Фінляндія стала 31-ю країною НАТО. Як політика росії розширює Північноатлантичний альянс
Фінляндія стала 31-м членом військового альянсу, що складається з 29 європейських країн, Канади та Сполучених Штатів.
Вступ Фінляндії приблизно удвічі збільшує кордон НАТО з росією, яка багато років поспіль погрожувала «вжити контрзаходів» і трактувала вступ сусідів до Альянсу як «посягання на безпеку та національні інтереси».
Підписуйтеся на наші соцмережі
До початку повномасштабного вторгнення в Україну президент росії володимир путін неодноразово порушував тему НАТО саме у зв'язку з Україною. «Будь-який подальший рух НАТО на схід є неприйнятним», — заявив він у грудні 2021 року. І спромігся свого: від вересня 2022 року Україна офіційно є однією з трьох держав, які заявили про прагнення приєднатися до договору, подавши заявку на пришвидшене приєднання.
Як політика рф вплинула на НАТО
«путін хотів менше НАТО уздовж своїх кордонів, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед вступом Фінляндії до Альянсу. — Він має геть протилежний результат. Більше військ, більше готовності, більше сил у східній частині Альянсу. І більше учасників».
росію він згадав у виступі зовсім не від зловтіхи. Саме агресивна політика рф в останні десятиріччя стала основною рушійною силою розширення Альянсу.
Достатньо подивитися, як змінилася суспільна думка у Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО після 24 лютого 2022 року, щоб зрозуміти, що на Альянс чекає наступна хвиля розширення. Зокрема, коштом України.