Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Говорить Білл Гейтс. Засновник Microsoft — про ChatGPT, зміни клімату та про те, як поєднати гроші та цінності

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
16 січня 2023 2 хвилин читання

Учора засновник Microsoft Білл Гейтс в 11-й раз узяв участь у треді Ask Me Anything у соцмережі Reddit. Гейтс відповів на запитання про штучний інтелект, свій досвід у Microsoft, своє бачення перспектив зміни клімату та поділився декількома персональними порадами. 

SPEKA обрала і переклала найцікавіші запитання та відповіді. 

Білл Гейтс поспілкувався з читачами Reddit Білл Гейтс поспілкувався з читачами Reddit

Білл Гейтс про штучний інтелект і майбутнє інтернету

Що ви думаєте про ChatGPT від OpenAi? 

Білл Гейтс

Ця нейромережа дозволяє нам одним оком зазирнути у майбутнє. Я вражений і підходом, і рівнем інновацій у цьому проєкті. 

Багато років тому, ще у 2000-х, ви сказали «Люди надто переоцінюють, чого досягне інтернет у наступні 5 років, і недооцінюють, чого він досягне у наступні 10». Чи відбуваються зараз подібні глобальні зрушення загалом у технологіях, які не обовʼязково повʼязані з інтернетом? 

Білл Гейтс 

Однозначно штучний інтелект. Самі собою web3 та метавсесвіт не настільки глобальні та революційні, але ШІ — це справжня революція. 

Білл Гейтс про зміни клімату та глобальне потепління

Глобальне потепління: нам гайки чи повні абсолютні гайки? 

Білл Гейтс

Важливо памʼятати, що життя у бідних країнах зараз складне. У світі є місця, де понад 10% дітей помирають не доживши до пʼяти років, а понад 30% страждають від недоїдання, тому їхній мозок і тіло не здатні повністю розвинутися. Зміна клімату уповільнить наш прогрес у покращенні життя людей, але я досі сподіваюся, що ми можемо уникнути катастрофи. Темп інновацій також пришвидшується. 


Як зменшити ризики глобального потепління? 

Ключ до боротьби зі зміною клімату полягає в тому, щоб безпечні для екології продукти були такими ж дешевими, як і «брудні»: літаки, бетон, м'ясо тощо. Це єдиний спосіб, який допоможе залучити до боротьби зі зміною клімату усі країни. Якщо це буде дорого, воно не злетить.

Білл Гейтс про Microsoft, багатство і цінності

Чи можна заробити мільярд етичним шляхом?

Білл Гейтс

Багатство може з легкістю задурити голову. Але бажання створювати нові компанії все ж хороша річ, на мою думку. Навіть якщо податки зростуть, я б не заважав людям досягати багатства, але це просто моя власна думка. Мені, звісно, в житті дуже пощастило. 

Озираючись на своє минуле у Microsoft, що б ви змінили, якби могли? 

Білл Гейтс

Я був генеральним директором до 2000 року. Зараз я знаю багато чого, чого не знав тоді. Я б змінив наш підхід до операційних систем для смартфонів (Android переміг), а також спробував би якнайшвидше врегулювати антимонопольний позов.

Зараз технології для вас лише робочий інструмент, чи ви досі займаєтеся ними як хобі? Чи робите ви іноді щось гіківське для власного задоволення, наприклад, пишете код?

Білл Гейтс 

Так, я досі люблю кодувати. Але востаннє мій код додавали до продукту Microsoft у 1985 році, тобто дуже давно. Тож коли хтось у компанії тягне з кодом, я більше не можу погрожувати, що «я прийду і сам це на вихідних напишу».

Білл Гейтс про очікування від 2023-го і плани на майбутнє 


Чого ви найбільше чекаєте від 2023 року?

Білл Гейтс

По-перше, я нарешті стану дідусем. По-друге, я хочу бути хорошим чоловіком та батьком. По-третє, сподіваюся на прогрес у інноваціях щодо зміни клімату та медицини. І по-четверте, хочу допомогти спрямовувати розвиток штучного інтелекту на користь людства. 

 Білл Гейтс про ядерну енергетику

Чи маєте прогрес у роботі з торієвими реакторами? Або принаймні чи виходить у вас дестигматизувати використання ядерної енергії, яка може дуже допомогти світу зараз і в найближчі роки?

Білл Гейтс

Конструкції реакторів Terrapower (їх два) використовують рідкий натрій як теплоносій і уран як паливо. Ми маємо великі успіхи, хоча через війну в Україні виникли проблеми з постачанням. Перший реактор будується у Вайомінгу та має запрацювати до 2030 року. Це може дуже допомогти у боротьбі з кліматичними проблемами, оскільки він буде дешевим і надзвичайно безпечним.

 Білл Гейтс про улюблені книги, серіали та вибір смартфону

Що зараз читаєте? 

«Пісня клітини» Сідхартхи Мукерджі «Пісня клітини» Сідхартхи Мукерджі

«Пісню клітини» Сіда Мукерджі. Усі його книги просто чудові.

Який серіал чи фільм, що ви дивилися торік, вам сподобався найбільше?

Другий сезон «Білого лотоса» був непоганим. Вітаю Дженніфер Кулідж із «Золотим глобусом». Ще мені сподобалися фільм про Берні Медоффа і «Тегеран». Останній «Аватар» також нічого. 

 Яким смартфоном зараз користуєтесь? 

Білл Гейтс користується смартфоном Samsung Galaxy Fold 4 Білл Гейтс користується смартфоном Samsung Galaxy Fold 4

Samsung Galaxy Fold 4, який подарував мені голова правління Samsung. До того я користувався Fold 3. Звичайно, також я використовую Outlook і багато програмного забезпечення Microsoft.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Автоматичне завантаження кліпів та скриншотів з Xbox до OneDrive тепер доступно усім користувачам

Богдан Камінський 1 годину тому

Машині потрібна людина: майбутнє ChatGPT у копірайтингу

Владислав Миронович 1 годину тому

Які IT-спеціальності є найперспективнішими на думку IT-фахівців — опитування GlobalLogic

Юлія Мирська 4 години тому

Microsoft додав «миттєві ігри» у Windows 11

Артем Житкевич 19 годин тому

Boston Consulting встановили, що ШІ не завжди спрацьовує

Артем Житкевич 20 годин тому