Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Усе про криптобіржу WhiteBIT

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
6 квітня 2024 9 хвилин читання

WhiteBIT — одна з найпопулярніших криптобірж серед українців, а її загальна кількість клієнтів становить понад 3,5 млн користувачів. Розповідаємо, як торгувати цифровими активами, купувати криптовалюту та усю необхідну інформацію про біржу «Вайтбіт»

Усе про криптобіржу WhiteBIT Усе про криптобіржу WhiteBIT

Що відомо про криптобіржу WhiteBIT та її власника

WhiteBITукраїнська криптовалютна біржа, є однією з найбільших у Європі. У компанії працюють понад 1 тис. спеціалістів. Платформа надає доступ до 250 криптовалют та підтримує 10 фіатних валют, серед яких долар, гривня, євро, а також англійські фунти, польські злоті, чеські крони тощо. 

Середньодобовий обсяг торгів на WhiteBIT біржі становить понад $2.5 млрд. Окрім біржі, до системи входить система для оброблення криптоплатежів Whitepay, P2P-платформа для обміну криптовалют Bitcoin Global та децентралізована біржа WhiteSwap. 

Компанія також активна медійно, стала партнером збірної України та футбольного клубу «Барселона». Спільно з Мінцифри розробила курс з криптограмотності, допомагає ЗСУ, зокрема викупили кришталевий мікрофон «Євробачення-2022‎» за $900 тис., кошти з продажу пішли на безпілотний комплекс PD-2 для української армії. Whitepay також стала партнером United24, надавши можливість приймати пожертви у більшості валютах світу та понад 100 криптовалютах.

Хто такий Володимир Носов

Зараз власником WhiteBIT є харків’янин Володимир Носов. Партнерами Носова під час створення біржі були Марія Репешко, Анна Янковська та Микита Шенцев. 

Перші дві особи не публічні, тоді як Микита Шенцев — депутат Харківської облради від ОПЗЖ, а його батько Дмитро Шенцев — народний депутат від тієї ж політсили (обидва склали мандати у 2022 та 2023 роках). 

Ще донедавна Шенцев володів 51% естонської «доньки» криптобіржі, а у Марії Репешко, яка, згідно з реєстром, є партнеркою Шенцева в юридичній компанії, було 5%. Але 2 березня 2023 року обидві ці частки були перереєстровані на Носова. 

У 2023 році Володимир Носов став президентом футбольного клубу «Металіст 1925». 

Як працювати з WhiteBIT 

Як зареєструватись на WhiteBIT

Процес реєстрації на біржі «Вайтбіт» нескладний. Потрібно перейти за посиланням https://whitebit.com/ua/auth/register, ввести електронну адресу, підтвердити її та ознайомитись із умовами користування, політикою конфіденційності, списком заборонених країн. Однак для того, щоб почати фінансові операції, вам необхідно верифікувати свою особистість за допомогою паспорта або інших ідентифікаційних документів. 

Як поповнити гаманець WhiteBIT 

Є кілька способів поповнити свій гаманець, зокрема, поповнити WhiteBIT з монобанку

Серед них: 

  • GEO Pay — український сервіс, який дає змогу здійснювати P2P-платежі, поповнювати та знімати державні валюти для їх подальшого обміну на цифрові активи на біржах-партнерах. У WhiteBIT дозволяє робити поповнення у гривні (UAH) та у казахстанському теньге (KZT). 
  • Checkout.com — міжнародна фінансова технологічна компанія, яка обробляє платежі для інших компаній. Завдяки цьому методу на біржі WhiteBIT можна поповнити баланс: EUR, USD, TRY, GBP, PLN, BGN, CZK.
  • Картка Visa/Mastercard. Поповнити можна UAH та KZT.
  • NixMoney e-wallet — перша платіжна система, яка підтримує Bitcoin та інші криптовалюти, а також працює в анонімній мережі TOR. За допомогою NixMoney e-wallet можна швидко поповнювати баланс на біржі WhiteBIT у державних валютах EUR та USD. 

Як торгувати на біржі WhiteBIT 

Трейдинг криптовалют для початківців може здатися непростою справою. Тут є кілька стратегій: 

  • Дейтрейдинг — купівля та продаж криптовалют протягом одного й того самого торгового дня, щоб отримати прибуток від короткострокових цінових рухів.
  • Свінгтрейдинг — купівля та продаж упродовж періоду від кількох днів до кількох тижнів, щоб отримати прибуток від середньострокових цінових рухів.
  • Позиційна торгівля — від кількох місяців до року, щоб отримати прибуток від довгострокових цінових рухів.
  • Скальпінг — кілька угод за короткий період часу, щоб отримати прибуток від невеликих рухів ціни.
  • HODL — утримання криптовалюти протягом тривалого часу, незалежно від короткострокових цінових рухів, з очікуванням, що її вартість зростатиме впродовж тривалого періоду. 

Зареєструатися на WhiteBIT можна за посиланням

Варто розуміти, що жодна з цих стратегій не є надійною на 100% і не обіцяє гарантій успіху.

Торгові заявки — це «накази» біржі виконати угоду відповідно до певних умов. Вони допомагають не стежити за ринком цілодобово, а вибрати бажану ціну або інші умови. На WhiteBIT є п’ять видів торгових ордерів: Market, Limit, Stop-market, Stop-limit та OCO.

  • Ринковий ордер (market-ордер). Це тип заявки на купівлю чи продаж активу, яка виконується миттєво за поточною ринковою ціною. 
  • Лімітний ордер (limit-ордер). Така заявка встановлює ціновий ліміт, за яким буде виконана угода лише за вказаною або більш вигідною ціною, ніж зазначена. 
  • Stop-market‎-ордер. Продаж буде виконаний лише при досягненні певної ціни. Потрібен, щоб купити актив за ціною вищою, ніж поточна, або продати за ціною, нижчою за поточну.
  • Stop-limit-ордер. Заявка має два показники: «Стоп» та «Ціна». Коли ринкова ціна досягає зазначеної позначки в «Стоп», заявка потрапляє до біржової склянки, але виконується лише тоді, коли поточна ціна досягає позначки, вказаної у «Ціні». Заявка stop-limit потрапляє у книгу ордерів у потрібний момент і виконується швидше, ніж просто лімітний ордер.
  • OCO-ордер (One Cancel the Other). Така заявка поєднує limit і stop-limit-ордери, при її виконанні розміщується одночасно два ордери. У разі розміщення такого наказу резервується один обсяг активів. Після виконання одного з двох ордерів інший автоматично скасовується.

Як вивести кошти з WhiteBIT та які комісії

Щоб вивести гроші з біржі WhiteBIT на картку, потрібно відкрити сторінку основного балансу та знайти потрібний актив, вибрати метод виведення коштів. 

Після введення адреси гаманця, операцію потрібно підтвердити на електронній пошті та ввести код захисту. Усі заявки на зняття коштів обробляються упродовж 10 хвилин, але у виняткових випадках час обробки може бути більшим (максимум 24 години).

Будь-яка транзакція має отримати підтвердження в мережі. Кількість підтверджень для різних активів різниться, як і експлорер для відстеження. Це сайт, що містить інформацію про минулий та майбутній стан блокчейну криптовалюти. Він відображає всі транзакції, статуси, ціну активу, комісії тощо. На біржі «Вайтбіт» експлорери вбудовані у гаманець біржі.

Для зняття та поповнення державних валют є комісії. 

  • Visa/Mastercard — 3,5% на євро та долари, а на поповнення 2%. 
  • Visa/Mastercard Checkout — 1,5% на поповнення та зняття. 
  • Volet E-wallet — 1,5% на поповнення та зняття.
  • NixMoney (EUR та USD) — 1% на поповнення та зняття.
  • Зняття гривні на картки Visa/Mastercard та акаунт GeoPay — безкоштовно.

Зареєструатися на WhiteBIT можна за посиланням

Чи легальними є криптобіржі в Україні 

Прямої заборони на діяльність криптобірж в Україні немає. Щобільше, Україна поступово рухається до легалізації цієї галузі. 

Створені українцями за кордоном криптовалютні майданчики працюють у легальному полі. Вони проводять фінансовий моніторинг клієнтів, дотримуючись усіх вимог ЄС та США, але зароблені кошти переважно накопичують та оподатковують в інших юрисдикціях, адже зареєструвати бізнес в Україні вони не можуть.

Ще у лютому 2022 року Верховна Рада прийняла, а президент підписав закон №2074-ІХ «Про віртуальні активи», у якому закріплювався статус криптовалюти як власності. На жаль, Закон досі не набрав чинності. Основна проблема — різні бачення до оподаткування прибутку від торгівлі. 

Існує два законопроєкти, які мають врегулювати ситуацію. Один від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), інший від Мінцифри. 

Найбільша відмінність між проєктами НКЦПФР та Мінцифри – у визначенні бази оподаткування. Перші пропонують зробити базою всі операції з криптоактивами, навіть якщо це обмін одного токена на інший. Другі вважають, що оподаткування має наставати лише тоді, коли криптоактив обмінюється на реальні гроші.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кожен четвертий українець в великих містах володіє криптовалютою: дослідження

Владислав Паливода 6 червня 2024 21:40

Криптобіржа Mt.Gox переказала $9 млрд у біткоїнах кредиторам через 10 років після банкрутства

Кіра Іванова 28 травня 2024 14:48

CME Group планує вийти на ринок торгівлі біткоїнами

Вікторія Рудзінська 16 травня 2024 21:50

Grayscale Bitcoin Trust зростає на 2,4% після припливу коштів

Вікторія Рудзінська 6 травня 2024 22:26

В Україні купили перший електромобіль за крипту

Олеся Дерзська 6 травня 2024 13:48