Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Спалах на Сонці спричинив відключення радіозв'язку у Південній та Центральній Америці

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
10 січня 2023 2 хвилин читання

9 січня потужний вибух на Сонці викликав спалах від нової сонячної плями. Масштабний сонячний шторм класу X1.9 є другим потужним спалахом за чотири дні від сонячної плями AR3184.

Спалах на Сонці стався о 13:50 за східним часом (18:50 за Гринвічем). Сонячний шторм класу X1.9 спричинив тимчасове, але потужне відключення радіозв'язку в деяких частинах Південної та Центральної Америці, а також Тихого океану. Спалахи класу X є найсильнішими типами штормів, повідомляє Space.

Потужний спалах на Сонці 9 січня 2023 року:

NASA зняла приголомшливі зображення та відео сонячного спалаху за допомогою космічного телескопа обсерваторії сонячної динаміки, який постійно спостерігає за сонцем на різних довжинах хвиль.

Потужний сонячний спалах класу X1.9 на зображенні з обсерваторії сонячної динаміки NASA. Фото: NASA/SDO Потужний сонячний спалах класу X1.9 на зображенні з обсерваторії сонячної динаміки NASA. Фото: NASA/SDO

Сонячні спалахи — це інтенсивні виверження з поверхні Сонця, які вибухають на різних рівнях потужності. Найслабші спалахи, класифіковані як шторми типу A, B або C, зазвичай незначні. Потужніші спалахи класу M можуть кидати на Землю заряджені частинки, посилюючи північне та південне сяйво.

Cпрямовані безпосередньо на Землю, сонячні спалахи класу X можуть вплинути на радіозв'язок, електромережі, навігаційні сигнали та становити загрозу для космічних кораблів і астронавтів.

Нагадаємо, що мешканці Південної Кореї, які звикли отримувати сповіщення на мобільний телефон про землетруси чи спалахи Covid, у понеділок вранці отримали незвичайне сповіщення, яке попереджало про небезпеку з космосу. Міністерство науки та інформаційно-комунікаційних технологій країни надіслало загальнонаціональне попередження про падіння супутника NASA.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ОАЕ планують у 2034 посадити корабель на астероїд між Марсом і Юпітером

Кіра Іванова 10 годин тому

На Урані вперше виявили циклон

Ганна Гілова 16 годин тому

«Чужому» — 44. Як у культовому фільмі виглядали технології майбутнього

Єлизавета Гогілашвілі 25 травня 2023 19:43

Нові вибухи наднової: де дивитись трансляцію

Ганна Гілова 25 травня 2023 11:51

Учасники експерименту проведуть 60 днів у ліжку

Ганна Гілова 25 травня 2023 09:04