NASA профінансує проєкт гідролітака «Титан», який буде вивчати космос
NASA досі готова фінансувати незвичайні концепції для дослідження космосу. Агенція виділяє початкові гранти у розмірі $175 тис. для 14 проєктів, які можуть бути корисними для місій у Сонячній системі та поза її межами.
Найяскравішим проєктом може стати TitanAir, гідролітак від Куїнна Морлі з Planet Enterprises, який міг би літати крізь азотно-метанову атмосферу супутника Сатурна Титан і плавати його океанами. «Летючий човен» буде збирати метан і складний органічний матеріал для вивчення, всмоктуючи його через пористу передню кромку, повідомляє Engadget.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Тим часом проєкт Артура Давояна з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі може пришвидшити місії до краю Сонячної системи та навіть міжзоряного простору. Його конструкція має рухати космічний корабель, виробляючи «промінь» мікроскопічних частинок, що рухаються дуже швидко (понад 74 милі за секунду) за допомогою лазерних вибухів. Ця концепція може значно скоротити час, необхідний для дослідження далекого космосу. Там, де «Вояджеру-1» знадобилося 35 років, щоб досягти міжзоряного простору (приблизно 123 астрономічних одиниць від Сонця), космічний корабель вагою 1 тонна зможе досягти 100 астрономічних одиниць лише за три роки. Він буде здатний подолати 500 астрономічних одиниць за 15 років.
Окрім того, Мері Кнапп з Массачусетського технологічного інституту запропонувала розробити обсерваторію глибокого космосу, яка б використовувала рій тисяч крихітних супутників для виявлення низькочастотного радіовипромінювання раннього Всесвіту, не кажучи вже про магнітні поля екзопланет, схожих на Землю. Конгруї Джин з Університету Небраски у Лінкольні розробив будівельні блоки середовища проживання, які можуть заощадити місце під час місій на Марс, а Пітер Каррері з Lunar Resources розробив трубопроводи, які могли б транспортувати кисень між базами на Місяці.
Звісно, такі початкові ініціативи не обов'язково призведуть до реальних випробувань, не кажучи вже про місії. Однак вони ілюструють стратегію NASA. Адміністрація фінансує всі проєкти, щоб принаймні один зрештою окупився.
Раніше стало відомо, що NASA розробляє новий надзвуковий літак X-59. Він буде мати потужний двигун, який допоможе позбутися гучності під час переходу на надзвукову швидкість. Перший політ запланували на 2025 рік.