Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Доходи Google від пошуку розчарували аналітиків: акції компанії впали на 6%

Богдан Камінський
Богдан Камінський
31 січня 2024 3 хвилин читання

Alphabet, материнська компанія Google, повідомила, що дохід від пошукової системи та маржа прибутку за IV квартал 2023 року не виправдали очікувань аналітиків з Волл-стріт.

Про це пише The New York Times.

Квартальні продажі Alphabet склали $86,3 млрд, що на 13% більше, ніж роком раніше. Це перевищує прогнози аналітиків, які очікували $85,2 млрд.

Чистий прибуток також зріс на 52% — до $20,7 млрд, що вище за розрахунки Волл-стріт на рівні $20,2 млрд.

Однак дохід від найбільшого підрозділу техногіганта, пошукової системи, склав $48 млрд у IV кварталі. Це на 13% більше за попередній рік, але трохи менше за прогнози аналітиків — $48,1 млрд.

Компанія повідомила, що показник прибутковості, який називається операційною маржею, склав 27%. Проте аналітики розраховували на 28%.

Через невиправдання очікувань Волл-стріт акції Alphabet впали більш ніж на 6% після відкриття торгів у середу, 31 січня.

Продажі реклами на YouTube зросли на 16% до $9,2 млрд. Хмарний підрозділ Google Cloud повідомив про збільшення продажів на 26% до $9,2 млрд

Рекламодавці витрачають менше грошей у Google

У 2022 році зростання процентних ставок та інфляція змусили рекламодавців бути ощадливими, що підірвало продажі та прибуток Alphabet та її конкурентів. Після того, як рекламний бізнес Google відновився минулого року, інвестори сподівалися на збільшення витрат клієнтів.

Аналітик Investing.com Томас Монтейро вважає, що компанії все ще обережно ставляться до своїх бюджетів на рекламу. Alphabet доведеться продовжувати покращувати свої показники прибутку, щоб компенсувати приглушене зростання навіть шляхом подальших звільнень, вважає експерт.

Станом на 31 грудня в Alphabet працювало 182 502 співробітники. Деякі з останніх скорочень відбулися в січні. 

Крім того, Google зосередився на своїх амбіціях у сфері штучного інтелекту, сподіваючись наздогнати OpenAI. У грудні компанія представила мовну модель Gemini, яку вже почала інтегрувати в різні свої продукти, включаючи смартфон Pixel, веббраузер Chrome і чатбот Bard.

Раніше SPEKA писала, що Google не змогла пояснити інвесторам, коли і як окупляться вкладення в ШІ.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Spotify cтворює власне креативне агентство Creative Lab

Вікторія Рудзінська 11 годин тому

Український психологічний стартап Rozmova отримав грант від Google на $100 тис.

Олеся Дерзська 13 червня 2024 18:02

Як повʼязані біткоїн та зайнятість у США?

Павло Осадчук 13 червня 2024 17:45

iPhone в росії з 12 вересня можуть стати "цеглинами"

Олеся Дерзська 13 червня 2024 16:38

Uspacy отримав грант від Google for Startups на $100 тис

Олеся Дерзська 13 червня 2024 15:17