Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий підхід до розмінування країни: міношукач Aider

11 серпня 2023 5 хвилин читання
Українські міношукачі Aider на iForum Українські міношукачі Aider на iForum

10 серпня на конференції iForum в Києві SPEKA зустрілась із виробником смартміношукачів Aider на базі Bluetooth. SPEKA дізналася технічні характеристики, вартість та переваги цього міношукача.

Технічні характеристики міношукача Aider Технічні характеристики міношукача Aider

Як з’явилась ідея створення міношукача Aider?

Ми займаємось металопошуком багато років. Спочатку була ідея зробити перший у світі металошукач, який працює від звичайного застосунку на базі іОS та Android. Однак від початку повномасштабного вторгнення є потреби у міношукачах. 

Чим відрізняється металошукач від міношукача?

Металошукачі працюють у динамічному режимі з максимальною глибиною. Крім того, щоб знайти ціль, треба махати металошукачем ліворуч-праворуч, інакше металодетектор не спрацює. 

Міношукачі шукають не так глибоко, але більш точно. Коли ви наводите котушку на ціль, у вас є постійний звук, який не припиняється, поки ви не відведете котушку. 

У чому особливість вашого міношукача?

Ми створили міношукач за стандартами НАТО, за зразком італійського міношукача, що був на озброєнні НАТО до 2012 року. 

Він часто використовується, але коштує дуже дорого  від 2 до 3,5 тис. євро. При цьому досить великий і працює через дроти. 

Для Aider ми використали подібний принцип роботи, але з більшими перевагами: наш міношукач працює через смартфон, без дротів. Тож для роботи потрібна тільки котушка та смартфон: він може працювати без штанги, на повній штанзі або на одному коліні в будь-яких умовах. Також він більш доступний за ціною.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Скільки коштує міношукач Aider?

Залежить від комплектації. Приблизна ціна $800. Це разом із саперною сумкою, саперним щупом та павербанком для заряджання.

Скільки годин міношукач працює автономно?

Міношукач складається з магнітної зарядки та звичайного акумулятора, його можна заряджати від павербанка. Автономно Aider працює приблизно 10-12 годин.

У чому переваги міношукача Aider?

Якщо ви купуєте звичайний міношукач, ви купуєте кінцевий продукт, який не можете під себе змінити. У нас є застосунок, який ми можемо змінювати.

Застосунок для міношукача Aider Застосунок для міношукача Aider

Тобто ви можете кастомізувати застосунок міношукача під конкретні запити?

Так. Наприклад, у нас був запит від «Повернись живим»: іноді сапери використовують телефон у кишені, не прикріплюючи до штанги. Тому вони попросили зробити постійний сигнал раз на дві секунди, щоб сапер завжди розумів, що застосунок не вимкнувся і не сів телефон. Тепер він може працювати без звуку: ви можете вимкнути звук на телефоні, а при знаходженні металу він буде вібрувати. 

Зараз на фінальному етапі розробка для гуманітарного розмінування: це офлайн та онлайн GPS-мапи. Можна буде бачити, де сапер вже проводив розмінування, яка територія опрацьована, де знаходили вибухонебезпечні об’єкти тощо. Натепер готова тестова версія розробки.

Тож якщо з’являються запити, ми готові до співпраці. Дуже багато людей хочуть закріпити міношукач на дронах або машині.

Прикріпити міношукач до дрона або машини теж можливо?

Штанга —  опціонально, дротів —  немає, котушка —  знімається. Тож це вже готовий продукт, треба тільки знайти спосіб взаємодії, і все готово. Зараз ми отримали сертифікацію від ДДТУ — документ, що свідчить, які міни міношукач бачить та на яку глибину.

А на яку глибину міношукач бачить?

Все залежить від кількості металу у міні. Різні міни він може бачити на різну глибину. Що більше металу, то більша глибина. Якщо у міні 10 г металу, міношукач бачить її приблизно на 8-10 см углиб, а якщо там буде протитанкова міна, він може побачити її до 60-70 см. 

Але глибина — не основний параметр. Слід зазначити, що ми навіть трохи урізали глибину: спочатку в нас була трохи вища частота, а отже, і більша глибина. Ми можемо зробити так, щоб він бачив навіть маленький мінний дротик, але у такому випадку буде спрацьовувати все: міношукач буде реагувати на будь-яке сміття, на будь-який грам металу. Тоді 1 кв. м будемо розміновувати тиждень. У нас був такий досвід. 

Треба, щоб міношукач бачив основні міни протитанкові та протипіхотні. Тому ми спеціально підрізали глибину до золотого стандарту.

Ви можете вже говорити про ефективність міношукача?

Так, хіба що ми зробили помилку, коли розробили застосунок — жодних документальних відгуків не просили. Зараз у нас вже є документальні відгуки з військових частин, які використовували міношукачі протягом року. Є відео, де використовують його на нулі.

Чи багато військових частин застосовують ваш міношукач?

Точно не можемо сказати, але близько 20.

Які можливості виробництва?

Ми перенесли виробництво до Києва, раніше воно було у Китаї. Коли виробництво тут,  усі питання гарантії та заміни вирішуються за секунду. Натепер можемо виробляти по 500 металошукачів на місяць. За потреби — у нас є приміщення, матеріали та готовий застосунок   можемо виготовляти до 5 тис. одиниць.

Після перенесення виробництва з Китаю до України міношукачі подорожчали?

Ні, але ми не можемо тут виробляти штангу. Пластик для штанг ми досі замовляємо у Китаї.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У США обговорили розробки, які допомоможуть Україні у війні: що відомо

Владислав Паливода 19 годин тому

Рекордні втрати російської армії в листопаді 2024: скільки військових рф знищили ЗСУ

Владислав Паливода 30 листопада 2024 14:27

Кіпрський розробник ігор має тісні зв'язки з оборонним комплексом росії

Павло Бартос 28 листопада 2024 19:11

Перший FPV-дрон з українських комплектуючих виготовили у Vyriy Drone

Вікторія Рудзінська 27 листопада 2024 17:04

«Ми єдина комерційна організація у світі, яка має досвід роботи в умовах інформаційної війни» — співзасновник стартапу Osavul Дмитро Білаш

Олександр Тартачний 27 листопада 2024 11:11