Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рамштайн-9 — головне із зустрічі.

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
14 лютого 2023 5 хвилин читання

Сьогодні, 14 лютого, у Брюсселі триває засідання Контактної групи з питань оборони України, так званий Рамштайн-9. SPEKA у режимі текстової трансляції на сайті та у Telegram повідомляє про основні події та заяви її учасників.

«Авіаційна» зустріч у Брюсселі 

Це засідання ще до його початку назвали авіаційним, адже серед пріоритетів для обговорення українською стороною захист українського неба та отримання літаків.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання повідомив, що постачання військових літаків Україні не нагальне питання, але обговорення цієї ідеї триває. 

«Головне завдання натепер доставити те, що ми вже пообіцяли: військові машини, БМП Bradley та Marders, танки Leopard та M1 Abrams. Також потрібно забезпечити навчання та обладнання. Щодо літаків обговорення триває», — заявив Столтенберг.

Вже після зустрічі Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що у нього немає ніяких новин щодо постачання Україні бойових літаків.

«Щодо питання літаків. У мене немає ніяких оголошень щодо літаків сьогодні», — зазначив Остін.

Союзники продовжать працювати з Україною, аби вирішити її найбільш нагальні потреби та підготувати до контрнаступу навесні. Зараз співпраця з Україною фокусується на тому, як навчити українських військових користуватися новими системами та доставити їх на поле бою. 

Фактично результатом зустрічі є додаткові зобов'язання щодо надання боєприпасів і засобів протиповітряної оборони. Ці запити  є терміновішими, ніж довгострокові, як-от винищувачі або швидке постачання західних бойових танків.

Остін також додав, що США не бачать, що Росія накопичує свої літаки в рамках підготовки до потенційної авіаційної атаки. Американська сторона не виступає проти можливого передання Польщею винищувачів F-16 Україні. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Не виключають постачання винищувачів F-16 в Україну і Нідерланди, але потребують узгодження обговорено з США. Про це заявила міністерка оборони країни Кайса Оллонгрен.  

«Сьогодні я розмовляла з Олексієм Резніковим і ми завжди ставимось дуже серйозно до запитів України. Вони просять F-16. Це комплексна система і ми маємо обговорити це з своїми партнерами, зокрема з США. Україна добре розуміє, що для цього потрібен час»

Якою була мета України на зустрічі Рамштайн-9

Міністр оборони України Олексій Резніков напередодні зустрічі оголосив головні питання порядку денного, як-от:

  • захист українського неба, зокрема через залучення авіаційної платформи;
  • розбудова «танкової коаліції»;
  • формування запасів  боєприпасів;
  • тренінгові програми для українських воїнів;
  • стабільність підтримки — логістика, обслуговування, ремонт, практична реалізація «військового шенгену»

Хоча новин щодо літаків наразі немає, міністр заявив, що «дуже задоволений» результатами Рамштайн-9. Він зазначив, що в засіданні брали участь 54 представники країн світу, що означає, що «антикремлівська коаліція зростає». 

Ми продовжували говорити про навчання наших підрозділів на тій техніці, яку нам дають, і ухвалене рішення надавати, – щоб готові підрозділи виконували завдання Генерального штабу зі звільнення тимчасово окупованих територій.
Олексій Резніков

Яке озброєння передадуть союзники

Зенітні установки Gepard

Німеччина налагоджує виробництво боєприпасів для зенітної самохідної установки Gepard, щоб поставити їх Києву.

Танки Leopard 

У коаліції з іншими країнами Німеччина передасть раніше анонсовані танки Leopard. Окрім цієї країни їх постачатимуть ще Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак додав, що польські танки Leopard 2 Київ отримає у березні. Польща з початку лютого навчає на них українських військових.

Танки  Т-72 

Міністр оборони США Ллойд Остін додав, що США, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72, а Польща надасть свої Т-72s.

Системи ППО 

Міністр оборони Німеччини повідомив журналістам про постачання двох додаткових систем протиповітряної оборони IRIS-T.

Деякі ЗМІ поширюють інформацію, що постачання має бути наступного місяця, тобто у березні, але насправді йдеться про «наступні місяці». Це також залежить від можливостей галузі.

США, Німеччина та Нідерланди нададуть системи Patriot, Франція та Італія — SAMP/T.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Виробник “Леопардів” та “Цезарів” відкрив представництво в Києві

Ангеліна Мусієнко 2 жовтня 2024 17:03

НАТО попереджує про небезпеку згортання реформи оборонних закупівель Міноборони

Владислав Паливода 2 жовтня 2024 08:06

Міжнародні кіберзлочинці працюють під прикриттям фсб

Ангеліна Мусієнко 1 жовтня 2024 20:46

Як ШІ допомагає кенійським фермерам покращити врожай

Ангеліна Мусієнко 1 жовтня 2024 19:21

Два підрозділи, які займалися розробкою IT-проєктів для Сил оборони, розформували

Павло Бартос 1 жовтня 2024 15:31