Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Масштабна екстремальна міграція даних у Європі у 2022 році: кейс Tet

Maris Sperga
Maris Sperga Director of Data centre Business Development at Tet
22 березня 2023 3 хвилин читання

Торік для Tet основним джерелом непередбачуваного і швидкого розгортання хмарних середовищ стали, звісно, нові та наявні клієнти з України. 24 лютого о 6:20 я отримав перші повідомлення від клієнтів, що вони потребують підтримки перенесення ІТ-систем за межі України. Після цього розпочався наш річний марафон, який триває досі.

Як відбувалася міграція даних протягом 2022 року

Перші кілька днів клієнти продумували варіанти зберігання і перенесення даних усередині своїх компаній та разом із нашими фахівцями. Коли головні рішення були ухвалені, ми почали цей процес.

Потрібно було знайти, на які доступні ІТ-ресурси переносити наявних і нових клієнтів, оскільки ми одразу ж запропонували українським бізнесам безкоштовну міграцію та 3 місяці користування хмарним середовищем. Надалі термін подовжили до 6 місяців.

Під час екстреної міграції клієнти по-різному використовують хмарну платформу Tet Cloud. Звичайно, ми досліджуємо попит клієнтів. Останнє вимірювання показало, що половина використовує послугу BaaS (Backup-as-a-Service), тобто розміщує у хмарі резервну копію своїх критичних бізнес-даних, 35% перенесли IT-інфраструктуру на хмару повністю, а решта 15% лише резервують свою інфраструктуру.

Міграція даних відбувалась не тільки в Україні

Клієнти з Латвії та інших країн, де працює Tet, також активізували свій перехід у хмару. Часто клієнти, які мали лише бекапи, повністю переходили у хмару. Це результат зміни бізнес-парадигми, яка розпочалася ще в 2020 році, коли бізнес почав розуміти надважливість негайного доступу до даних та їхньої безпеки у кіберпросторі. Дистанційка стала лише першим кроком цього перетворення, і зараз ми ще більше пришвидшилися.

У Європі стрімке зростання цін на енергоресурси та нестабільна геополітична ситуація створили високий попит на резервне копіювання даних і їхнє розміщення не лише в одній країні.

Результати бізнесу ЦОД Tet це підтверджують: підприємства дедалі частіше використовують можливості для диверсифікації ризиків і розміщення даних на нашій хмарній платформі, яка з 2022 року «мешкає» не лише у Латвії, а й у Данії. Це доводить загальноринкову тенденцію. До того ж українські компанії теж мають попит на розміщення даних у двох-трьох країнах, адже отримали гіркий досвід і зробили висновки з нього.

Узагальнивши результати попереднього року, ми бачимо, що, наприклад, у Латвії бізнес ЦОД Tet зріс на 18% порівняно з попереднім роком.

Які процеси міграції даних відбуватимуться надалі

На мою думку, у 2023 році основні проблеми у бізнесі залишаться незмінними, проте підприємства в Європі, й особливо в Україні, вчаться долати ці виклики, а планування бізнесу стає динамічнішим і гнучкішим.

Масштабна міграція даних триватиме. Посилиться якість боротьби бізнесу з кіберзлочинцями, і точно буде зростати кількість спеціалістів у цій сфері. Тому потреба підприємств у гнучких ІТ-рішеннях та командах експертів, які відкриють більше можливостей, лише збільшуватиметься.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова 8 годин тому

TikTok планує інвестувати €12 млрд у дата-центри

Артем Житкевич 23 години тому

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 1 грудня 2023 19:35

Доступ до карток. Шість найпоширеніших шахрайських схем

Ганна Гілова 1 грудня 2023 08:00

MacPaw представив мультфільми про кібербезпеку — відео

Богдан Камінський 30 листопада 2023 18:50