Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кібератаки рф спрямовані не тільки на Україну, але й на інші демократичні держави

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
18 січня 2023 3 хвилин читання

Фахівці Держспецзв'язку провели дослідження та знайшли зв'язок між ракетними та кібератаками на інфраструктуру України. У відомстві також вважають, що кібератаки рф загрожують й іншим країнам.

Автори дослідження відстежили зв'язок ракетних атак та кібератак, чітке узгодження ракетних та кібератак на медіа та центри зв'язку, підготовку та реалізацію кібератак на інституції, які допомагають Україні (логістика, підтримка біженців та навіть культурні акції) тощо.

«Російська війна проти України має багато вимірів: конвенційний, економічний, кібер, інформаційний, культурний. Лише розуміння взаємодії цих вимірів дозволяє адекватно оцінити дії держави-агресора», — зазначили фахівці.

У Держспецзв'язку вважають, що перша у світі кібервійна не продемонструвала нових «видів озброєння» у кіберпросторі. Всі атаки відбуваються за допомогою відомих раніше механізмів, які мають зрозумілі рецепти протистояння.

Як Україні ефективно протидіяти кібератакам росії?

Дослідження пропонує декілька варіантів, як протидіяти кібератакам росії та іншим авторитарним режимам:

  • адаптувати воєнні доктрини до сучасних викликів, використовуючи уроки українсько-російської війни для прогнозування і моделювання;
  • змінити правові підходи до визначення агресії, значно розширивши відповідні юридичні тлумачення;
  • обмежувати авторитарним режимам доступ до сучасних технологій шляхом посилення санкції, зокрема санкції проти найважливіших сфер економіки таких режимів.

«Неконвенційна російська агресія триває не лише проти України, такі атаки здійснюють проти всіх „недружніх“ до рф держав. Тобто потенційно ці атаки створюють глобальні загрози. Тому кореляція між різними вимірами агресії потребує детального вивчення, а в ефективній протидії цим атакам зацікавлені всі держави», — резюмували у Держспецзв'язку. 

З повним дослідженням можна ознайомитись за посиланням

Раніше SPEKA повідомляла, що парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, який пропонує посилити кіберзахист об'єктів критичної інформаційної інфраструктури України.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

СБУ викрила масштабну ворожу ботоферму у Запоріжжі

Руслан Сорока 5 годин тому

Хакери розсилають шкідливі листи від імені «Укртелекому»

Руслан Сорока 9 годин тому

Вступаємо до ЄС: цифра, економіка, безпека

Ivan Verstyuk 6 лютого 2023 16:45

Хакери атакували тисячі комп'ютерів у всьому світі програмами-вимагачами

Катерина Колонович 6 лютого 2023 14:55

«З початком повномасштабної війни інтенсивність російських кібератак зросла у 800-1000 разів» — виконавчий директор з ІТ та роздрібного бізнесу Sense Bank

Юлія Даниленко