Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Освіта, бізнес та робота з клієнтами: найкрутіші low/no-code рішення на українському ринку

Ярослав Кологривов
Ярослав Кологривов Cпівзасновник low/no-code асоціації FlowMates
19 вересня 2023 4 хвилин читання

Сьогодні бізнес і розробка йдуть поруч одне з одним. Однак не завжди доступ до програмістів і розробників буває легким і бюджетним. У такому разі на допомогу приходять інструменти low/no-code розробки, які дають змогу створювати застосунки та рішення без глибоких навичок програмування. В Україні цей тренд також набирає обертів. Тому я розповім про приклади використання low/no-code підходу, які дійсно надихають.

Low/no-code рішення в Україні: приклади

Low-code та no-code рішення є потужним інструментом, який може допомогти підприємствам усіх розмірів підвищити свою ефективність і продуктивність. Тож які приклади успішного використання таких рішень можна навести?

Поліпшення бізнес-процесів за допомогою n8n

Однією з яскравих платформ для створення робочих процесів без коду є n8n. Український стартап FlowMapp використав цей інструмент для автоматизації внутрішніх робочих потоків. Завдяки інтеграції n8n з різними застосунками FlowMapp значно прискорив процес опрацювання клієнтських запитів, поліпшивши якість обслуговування.

Створення освітньої платформи з Bubble

Bubble — платформа для створення вебзастосунків без програмування. Українська компанія EdEra втілила ідею онлайн-освіти, використовуючи цей інструмент. Вони розробили освітню платформу, що дає змогу викладачам і студентам взаємодіяти у віртуальному середовищі, ділитися матеріалами та проводити уроки в реальному часі.

Оптимізація роботи з клієнтами через Salesforce

Salesforce надає потужні можливості для управління взаємовідносинами з клієнтами. Вже чимало українських компаній успішно впровадили Salesforce для автоматизації маркетингу, управління продажами та обробки замовлень. Це дало їм змогу ефективніше взаємодіяти з клієнтами та підвищити рівень продажів.

Перспективи розвитку low-code і no-code рішень в Україні

Low-code і no-code рішення є одним із сегментів ринку програмного забезпечення, який зараз швидко зростає. Очікується, що найближчими роками ця тенденція триватиме і надалі.

В Україні існує великий потенціал для розвитку low-code і no-code рішень. Адже у країні є висококваліфіковані фахівці в галузі інформаційних технологій, а також значна потреба у подібних технологіях.

Low-code і no-code та extreme no-code рішення можуть допомогти українським підприємствам усіх розмірів підвищити свою ефективність і продуктивність, а також створити нові можливості для розвитку малого та середнього бізнесу. Так, завдяки оптимізації рутинних процесів, які саме й відбирають понад 80% часу підприємців, можна значно підвищити ефективність та покращити бізнес-показники за доволі короткий проміжок часу. 

Висновки

Low/no-code значно впливають на український бізнес, даючи змогу компаніям швидко розробляти та впроваджувати інноваційні рішення. Приклади використання таких інструментів, як n8n, Bubble і Salesforce, показують, які переваги можуть отримати компанії, звертаючись до цих технологій.

Зі зростанням інтересу до low/no-code та extreme no-code підходу та подальшим розвитком інструментів можна очікувати, що більше українських компаній знайдуть нові способи оптимізації бізнес-процесів і підвищення ефективності і шукатимуть підтримки, звертаючись до low/no-code ком’юніті, які роблять неабиякий внесок у розвиток цієї ніші в Україні. Ком’юніті об’єднують як професійних розробників, так і без глибоких знань у програмуванні, щоб вони ділилися знаннями та досвідом на відкритій платформі. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Медіапланування в маркетингу: що треба для ефективної рекламної кампанії

Максим Купченко 18 годин тому

Як за місяць впровадити ПРРО та зекономити півмільйона: кейс мережі «Наш край»

Владислав Миронович 20 годин тому

Мікроменеджмент — тихий убивця компаній. Як з ним боротися?

Inna Kozak 21 вересня 2023 14:35

Створення квізу: як розважити відвідувачів сайту й отримати до 25% лідів з трафіку

В'ячеслав Юренко 21 вересня 2023 10:30

«Сексизм і гендерна нерівність — це хайп»: Саша Гарсія Гаврилюк, авторка навчальної програми для керівників IT-компаній

Єлизавета Гогілашвілі 21 вересня 2023 09:30