Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ripple (XRP): чи нівелює оптимізм інвесторів слабку ринкову динаміку?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
11 червня 2024 4 хвилин читання

Упродовж останніх трьох місяців Ripple (XRP) демонстрував низьку волатильність і мляву мережеву активність. Ситуація змінилася з неочікуваним пробудженням китів — впливових інвесторів у криптовалютному середовищі, які лише за останню добу скупили XRP на майже $300 млн. Невже зростання Ripple не за горами? Зʼясовуємо за допомогою мережевої аналітики та ринкових показників.

Аналіз XRP

Ринковий аналіз XRP вказує на статичність тенденції попередніх місяців.  

Одноденний графік демонструє, що ціна XRP перебуває у межах критичного діапазону, обмеженого ключовим опором на рівні $0,55, і критичною підтримкою на рівні $0,47, що зумовлює тривалі бічні цінові дії. 

Чарт XRP/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт XRP/USDT, таймфрейм: один день. Джерело: WhiteBIT TradingView

Динаміка останніх місяців показує рух Ripple з серпня по листопад 2023 року, перед тим як XRP дійшов опору $0,73, відновивши 100-денну і 200-денну ковзні середні (MA). Це додає вірогідності до формування активом довготривалого бичачого тренду, який може відбутися за умови подолання покупцями критичної зони. 

Таку тенденцію підтверджує і 4-годинний графік. Згідно з ним, ціна XRP досягла вузького діапазону, обмеженого рівнем Фібоначчі 0,5 ($0,5310) і нижньою межею висхідного клину на рівні $0,51. 

Чарт XRP/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView Чарт XRP/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT TradingView

Прорив нижче нижньої лінії тренду може призвести до низхідного відкату до статичної підтримки на рівні $0,48.

І навпаки, якщо покупці проб'ють рівень 0,5 за Фібоначчі, наступною метою у короткостроковій перспективі буде рівень 0,618 ($0,5574).

Фундаментальні чинники свідчать про песимістичні висновки

Незважаючи на сумнівний ціновий рух, XRP продемонстрував різке зростання ставки відкритого інтересу та стрибок обсягу торгів, що свідчить про підвищення інвестиційного інтересу до актива. 

Дані деривативів Ripple (XRP). Джерело: Coinglass Дані деривативів Ripple (XRP). Джерело: Coinglass

На противагу цьому чисті притоки XRP демонстрували потужне падіння протягом останніх чотирьох місяців, що свідчить про їхню кореляцію з ціновими коливаннями Ripple. 

Чистий грошовий рух XRP. Джерело: Coinglass Чистий грошовий рух XRP. Джерело: Coinglass

Незважаючи на низхідну тенденцію Ripple, дані Whale Alert показали, що кити активно скуповують XRP, придбавши майже $300 млн XRP за останні 24 години. 

Навіть більше, XRP продемонструвала різке зростання соціального домінування. Утім, зниження інтересу спільноти, що відображається у зниженні соціальних обсягів, може бути реакцією на поточні проблеми з ринковою продуктивністю актива.

Джерело: Santiment Джерело: Santiment

Зниження соціального інтересу корелюється з нещодавньою заявою Бреда Гарлінгхауза, у якій йшлося про те, що первинне публічне розміщення акцій (IPO) компанії Ripple, про яке раніше ходили чутки, є малоймовірним, зважаючи на юридичні суперечки компанії з Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC). 

Генеральний директор Ripple зазначив, що реєстраційна заява S-1 для IPO потребує схвалення SEC, але він сумнівається у позитивному результаті.

«Вихід на біржу в США для Ripple зараз не має жодного сенсу», — продовжив він.

Висновок

Попри активність китів, Ripple (XRP) залишається доволі суперечливим активом у контексті ринкової динаміки. Так, згідно з аналітикою цінового руху та мережевих показників, XRP має високі шанси залишитися у млявому тренді, особливо з урахуванням посилення інтересу до інших альткоїнів цього місяця.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 14 годин тому

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00