Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Фінляндія стала 31-ю країною НАТО. Як політика росії розширює Північноатлантичний альянс

Володимир Хомяков
Володимир Хомяков Редактор SPEKA
12 квітня 2023 2 хвилин читання

На початку квітня Фінляндія приєдналася до Північноатлантичного альянсу. Країна подала офіційну заявку на членство після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну разом зі Швецією.

Фінляндія стала 31-м членом військового альянсу, що складається з 29 європейських країн, Канади та Сполучених Штатів. 

Які країни входять в НАТО і рік їх вступу в Північноатлантичний Альянс Які країни входять в НАТО і рік їх вступу в Північноатлантичний Альянс

Вступ Фінляндії приблизно удвічі збільшує кордон НАТО з росією, яка багато років поспіль погрожувала «вжити контрзаходів» і трактувала вступ сусідів до Альянсу як «посягання на безпеку та національні інтереси».

Підписуйтеся на наші соцмережі

До початку повномасштабного вторгнення в Україну президент росії володимир путін неодноразово порушував тему НАТО саме у зв'язку з Україною. «Будь-який подальший рух НАТО на схід є неприйнятним», — заявив він у грудні 2021 року. І спромігся свого: від вересня 2022 року Україна офіційно є однією з трьох держав, які заявили про прагнення приєднатися до договору, подавши заявку на пришвидшене приєднання.

Як політика рф вплинула на НАТО

«путін хотів менше НАТО уздовж своїх кордонів, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед вступом Фінляндії до Альянсу. — Він має геть протилежний результат. Більше військ, більше готовності, більше сил у східній частині Альянсу. І більше учасників».

росію він згадав у виступі зовсім не від зловтіхи. Саме агресивна політика рф в останні десятиріччя стала основною рушійною силою розширення Альянсу.

Достатньо подивитися, як змінилася суспільна думка у Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО після 24 лютого 2022 року, щоб зрозуміти, що на Альянс чекає наступна хвиля розширення. Зокрема, коштом України. 

Як війна в Україні спонукала Фінляндію та Швецію вступити до НАТО Як війна в Україні спонукала Фінляндію та Швецію вступити до НАТО

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мінцифри шукає стартапи, що представлятимуть українську екосистему на фестивалі у Фінляндії

Владислав Паливода 18 годин тому

Українська розвідка провела масштабну кібератаку на російські вебресурси

Владислав Паливода 21 годину тому

Депп знайшов нову "хорошу" росіянку — молодшу на 25 років

Вікторія Рудзінська 15 липня 2024 19:50

Повітряні сили ЗСУ збили дві ракети Х-59/Х-69 та чотири ворожих БпЛА

Олеся Дерзська 14 липня 2024 11:44

Ударний дрон, що атакував Україну залетів у білорусь у ніч проти 13 липня 2024: деталі

Владислав Паливода 13 липня 2024 13:06