Держспецзв'язку провела освітній курс із кіберзахисту для державного сектору
Держспецзв'язку проводить освітні курси з кіберзахисту для держслужбовців. Мета курсу — підвищення власної кіберстійкості та налагоджена співпраця зі структурними підрозділами.
Як повідомили у відомстві, раніше, у жовтні, слухачами були службовці категорії «А», які відповідають за кіберзахист критичної інфраструктури держави у держорганах на стратегічному рівні. Цього тижня Держспецзв'язку завершила курс для фахівців категорії «Б», які безпосередньо забезпечують захист.
Держслужбовці опановували такі теми: розуміння ландшафту загроз, державна інфраструктура для забезпечення кіберзахисту, законодавча база в галузі кібербезпеки та захисту інформації, особливості бюджетування у державному секторі, а також реформування системи підготовки кадрів у країні.
«Державні органи є основною мішенню російських хакерів. Роль держорганів у забезпеченні кіберзахисту не менш важлива, ніж наша як регулятора. Але з усім цим потрібно вміти працювати, саме тому має бути постійний діалог між регулятором та тими, хто втілює законодавчі норми у життя. Тому ми ініціювали проведення таких курсів», — наголосив заступник голови Держспецзв'язку Олександр Потій.
Натепер Держспецзв'язку також працює над реформуванням системи освіти та запровадженням Національної рамки кваліфікацій у сфері кібербезпеки та захисту інформації, що відповідає стандартам США та ЄС.
Раніше SPEKA розповідала, що 5 грудня набрав чинності закон про уповноважений орган у галузі захисту критичної інфраструктури. Зміни у законі передбачають, що Держспецзв'язку буде уповноваженим органом з питань захисту критичної інфраструктури під час дії воєнного стану, а також протягом 12 місяців після нього.