Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Усе про мову програмування Java

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
16 березня 2024 7 хвилин читання

Вам теж набридли жарти про те, чим Java відрізняється від Javascript? Тут їх не буде.  Натомість SPEKA пояснює що таке мова програмування Java, скільки платять розробникам, які з нею працюють, чи є сенс вивчати, а також пропонує добірку курсів для опанування мови.

Все про мову програмування Java Все про мову програмування Java

Як працює Java: у чому особливості мови програмування

Історія Java починається 1991 року, коли група інженерів, відомих як «Зелена команда» у компанії Sun Microsystems, за керівництва Джеймса Гослінга, почала працювати над новою мовою програмування, яка спочатку називалася Oak. 

Головною метою було створення мови, яка б не залежала від платформи (тобто від архітектури) і яку можна було б використовувати для створення програмного забезпечення, що вбудовується у побутові електронні прилади, як-от мобільні засоби зв’язку, пристрої дистанційного керування тощо. 

Згодом назву Oak змінили на Java через юридичні причини (інша компанія вже мала товарний знак з цією назвою). Нову назву вибрали випадково, за назвою кави, яку команда регулярно споживала під час роботи над проєктом, яка отримала найменування однойменного острова (Ява). 

Завдяки своїй платформонезалежності — принципу «напиши один раз, запускай скрізь», Java швидко стала однією з найпопулярніших мов програмування у світі. Це досягається через використання Java Virtual Machine (JVM), яка дозволяє Java-програмам виконуватись на будь-якому пристрої, на якому встановлена JVM.

Основні властивості Java:

  • Об’єктно-орієнтоване програмування (ООП): Java надто орієнтована на концепції ООП, що робить її відмінним вибором для розроблення модульних програм та систем з високим рівнем повторного використання коду. Всі дані і дії групуються у класи об’єктів. 
  • Багатопотоковість: Java надає вбудовану підтримку для мультипоточності, дозволяючи ефективно управляти декількома потоками виконання у межах одного процесу.
  • Безпека: Java пропонує сувору модель безпеки, що забезпечує захист від вірусів та зловмисних програм, роблячи її надійною для вебзастосунків та корпоративних систем.
  • Платформонезалежність: завдяки JVM, програми, написані на Java, можуть виконуватися на будь-якій платформі без змін у коді.

Де використовують мову програмування Java

Java широко використовують у різних сферах, а саме:

Розроблення застосунків

Java застосовується для створення масштабованих, високопродуктивних застосунків та сервісів. Java є однією з основних мов програмування, використовуваних для розроблення мобільних застосунків на платформі Android. Багато популярних програм, як-от Spotify, Twitter та Instagram, були розроблені з використанням Java. Або ж популярна у нульові серія перегонів на мобільних  Asphalt відтворювалась із допомогою Java ME (Java Platform, Micro Edition) — підмножина платформи Java для пристроїв з обмеженими ресурсами, наприклад, мобільних, КПК, програвачів дисків тощо. 

Розроблення серверних програм

Java широко використовується для розробки серверних застосунків, в тому числі вебсерверів та застосунків управління контентом. Наприклад, Apache Tomcat, який є одним з найпопулярніших Java сервлет контейнерів, дозволяє розгортати застосунки, написані на Java.

Корпоративні системи 

Java використовується для розробки надійних, безпечних корпоративних систем та застосунків для бізнесу. Java Enterprise Edition (Java EE) забезпечує стабільну основу для розробки масштабованих, багатошарових та надійних корпоративних застосунків. Великі організації і банки часто використовують Java для транзакційних систем, таких як обробка кредитних карток та систем управління базами даних.

Наукові дослідження

Висока продуктивність, надійність та масштабованість Java роблять її відмінним вибором для наукових досліджень, фінансового аналізу та великих обчислювальних систем. Наприклад, NASA WorldWind дозволяє користувачам взаємодіяти з тривимірними моделями планети Земля, використовуючи дані з супутників і аерофотознімків, і ця платформа написана на Java.

Така універсальність і гнучкість роблять Java важливим інструментом в руках розробників, здатним задовольнити потреби найрізноманітніших проєктів у сфері програмування.

Скільки заробляє Java Developer 

Розробники, які працюють на Java мають доволі високі зарплати. За даними порталу DOU медіанна зарплата Java Developer в Україні становить — $400 для Intern/Trainee, $1000 для Junior Software Engineer, $2700 для фахівця рівня Middle та $5000 для Senior Software Engineer.

Java є четвертою за популярністю мовою серед програмістів в Україні. Водночас існує доволі серйозна конкуренція серед вакансій за цим профілем. У лютому 2024 року на jobs.dou.ua було 109 вакансій за мовою програмування Java, при чому понад половина з них потребували від кандидата 5 та більше років досвіду, а середня кількість аплікантів становить 61,3 особи на місце. 

Курси Java

Однак шанс отримати роботу мрії збільшується з рівнем досвіду та глибиною знань. Ми рекомендуємо онлайн курсів по Java, щоб ознайомитись із мовою програмування, а досвідченим здобути нові знання. 

Безкоштовні курси Java

Java Programming and Software Engineering Fundamentals (Coursera, Duke University) — Цей курс ідеально підходить для початківців із фокусом на основи Java, веб-застосунки, та введення в програмну інженерію. Включає проєкти на базі реальних прикладів.

Introduction to Computer Science using Java (MIT OpenCourseWare) — Призначений для студентів з базовим розумінням програмування, курс покриває об'єктно-орієнтовне програмування, алгоритми, структури даних і основи комп'ютерної науки, використовуючи Java.

Платні курси Java 

Java Tutorial for Complete Beginners (Udemy).Вступ до основ Java, включаючи змінні, цикли, умовні оператори та основи ООП. Цей курс є чудовим стартом для тих, хто щойно починає свій шлях у програмуванні. 

The Complete Java 17 Masterclass (Udemy). Покриває широкий спектр тем, від основ Java до складних концепцій, зокрема Spring Framework, Java EE, розробку на Android. 

Advanced Core Java (Pluralsight) — зосереджений на розширених аспектах Java. Курс охоплює оброблення тексту, бібліотеку журналювання та створення власних анотацій, API java.time, розширених потоків Java, розширеного вводу/виводу та вивченням системи модулів Java.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ найзатребуваніших напрямів в IT у 2024 році — GlobalLogic

Юлія Мирська 22 лютого 2024 13:51

8 найкращих онлайн-компіляторів для програмування будь-якою мовою

Ганна Гілова 2 листопада 2023 13:24

EPAM University відкрив реєстрацію на EPAM Junior Conference-2023

Юлія Мирська 9 жовтня 2023 13:56

Як змінився ринок вакансій в IT у серпні 2023 року — дослідження DOU

Богдан Камінський 4 вересня 2023 14:08

IEEE Spectrum опублікувала рейтинг найпопулярніших мов програмування 2023 року

Артем Житкевич 30 серпня 2023 19:05