Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

НАТО може надати Україні гарантії безпеки за зразком Ізраїлю

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
22 травня 2023 3 хвилин читання

У НАТО обговорюють можливість надати Україні гарантії безпеки за ізраїльською моделлю, повідомляє The Wall Street Journal.

Ідею надання Україні гарантій безпеки до набуття членства в альянсі попередньо підтримали ключові держави-члени НАТОКонцепція гарантій ґрунтується на Київському безпековому компакті (Kyiv Security Compact). Його у вересні 2022 року запропонувала робоча група, яку очолили керівник Офісу президента Андрій Єрмак та колишній генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

За словами президента Польщі Анджея Дуди, західні союзники України підтримують безпекову угоду в ізраїльському стилі. Дискусії про це тривають і тепер. 

Західні посадовці стверджують, що така угода могла би вплинути на перебіг війни з рф та перешкодити намірам путіна затягнути її. 

Американський чиновник, один з інформаторів видання, який побажав залишитися анонімним, розповів, що обговорення ізраїльської моделі безпеки для України тривають. Втім, конкретики наразі немає.

 Високопосадовці, зокрема, у Парижі та Берліні, згодні з планом, що передбачає низку двосторонніх гарантій «у межах багатосторонньої домовленості». 

Представники НАТО, України та інших держав очікують побачити серед учасників договору про гарантії безпеки для Києва Велику Британію, Сполучені Штати, Німеччину та Францію. 

Водночас глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляв із посиланням на президента Зеленського, що Україна не погодиться на альтернативні пропозиції, які могли б замінити членство країни у НАТО.

Що таке гарантії безпеки НАТО в Ізраїлі? 

Ізраїль не є членом НАТО. Також держава не має гарантій безпеки від Сполучених Штатів. Але протягом десятиліть Ізраїль підтримує зі США особливі відносини та вважається головним його партнером на Близькому Сході. 

Крім того, Ізраїль є найбільшим отримувачем військової допомоги від США від часів Другої світової війни.

Раніше SPEKA розповідала, що Парламентська асамблея НАТО визнала російські злочини проти України геноцидом, а терористичний режим в рф — рашизмом.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Застосунки для захисту жінок

Анна Сергієнко 19 червня 2024 15:20

НАТО виділяє $1,1 млрд на ШІ та космічні технології

Владислав Паливода 18 червня 2024 13:09

Данія та Нідерланди інвестуватимуть в українську оборонку

Кіра Іванова 14 червня 2024 12:31

Ексспівробітник Meta звинуватив компанію у можливому звільненні через конфлікт у Газі

Олеся Дерзська 5 червня 2024 17:36

Як Естонія готується протистояти росії у можливій війні

Кіра Іванова 24 травня 2024 18:50