Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український стартап виготовив безпілотний комплекс для розмінування полів

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
21 квітня 2023 2 хвилин читання

В Україні виготовили безпілотні комплекси для розмінування полів. Комплекс містить дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпну систему на трактор, що здатна витримати вибух. 

Автор цього проєкту – власник компанії «Гардаріка Трес», резидент бізнес-інкубатора Ukrainian Future Олександр Приходченко. Він є СЕО стартапу еfarm.pro, який розробляє технологічні рішення для агросектору, яки й стали основою для створення комплексу для розмінування полів

Як зазначають автори проєкту, система працює автономно. За потреби комплексом можна керувати з безпечної відстані, тож ризики для життя аграріїв максимально мінімізовані. 

Безпілотні комплекси для розмінування полів від еfarm.pro. Фото компанії. Безпілотні комплекси для розмінування полів від еfarm.pro. Фото компанії.

Як саме працює безпілотний комплекс для розмінування полів від еfarm.pro

Комплекс для розмінування передбачає три рівні обстеження територій і знешкодження небезпечних предметів. Спочатку безпілотник сканує поле та передає місцеположення вибухових пристроїв. Він виявляє вибухівку на глибині до 1 метр. 

Згодом вибухівку знешкоджує робот-розміновувач та сертифіковані сапери. Далі в поле виїздить дистанційно-керований трактор з причіпною системою захисту, вона проходить верхній шар ґрунту, що дає гарантію безпечної роботи.

«Трактор працює в автономному режимі без оператора в кабіні. Це виключає можливість його загибелі або травмування. Додатково на техніку ставиться захисне обладнання, яке працює за принципом мінного тралу. Такий процес гарантує, що нічого небезпечного в землі не залишиться. Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю 2 см за заданим маршрутом Трактор проходить поле зі швидкістю 5 км/год, тобто, за 10 годинний робочий день здатен обстежити 20 га землі», — зазначив розробник.

Робота комплексу від efarm.pro буде відбуватись на полях деокупованих територій. Поки що йдеться про розмінування полів перед посівною.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Які українські стартапи перемогли на USF Startup Awards 2023

Богдан Камінський 8 грудня 2023 13:41

Український стартап Respeecher залучив $1 млн інвестицій

Юлія Мирська 7 грудня 2023 12:08

Два українські стартапи перемогли на міжнародному конкурсі інноваторів в Афінах

Богдан Камінський 4 грудня 2023 14:33

У Варшаві 4 українські стартапи перемогли на Demo Day by Kyiv Tech Hub 2023

Юлія Мирська 4 грудня 2023 14:00

Найуспішніші українські стартапи, що підкорили світ: частина 1

Павло Осадчук 4 грудня 2023 13:00