Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NVIDIA обігнала за капіталізацією Google та Amazon та ненадовго увійшла до топ 4 найдорожчих компаній світу

Богдан Камінський
Богдан Камінський
13 лютого 2024 2 хвилин читання

Ринкова вартість NVIDIA перевищила капіталізацію Amazon та Google завдяки зростанню вартості акцій у більш ніж чотири рази за останні 15 місяців на тлі стрімкого попиту на ШІ-чипи.

Про це пише Forbes.

У понеділок, 12 лютого, акції NVIDIA зросли майже на 3% до рекордного рівня — до понад $740, в результаті чого ринкова капіталізація сягнула $1,83 трлн. Це трохи більше, ніж в Alphabet (компанія-власниця Google) та Amazon, які мають $1,82 трлн та $1,8 трлн відповідно.

Ще у жовтні 2022 року ринкова капіталізація NVIDIA була нижчою за $300 млрд. Компанія значно відставала від Amazon та Alphabet, оцінка яких на той час перевищувала $1 трлн.

Таким чином NVIDIA увійшла до четвірки найдорожчих компанії світу, поступаючись лише Microsoft ($3,1 трлн), Apple ($2,9 трлн) і Saudi Aramco ($2 трлн).

Штучний інтелект пришвидшив зростання NVIDIA

Наразі NVIDIA є найвідомішим виробником чипів для штучного інтелекту. У попередньому кварталі прибуток компанії до сплати податків та амортизації (EBITDA) зріс на 500% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Валовий дохід і прибуток NVIDIA поки що поступаються аналогічним показникам трильйонерів на кшталт Apple чи Microsoft. Проте аналітики очікують швидке скорочення цього розриву.

Попри 50% зростання цьогоріч, NVIDIA залишається однією з найпопулярніших інвестицій на Волл-стріт. Goldman Sachs та Bank of America встановив цільову ціну в $800 за акцію, що означає подальший потенціал зростання акцій на 8%.

За останнє десятиліття вартість акцій NVIDIA злетіла на 17 000%, що є найкращим результатом серед усіх учасників S&P 500 в історії. Інвестиції у розмірі $1 тис. у 2013 році зараз коштували б приблизно $175 тис.

Наступного тижня компанія оприлюднить фінансові результати за попередній квартал. Аналітики прогнозують нові рекордні показники продажів та прибутку.

Раніше SPEKA писала, що у III кварталі 2024 фіскального року NVIDIA потроїла виручку на тлі шаленого попиту на ШІ-чипи.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Електромережі не витримують ШІ

Олеся Дерзська 3 години тому

Трейдери очікують зростання акцій Nvidia на тлі оприлюднення звіту про прибутки

Вікторія Рудзінська 7 годин тому

Електротранспорт: актуально як ніколи!

Анна Старкова 7 годин тому

Чи можуть ШІ-стартапи послабити вплив NVIDIA на ринку процесорів

Олександр Тартачний 9 годин тому

У Львові відбудеться Science & Tech Fest OL

Ольга Топольська 20 травня 2024 12:43