Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Oracle та власник TikTok сперечаються через контроль над алгоритмами — Forbes

Богдан Камінський
Богдан Камінський
28 серпня 2023 3 хвилин читання

Відносини між компаніями ByteDance та Oracle, які співпрацюють над забезпеченням роботи TikTok у США, стали ворожими. Про це пише Forbes із посиланням на джерела.

Один зі співрозмовників видання описав позицію Oracle щодо ByteDance як «контррозвідувальну операцію», а не як звичайні клієнтські відносини. 

Водночас деякі співробітники китайського техногіганта вважають, що Oracle «просто хоче збільшити свої статки», адже це один із найприбутковіших проєктів компанії.

Також відносини компаній загострилися через камери відеоспостереження. За даними джерел, китайській уряд наполягає, щоб над кожним робочим місцем співробітника Oracle встановили камеру спостереження. Представники американської корпорації домоглися зменшення їхньої кількості та зміни розташування, щоб ByteDance не бачила паролі та іншу службову інформацію.

Проєкт угоди між ByteDance та Oracle 

Напередодні Forbes опублікував проєкт угоди між ByteDance та адміністрацією президента США Джо Байдена від літа 2022 року. Якби його ухвалили, відносини TikTok з Oracle вийшли б за межі типових відносин з постачальником послуг. 

Документ надавав би американській компанії повноваження визначати, чи відповідає вихідний код застосунку заявам ByteDance. Якщо ні, уряд США міг би призупинити роботу застосунку на території країни.

TikTok був відкритим щодо тієї частини проєкту угоди, яка покладала на Oracle відповідальність за моніторинг алгоритмів рекомендацій щодо порушень. Але, схоже, договір також поклав би на Oracle обов'язки моніторити комунікації між TikTok і ByteDance.

Однак Oracle не могла б міняти вихідний код алгоритму застосунку. На момент переговорів це технічне право було зарезервоване лише за компанією ByteDance.

Шлях до партнерства ByteDance та Oracle 

Влітку 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що заблокує TikTok на території США, якщо ByteDance не продасть американську частину бізнесу. Тоді викупити застосунок зголосились Oracle, Microsoft і WalMart.

За кілька днів до набуття чинності указу Трампа ByteDance запропонувала не продавати частину бізнесу, а зробити Oracle своїм «довіреним постачальником технологій». Президент підтримав ініціативу.

Oracle також погодилася стати хостером для американського бізнесу TikTok, який міг би приносити їй дохід у розмірі $1 млрд на рік.

Після обрання Байдена перемовини між компаніями та урядом продовжились. За словами представника TikTok, «розмови досі тривають».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Велика Британія та США розробили глобальні рекомендації з безпеки ШІ

Юлія Мирська 28 листопада 2023 10:03

NASA планує заплатити $1 млрд за виведення МКС з орбіти

Юлія Мирська 28 листопада 2023 09:02

ByteDance провела масові звільнення в ігровому підрозділі Nuverse — видавці Marvel Snap

Богдан Камінський 27 листопада 2023 19:16

Nvidia відтерміновує запуск нового чипа із ШІ

Юлія Мирська 24 листопада 2023 14:16

Австралія створить групи швидкої кібердопомоги для островів Тихого океану

Юлія Мирська 22 листопада 2023 13:52