за межами Bluesky створить власну нову соцмережу за допомогою протоколу AT, користувачі Bluesky можуть перейти до нової програми та перенести своїх підписників, опис профілю та дані.

Де отримати запрошення у Bluesky та яка там аудиторія?

Більшість користувачів приходять саме з Twitter, розповідає Head of SMM Speka Євстахія Мельникова, тому радить шукати коди насамперед саме там. 

«Я не ставала в чергу, не реєструвалась. Знайомий моєї подруги роздавав інвайти у твіттері. Тому слід уважно моніторити стрічку, бо може трапитись гарячий пиріжечок. Також часто інвайти розігрують за донати», — розповідає Євстахія. 

У Bluesky, або «Блакитному», як його називають українські користувачі, доволі активна українська спільнота:.

«Спільнота користувачів поділена на кластери за країнами та мовами (а ще за хобі, орієнтацією та іншими ознаками). В українському кластері станом на початок липня близько 1600 користувачів. Кожен український юзер з’являється на цій мапі жовтою цяткою, яка збільшується від активності користувача. У Bluesky українці активно проводять збори на ЗСУ та намагаються створити нетоксичне середовище, яке займається питанням українізації», — ділиться спостереженнями Євстахія. 

Кластеризація спільнот у Bluesky Кластеризація спільнот у Bluesky

Каталог українських профілів можна знайти за посиланням.

Чи є застосунки Bluesky на iOS та Android?

Так. Bluesky вийшов на Android 20 квітня, а наприкінці лютого — на iOS. Портал TechCrunch описав застосунок на iOS як «функціональний, хоча все ще досить простий і схожий на Twitter». 

Що таке Hellthread у Bluesky

Це помилка в інтерфейсі соцмережі. Bluesky, як і Twitter, дозволяє користувачам відповідати на пости, зроблені іншими користувачами, і збирати потоки з багатьох відповідей від багатьох різних людей. Hellthread — це ланцюжок відповідей, який сповіщає кожного окремого користувача в будь-який час про те, що хтось дописує будь-де у треді. На початку своєї історії було неможливо вимкнути сповіщення hellthread.

По суті, забагато людей відповіло на один ланцюжок, усі сповіщення людей у ​​ланцюжку перестали працювати, повідомлення стало неможливо ігнорувати, ланцюжок розділився на купу різних підтем, а також не можна було проскролити тред до початку. 

Розробник, який міг виправити цю функцію був на вихідних, тому helltread тривав усі останні вихідні 28-29 квітня.

Hellthread представляв широкий вибір розмов. Багато хто використовував hellthread для публікації відвертих фотографій. Також були поширені розмови про тварин, телебачення та інші аспекти культури, однак, мабуть, найпоширенішою темою розмов у hellthread був сам hellthread. 

Кому належить Bluesky?

Хоча Джек Дорсі фінансував Bluesky і входить до правління компанії, він не бере участі у повсякденному розвитку. Генеральним директором Bluesky є Джей Грабер, який раніше працював інженером-програмістом для криптовалюти Zcash, а потім заснував сайт для планування подій під назвою Happening.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 3 липня 2024 07:50

Вживлення Neuralink другій людині відтермінували — причини

Владислав Паливода 2 липня 2024 11:48

Пентагон блокуватиме Starlink для росіян

Владислав Паливода 27 червня 2024 19:38

Блогерка поставила 15 запитань в анкеті і відмовила 5000 чоловікам

Олеся Дерзська 26 червня 2024 15:17

Instagram вперше обігнав Facebook за кількістю дорослих користувачів в Україні

Вікторія Рудзінська 24 червня 2024 12:28