Освіта, бізнес та робота з клієнтами: найкрутіші low/no-code рішення на українському ринку
Сьогодні бізнес і розробка йдуть поруч одне з одним. Однак не завжди доступ до програмістів і розробників буває легким і бюджетним. У такому разі на допомогу приходять інструменти low/no-code розробки, які дають змогу створювати застосунки та рішення без глибоких навичок програмування. В Україні цей тренд також набирає обертів. Тому я розповім про приклади використання low/no-code підходу, які дійсно надихають.
Low/no-code рішення в Україні: приклади
Low-code та no-code рішення є потужним інструментом, який може допомогти підприємствам усіх розмірів підвищити свою ефективність і продуктивність. Тож які приклади успішного використання таких рішень можна навести?
Поліпшення бізнес-процесів за допомогою n8n
Однією з яскравих платформ для створення робочих процесів без коду є n8n. Український стартап FlowMapp використав цей інструмент для автоматизації внутрішніх робочих потоків. Завдяки інтеграції n8n з різними застосунками FlowMapp значно прискорив процес опрацювання клієнтських запитів, поліпшивши якість обслуговування.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Створення освітньої платформи з Bubble
Bubble — платформа для створення вебзастосунків без програмування. Українська компанія EdEra втілила ідею онлайн-освіти, використовуючи цей інструмент. Вони розробили освітню платформу, що дає змогу викладачам і студентам взаємодіяти у віртуальному середовищі, ділитися матеріалами та проводити уроки в реальному часі.
Оптимізація роботи з клієнтами через Salesforce
Salesforce надає потужні можливості для управління взаємовідносинами з клієнтами. Вже чимало українських компаній успішно впровадили Salesforce для автоматизації маркетингу, управління продажами та обробки замовлень. Це дало їм змогу ефективніше взаємодіяти з клієнтами та підвищити рівень продажів.
Перспективи розвитку low-code і no-code рішень в Україні
Low-code і no-code рішення є одним із сегментів ринку програмного забезпечення, який зараз швидко зростає. Очікується, що найближчими роками ця тенденція триватиме і надалі.
Low-code і no-code та extreme no-code рішення можуть допомогти українським підприємствам усіх розмірів підвищити свою ефективність і продуктивність, а також створити нові можливості для розвитку малого та середнього бізнесу. Так, завдяки оптимізації рутинних процесів, які саме й відбирають понад 80% часу підприємців, можна значно підвищити ефективність та покращити бізнес-показники за доволі короткий проміжок часу.
Висновки
Low/no-code значно впливають на український бізнес, даючи змогу компаніям швидко розробляти та впроваджувати інноваційні рішення. Приклади використання таких інструментів, як n8n, Bubble і Salesforce, показують, які переваги можуть отримати компанії, звертаючись до цих технологій.
Зі зростанням інтересу до low/no-code та extreme no-code підходу та подальшим розвитком інструментів можна очікувати, що більше українських компаній знайдуть нові способи оптимізації бізнес-процесів і підвищення ефективності і шукатимуть підтримки, звертаючись до low/no-code ком’юніті, які роблять неабиякий внесок у розвиток цієї ніші в Україні. Ком’юніті об’єднують як професійних розробників, так і без глибоких знань у програмуванні, щоб вони ділилися знаннями та досвідом на відкритій платформі.