Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна закликає створити «Кібер ООН»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
16 січня 2023 2 хвилин читання

Керівник українського відділу кібербезпеки запропонував цю ідею, оскільки москва намагається знищити інфраструктуру України.

Юрій Щиголь закликає створити єдину глобальну організацію, яка б допомагала ділитися інформацією про загрози та готуватися до майбутніх атак, оскільки росія атакує інфраструктуру України та прагне створити максимальний хаос на землі, повідомляє Politico.

Запропонована «Кібер Організація Об'єднаних Націй» є частиною з низки зусиль, які, як сподіваються українські чиновники, підтримає світова спільнота, оскільки росія поєднує кібератаки з ракетними ударами, щоб якнайбільше зашкодити мешканцям України у зимові місяці.

«Нам потрібні нації, об'єднані у кіберпросторі, щоб захистити себе, ефективно захистити наш світ у майбутньому, кіберсвіт і наш реальний, звичайний світ, – розповів голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь. — Що нам дійсно потрібно в цій ситуації, то це хаб, де ми можемо обмінюватися інформацією, підтримувати одне одного та взаємодіяти».

Він наголосив, що після року постійних російських кібератак на українську критичну інфраструктуру, як-от енергетичні системи та супутниковий зв'язок, існує потреба в «єдиному просторі, єдиному кіберпросторі, спільному для країн цивілізованого світу».

«Кібератаки стануть такими ж потужними або, можливо, навіть потужнішими, ніж звичайні атаки, а наслідки кібератак настільки масштабні, що не варто їх недооцінювати», — додав Щиголь.

Окрім того, Україна хоче, щоб світ визнав кібератаки на критично важливі цивільні служби, військовими злочинами. Також український уряд також хоче змінити юридичне визначення агресії, вперше закріплене ООН у 1974 році, включивши в нього використання кіберзброї.

Нагадаємо, як стало відомо, найближчим часом рф може здійснити комплексне та масштабне вкидання фейкових новин, щоб підірвати довіру до України з боку західних партнерів. Про це попередило Головне управління розвідки Міноборони України.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 20 годин тому

Американські спецслужби створили центр безпеки для захисту від штучного інтелекту

Богдан Камінський 1 жовтня 2023 05:00

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи щодо вторгнення росії в Україну. Що це означає та якими будуть наслідки

Олександр Тартачний 28 вересня 2023 15:36

Вісім найпопулярніших форм кіберзлочинів у інтернеті

Назарій Присяжнюк 26 вересня 2023 17:50

Як хакери уряду рф змінили свої тактики — дослідження Держспецзв’язку

Богдан Камінський 26 вересня 2023 16:27