Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені створили пов'язку, що прискорює загоєння рани на 30%

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
25 лютого 2023 3 хвилин читання

Дослідники Північно-західного університету розробили першу у своєму роді невелику, гнучку, розтяжну пов'язку, яка прискорює загоєння шляхом проведення електротерапії безпосередньо до місця рани. У дослідженні на тваринах нова пов'язка загоювала діабетичні виразки на 30% швидше, ніж у мишей без пов'язки.

Пов'язка також активно стежить за процесом загоєння, а потім нешкідливо розчиняється, коли вона більше не потрібна. Новий пристрій може стати потужним інструментом для пацієнтів з діабетом, у яких виразки можуть призвести до різних ускладнень, включаючи ампутацію кінцівок або навіть смерть. Дослідження було опубліковано 22 лютого в журналі Science Advances. Це перший біорозсмоктуючий бандаж, здатний проводити електротерапію, і перший приклад розумної регенеративної системи.

«Коли у людини виникає рана, мета завжди полягає в тому, щоб закрити цю рану якомога швидше. Інакше відкрита рана сприйнятлива до інфекції. А для людей з діабетом інфекції ще важче лікувати та небезпечніше. Для цих пацієнтів існує велика незадоволена потреба в економічно ефективних рішеннях, які дійсно працюють на них. Наша нова пов'язка є економічно ефективною, легкою в застосуванні, адаптованою, зручною та ефективною для закриття ран для запобігання інфекціям та подальшим ускладненням. Хоча це електронний пристрій, активні компоненти, які взаємодіють із ложем рани, повністю розсмоктуються», — сказав Джон А. Роджерс з Northwestern, який керував дослідженням.
Джон А. Роджерс

Експерт з регенеративної інженерії, Амір є професором біомедичної інженерії Деніела Хейла Вільямса в Інженерній школі Маккорміка Північно-Західного університету та професором хірургії в медичній школі Фейнберга Північно-Західного університету. Він також керує Центром вдосконаленої регенеративної інженерії (CARE) і переддокторською програмою підготовки з регенеративної інженерії, що фінансується Національними інститутами здоров'я. Роджерс є професором матеріалознавства та інженерії Луїса Сімпсона та Кімберлі Куеррі, біомедичної інженерії та неврологічної хірургії в McCormick and Feinberg. Він також керує Інститутом біоелектроніки імені Кверрі Сімпсона.

Нагадаємо, що засновник Spotify Деніел Ек допоміг розробити стартап в галузі охорони здоров'я Neko Health. Він спеціалізується на скануванні тіла за допомогою штучного інтелекту.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна на Web Summit 2024: Стійкість та інновації

Неля Збишко 15 листопада 2024 16:30

Штучний інтелект в медицині: чи готові великі мовні моделі до клінічного випробування

Олександр Тартачний 29 жовтня 2024 09:05

Apple тестує програму моніторингу рівня цукру в крові

Кіра Іванова 26 жовтня 2024 16:09

Нобелівську премію з медицини 2024 отримали Емброс і Рувкун за відкриття мікроРНК

Павло Бартос 7 жовтня 2024 13:39

Керовані мозком біонічні кінцівки стануть реальністю вже невдовзі — вчені

Олександр Тартачний 5 жовтня 2024 09:45