Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як капіталізація Apple сягнула $3 трлн

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
6 липня 2023 3 хвилин читання

30 червня ринкова капіталізація Apple Inc. досягла понад $3 трлн. Компанія увійшла в історію як перша, що перетнула цю межу.  Одного разу, технологічний гігант подолав цей рубіж на початку 2022 року, але не зміг утриматися на цьому рівні до закриття торгів.

У п’ятницю ціна акцій Apple зросла на 2,3%, до $193,97, тому капіталізація сягнула $3,05 трлн.

SPEKA, за допомогою Statista, розібралася, як за 23 роки капіталізація компанії зросла з $5 млрд до $3 трлн та які гіганти можуть повторити успіх Apple.

Як змінювалася капіталізація Apple за 23 роки

Коли Apple вперше досягла оцінки $2 трлн у серпні 2020 року, вона стала першою американською компанією, якій це вдалося, але другою у світі — після нафтогазового гіганта Саудівської Аравії Saudi Aramco.

Після складного 2022 року, коли технологічний сектор, зазнав несподіваних втрат, найдорожча компанія світу повернулася до передкризових результатів.

Капіталізація Apple та основні продукти компанії протягом 2000-2023 років<br> Капіталізація Apple та основні продукти компанії протягом 2000-2023 років

У першій половині 2023 року ціна акцій Apple зросла на 49%, збільшивши ринкову капіталізацію на понад $900 млрд. Хоча цьогорічне технологічне ралі було зумовлене ейфорією щодо ШІ, Apple стала винятком, оскільки майже не згадувала про ШІ у своїх останніх фінансових звітах.

Компанія сконцентрувала свою увагу на гарнітурі змішаної реальності Apple Vision Pro.

Які компанії можуть перетнути межу капіталізації у $5 трлн та коли 

За даними CompaniesMarketCap, Apple та Microsoft залишаються найбільшими компаніями у світі з ринковою капіталізацією у $3,05 трлн та $2,54 трлн відповідно.

Не дивно, що, за прогнозами XTB, ці дві компанії, ймовірно, стануть першими, хто досягне позначки у $5 трлн. Якщо на світовому ринку не буде суттєвих змін, Apple може досягти $5 трлн вже 2028 року.

Топ 8 компаній, які за прогнозом матимуть капіталізацію вищу за $5 трлн до 2090 року Топ 8 компаній, які за прогнозом матимуть капіталізацію вищу за $5 трлн до 2090 року

Microsoft також не відстає і, за оцінками, досягне позначки у $5 трлн 2035 року. Але є ймовірність, що компанія не утримається на другому місці.

Amazon перетнув позначку в $1 трлн лише на рік пізніше, ніж Microsoft, і його стійкі темпи зростання свідчать, що він може наздогнати Microsoft вже 2035 року, а також перевершити його ринкову вартість у наступні роки.

Серед інших компаній, які, ймовірно, досягнуть позначки у $5 трлн до 2100 року, — Tesla та NVIDIA, TSMC, Tencent Holdings та UnitedHealth Group.

Та якщо ці компанії не матимуть значного зростання, їхні шанси випередити трійку лідерів мізерні. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intel готова випускати компоненти для конкурентів

Артем Житкевич 1 годину тому

Тисячі клієнтів AT&T в США залишились без зв'язку

Артем Житкевич 7 годин тому

Вартість Nvidia збільшилася майже до $2 трлн

Максим Красіков 9 годин тому

Apple закликає користувачів не сушити свої iPhone у банках з рисом

Юлія Мирська 11 годин тому

Vision Pro продаються в росії попри заборону від Apple

Юлія Мирська 13 годин тому