Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Майже 4800 акаунтів Facebook у Китаї видавали себе за американців, повідомляє Meta

Богдан Камінський
Богдан Камінський
1 грудня 2023 3 хвилин читання

Компанія Meta видалила тисячі акаунтів у Facebook з Китаю, які видавали себе за американців, що обговорюють політичні питання у США. 

Про це пише The New York Times.

Мережа фейкових акаунтів складалася з 4789 профілів. Боти використовувала імена і фотографії з інших джерел в інтернеті та копіювали пости відомих республіканських і демократичних політиків з X (колишній Twitter).

Кампанія мала на меті не надати перевагу тій чи іншій партії, а підкреслити глибокі розбіжності в американській політиці. Саме цю тактику роками використовували російські боти в США та в інших країнах.

Meta попередила, що викрита мережа підкреслює загрозу напередодні виборів по всьому світу у 2024 році — від Індії у квітні до Сполучених Штатів у листопаді.

Ми повинні залишатися пильними до їхньої еволюціонуючої тактики
звіт Meta

Китай, Іран та росія — лідери з прихованого впливу на внутрішню політику США у соцмережах

У своєму звіті Meta не стала прямо пов'язувати останню кампанію з комуністичним урядом Китаю. Однак дослідники зазначили, що КНР стала третім за поширеністю географічним джерелом скоординованої неавтентичної поведінки у Facebook та інших соціальних мережах після росії та Ірану.

За останній рік Meta виявила та видалила п’ять мереж з Китаю, що свідчить про активізацію зусиль країни з прихованого впливу. Попередні кампанії були зосереджені здебільш на китайських питаннях, однак останні мають більш безпосередній вплив на внутрішню політику США.

Це є найбільш помітною зміною в ландшафті загроз, якщо порівнювати з виборчим циклом 2020 року
звіт Meta

Ці акаунти також посилалися на провідні медіаорганізації та поширювали пости власника X Ілона Маска. Вони лайкали та репостили контент від реальних користувачів Facebook на інші теми, наприклад, про ігри, фотомоделей і домашніх тварин. Така активність свідчить, що фейкові акаунти мали на меті створити мережу начебто справжніх акаунтів для просування скоординованих повідомлень у майбутньому.

Китай намагався вплинути на Індію та Тибет

Meta також видалила ще одну, меншу мережу з Китаю, яка була націлена на Індію і Тибет. У випадку Тибету користувачі видавали себе за активістів руху за незалежність, які звинувачували Далай-ламу в корупції та педофілії.

Meta попередила, що попри видалення акаунтів, ці ж мережі продовжували використовувати інші платформи, зокрема X, YouTube, Gettr, Telegram і Truth Social. Таким чином групи прихованого впливу диверсифікують джерела своїх операцій, впевнені дослідники.

Нагадаємо, у серпні Meta видалила 7704 фейкові акаунти, пов'язані з масованою китайською пропагандою.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta і Microsoft попросили ЄС вплинути на нову політику Apple

Артем Житкевич 21 лютого 2024 23:47

Небезпечний попкорновий мозок. Як соцмережі вбивають увагу і зосередженість

Сергій Коноплицький 20 лютого 2024 14:57

Вже 546 дітей безкоштовно навчаються програмуванню на курсах Scratch від Favbet Foundation та Code Club Україна

Анна Старкова 20 лютого 2024 12:35

Капіталізація техногігантів перевищує вартість фондового ринку Японії, Франції та Великої Британії

Артем Житкевич 20 лютого 2024 07:00

ВАКС призначив ексмайору ЗСУ Андрію Квірелю 11,6 років позбавлення волі

Максим Красіков 19 лютого 2024 17:55