Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пісня Queen змушує інсулінові клітини діяти

Артем Житкевич
Артем Житкевич
27 серпня 2023 2 хвилин читання

Вчені знайшли новий спосіб лікування діабету за допомогою рок-музики. Вони створили клітини, які виробляють інсулін під впливом звуку, і імплантували їх мишам. Найкращий результат показала пісня Queen — We Will Rock You, яка змусила клітини вивести 70% інсуліну.

Про це повідомляє New Atlas.

Вчені з США та Китаю придумали новий метод контролю рівня інсуліну за допомогою звукових сигналів. Вони скористалися бактеріями E.coli, яким вдалося видобути білок, що контролює потоки кальцію в клітинах.

Цей білок було поєднано з клітинами людей, яким необхiдний iнсулiн. Таким чином, вченi отримали клiтини, якi можуть пропускати кальцiй пiд впливом звукових хвиль.

Виявилось, що найбiльш ефективною частотою для активацiї клiтин є 50 Гц, а найбiльш ефиктовною гучністю — 60 дБ. Вченi перевiрили свою iдею на мишах, яким iмплантували модифiкованi клiтини. Потiм вони програвали рiзнi мелодiї та спостерiгали за реакцiєю органiзму.

Найбiльший ефект спостерiгався при програваннi піснi Queen — We Will Rock You. Ця пiсня має ритм, який iдеально пiдходить для стимуляцiї клiтин. Коли мишi слухали цю пiсню, вони виводили 70% iнсулiну за 3 секунди. Це дозволило знизити рiвень глюкози в кровi до нормального значення.

0
Прокоментувати