NASA Harvest допомагає моніторити вплив війни на сільське господарство

9 травня 2024 3 хвилин читання

NASA Harvest спільно з компанією Kernel моніторить вплив війни на українські врожаї та оцінює агровиробництво на окупованих територіях. Їм допомагає Міністерство аграрної політики України, розповіли Speka у Kernel.

Мета проєкту Kernel та NASA Harvest

Мета проєкту — розробити підходи машинного навчання для визначення площ культур на основі супутникових знімків. Проєкт використовували для озимих зернових, ріпаку та соняшнику. Мапи врожайності NASA перевірили на основі даних Kernel, їх довели до майже 90% точності. 

Метою співпраці було консолідувати зусилля та зосередитися на нашому першому спільному проєкті. Ми за 3-4 місяці побудували базову модель на основі відкритих даних і даних Kernel, яка б прогнозувала посівні площі. Нам вдалося успішно валідувати підхід з використанням нейронних мереж, який показав чудові результати на наших даних.
Данило Поляков, керівник напряму Data Science Kernel

Чого чекати від проєкту Kernel та NASA Harvest

У майбутньому учасники проєкту збираються розвивати супутниковий моніторинг сільського господарства. Це має допомогти під час ухвалення ефективних рішень для розвитку агросектору України, який відіграє ключову роль у гарантуванні світової продовольчої безпеки. 

Високоточні мапи NASA Harvest та Kernel

Раніше NASA Harvest та Kernel уже співпрацювали у 2022 та 2023 роках. За словами директора з IT Kernel Андрія Пішого, компанія залюбки поділилась із NASA даними та ідеями, які вважає вирішальними для підтримки України в умовах воєнного часу. Менеджерка зі стратегічного партнерства в Україні NASA Harvest Алекс Олін особливо підкреслила важливу роль, яку відіграв відділ Data Science Kernel у проєкті.

Що відомо про Kernel?

Kernel — український виробник та експортер зернових, лідер світового ринку соняшникової олії. Kernel постачає свою продукцію до понад 70 країн. 

Чим займається NASA Harvest?

NASA Harvest — це адміністративний підрозділ у межах NASA, до складу якого входять науковці з університетів по всьому світу. Підрозділ зосереджений на дослідженнях у галузі сільського господарства та питань глобальної продовольчої безпеки. Проєкт співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України, впроваджуючи нові методи моніторингу вирощуваних культур.

Раніше Speka писала, як працюють ІТ-процеси у Kernel та про 4G у космосі, який запускає NASA.