Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

S&P 500 зріс коштом технологічних компаній. Що буде з їхніми акціями у 2024 році?

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
2 січня 2024 6 хвилин читання

Акції семи технологічних компаній Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon, Meta, Tesla та Nvidia непогано зросли у 2023 році. Зараз вони становлять майже третину показника S&P 500, який зріс більш ніж на 20% від січня цього року. До середини листопада ці технологічні компанії забезпечили акціонерам колосальний прибуток у 71%, тоді як інші 493 додали лише 6%.

Аналітики охрестили ці компанії «неймовірною сімкою». SPEKA розповідає, якими будуть перспективи головних технологічних компаній у 2024 році. 

Якими будуть акції Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon, Meta, Tesla та Nvidia у 2024-му Якими будуть акції Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon, Meta, Tesla та Nvidia у 2024-му

Як конкуренція на ринку електромобілів вплине на Tesla

Зростання акцій Tesla у 2023 році: +141,88% від початку року. 

Що може піти не так у 2024-му 

Попри зростання акцій, виробник електромобілів (EV) Tesla Motors втратить частку ринку у 2024 році. Домінування Tesla на ринку США скоротилося з 62% до трохи більш як 50% ринку. Зокрема, через розширення виробництва електрокарів у BMW Group та Mercedes-Benz Cars. Також китайські виробники електромобілів, як-от BYD, Nio, Wuling і Xpeng, виробили майже 60% електромобілів у світі у 2022 році.

Автомобіль Tesla, ілюстративне зображення Автомобіль Tesla, ілюстративне зображення

Президент США Джо Байден запропонував жорсткий контроль забруднення у нових автомобілях, який вимагатиме, щоб до 2032 року майже дві третини нових автомобілів, проданих у США, були електричними. Але вартість електромобілів потрібно буде знизити, якщо вони хочуть досягти масової привабливості на ринку.

Сьогодні споживачам потрібно було б витратити $19 500 на купівлю електромобіля у США та $25 800 в Європі. Це на 92% і 146% більше, ніж вони повинні були б заплатити за найдешевший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння. Для порівняння, у Китаї найдешевший електромобіль коштує на 8% менше, ніж найдешевший еквівалент бензинового. 

Як хмарні обчислення вплинуть на Amazon, Microsoft і Alphabet

Зростання акцій у 2023 році: 

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Amazon — +78,68%
  • Microsoft — +56,14%
  • Alphabet — +57,51%

Що може піти не так у 2024-му

На Amazon, Microsoft і Alphabet припадають дві третини ринку хмарних обчислень, який продовжить зростати у 2024 році, хоча, можливо, не так активно, як у 2023-му.

Очікується, що ринок послуг хмарної інфраструктури зросте зі $122 млрд до $446 млрд до 2032 року. 

Однак хмарні обчислення не єдиний бізнес компаній. Найбільше проблем в Amazon, його початковий бізнес з електронної комерції зазнає конкуренції через велику мережу роздрібних магазинів Walmart. Після створення сервісу Walmart+ компанія поступово забирає в Amazon клас заможних клієнтів.

Walmart пропонує своїм клієнтам у Далласі доставлення дронами Walmart пропонує своїм клієнтам у Далласі доставлення дронами

Це одна з причин, чому володіння акціями Amazon за останні два роки забезпечило річний прибуток у -16,7%.

Як штучний інтелект озолотив Nvidia

Зростання акцій у 2023 році: +245,21%

Що може піти не так у 2024-му 

Для виробника мікросхем та сервісів хмарних обчислень Nvidia Corporation 2023 рік більш ніж вдалий. Компанія принесла інвесторам дворічну прибутковість у 43,3%, що є найвищим показником серед семи технологічних компаній. А все завдяки використанню апаратних комплексів цієї компанії для оброблення операцій штучного інтелекту. Більшість хмарних сервісів використовують графічні процесори Nvidia.

Єдиною видимою проблемою для Nvidia є конкуренти, які можуть відкусити певну частку ринку.

Найближчий із них, AMD, привернув увагу новим чипом MI300X, який рекламують як «найбільш передовий прискорювач ШІ» на ринку. Низка інших стартапів також розробляє чипи для нішевих галузей ШІ.

Важко сказати, чи зможе зберегти Nvidia свою частку на ринку. Але навіть якщо конкуренти відберуть частину клієнтів, тренд на ШІ триватиме найближчі кілька років, а провідний виробник процесорів точно матиме вдосталь замовлень, а отже, прибутки. 

Як справи у Apple та Meta

Зростання акцій у 2023 році: 

  • Apple — +54,43%
  • Meta — +186,90%

Що може піти не так у 2024-му 

Apple Inc — найбільша у світі компанія за ринковою капіталізацією і забезпечує стабільний прибуток: у середньому вона принесла своїм інвесторам +16,2% за минулі два роки.

Однак останній тиждень акції компанії падають. І причина не у сезонних коливаннях: Apple заборонили продавати смартгодинники Apple Watch Series 9 і Ultra 2 у США після того, як Комісія з міжнародної торгівлі США виявила, що компанія порушила патенти виробника медичного обладнання Masimo.

Apple Watch Ultra 2 і Apple Watch Series 9. Фото:  Davis Phelan Apple Watch Ultra 2 і Apple Watch Series 9. Фото:  Davis Phelan

Згодом продажі відновили: апеляційний суд заявив, що Apple може тимчасово продовжувати продавати свої годинники, поки компанія чекає відповіді, чи допоможуть запропоновані зміни у годинниках уникнути проблем із патентами. Митна та прикордонна служба США планує ухвалити рішення щодо змін 12 січня. Якщо це не вдасться, суд оголосить рішення щодо патентного спору, що потенційно може відтермінувати заборону на кілька місяців.

Meta теж показала стабільні показники на фондовому ринку за останні два роки, а прибутки Meta незмінно перевищували очікування. Але у компанії також проблеми із законодавством.

У 2020 році Федеральна торгова комісія (FTC) подала до суду на Meta, звинувативши власника Facebook у придбанні менших компаній, як-от Instagram і WhatsApp, щоб придушити конкурентну загрозу, яку вони становлять для його бізнесу. Судовий процес у цій справі триває. Зараз федеральні органи антимонопольного законодавства США опублікували новий проєкт інструкцій щодо оцінки антиконкурентних злиттів. Їхня мета —  посилити контроль над цифровими ринками. Ці проблеми можуть зашкодити доходам Meta наступного року.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Співробітник Apple подав до суду на компанію через моніторинг особистих пристроїв

Вікторія Рудзінська 10 хвилин тому

Штучний інтелект допоможе точніше визначати час смерті за розкладанням тіла

Вікторія Рудзінська 8 годин тому

У ChatGPT може з’явитись реклама

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

8 років — 8 уроків бізнесу

Олександра Богуславська 17 годин тому

Канадські медіакомпанії подали позов проти OpenAІ: що сталося

Вікторія Рудзінська 30 листопада 2024 08:40