Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінфін США запровадив санкції проти російських компаній за мережу фейкновин

Олена Черкасець
Олена Черкасець
22 березня 2024 3 хвилин читання

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти двох російських компаній та їхніх керівників, які створили понад 60 фейкових новинних сайтів і поширювали хибну інформацію. 

Про це повідомив Nextgov.

Йдеться про московське агентство «Соціальний дизайн» і його засновника Іллю Гамбашидзе та ТОВ «Група Структура» і генерального директора і власника Миколу Тупікіна.

Що відомо про фейкові сайти  рф

Ці фейкові сайти були створені Агентством соціального дизайну та Company Group Structura. Вони імітували з себе європейські видання. Вони містили неправдиву інформацію та покликані впливати на іноземні аудиторії за дорученням російського президента.
Міністерство фінансів США 

Ілля Гамбашидзе та Микола Тупікін керували цими компаніями і використовували фейкові акаунти у соцмережах для поширення фальшивих новин.

Ця фейкова кампанія була розгорнута напередодні виборів у Європі, і фейкові сайти були створені за зразком справжніх новинних порталів. Щоб уникнути підозр, вони містили зображення та робочі посилання на законні вебсторінки, і таким чином вводили відвідувачів в оману.

Що передбачають запроваджені санкції 

Санкції заморожують будь-які активи та майно, якими володіють Гамбашидзе та Тупікін у США, і забороняють їм вести ділові угоди з іншими американцями. Такі заходи передбачені, щоб ізолювати їх від фінансової системи США. Особи, які беруть участь у певних операціях із зазначеними особами, також ризикують потрапити під санкції.

Що відомо про спроби дезінформації з боку рф 

Співробітники розвідки вже неодноразово попереджали Вашингтон про спроби москви посіяти дезінформацію та нестабільність у демократичних країнах. Такі дії могли вплинути на вибори по всьому світу. 

Окрім цього, санкції вводяться на тлі серйозної напруженості між Сполученими Штатами та росії через війну в Україні та низку інших питань.

Видання зазначає, що росія стурбована виборами президента у Сполучених Штатах та як результати вплинуть на відносини між США та Україною. Тому, ймовірно, спробує вплинути на вибори так, щоб це відповідало її цілям.

У жовтні 2023 розвідка США попередила понад 100 країн про те, що росія використовує шпигунів, соціальні мережі та державні ЗМІ для дезінформації.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У мережі X поширюються фейкові акаунти, які публікують інформацію про вибори у США

Владислав Паливода 25 травня 2024 12:00

Росіяни використовують логотип та назву Укренерго для поширення дезінформації

Владислав Паливода 9 травня 2024 21:18

Хакери кремля атакували водопостачання у США

Олеся Дерзська 9 травня 2024 19:40

Нова модель Huawei має більше деталей з Китаю

Олеся Дерзська 9 травня 2024 17:43

Злом заради коштів, хмарні сервіси та ШІ: головні тренди кібербезпеки зі звіту Mandiant-Trends

Олександр Тартачний 8 травня 2024 08:46