Генеративний ШІ та криза довіри: тренди, які змінять світ у 2025 році
Консалтингова компанія Accenture опитала 24 295 респондентів у своїй мережі Accenture Song (дизайнерів, креативників, технологів, соціологів та антропологів) у 22 країнах, щоб визначити цифрові тенденції для бізнесу у 2025 році. SPEKA розповідає найважливіше.
Це вже 18-й щорічний звіт Accenture Song про життєві тренди, який показав, що люди ще більше ставлять під сумнів контент, який вони отримують в інтернеті, а довіра є важливим чинником для них під час взаємодії з брендом.
Завдяки широкому впровадженню штучного інтелекту та генеративних систем останні технологічні прориви впливають на цифровий досвід мільйонів людей, які реагують на розвиток технологій по-різному. Варто розуміти, який цей вплив. З одного боку, ми цінуємо зручність, яку забезпечують сучасні технології, але з іншого — зростає потреба ретельніше оцінювати інформацію та зберігати баланс між використанням технологій та власним життям.
Криза автентичності контенту
Надійність цифрових технологій під загрозою, оскільки зростання кількості шахрайств розмиває межі між реальним та оманливим контентом. Генеративний ШІ посилює цю плутанину, підриваючи довіру людей до цифрових платформ.
Дослідження Accenture показує, що більше половини людей зараз ставлять під сумнів автентичність онлайн-контенту.
Ерозія довіри впливає на онлайн-покупки та взаємодію з брендами. Торік 33% людей повідомили про фейкові атаки або шахрайство. Бренди мають заспокоювати клієнтів, створюючи маяки довіри до комунікацій, комерції та продуктів.
Баланс цифрового життя для молоді
Підписуйтеся на наші соцмережі
Необмежений доступ до інтернету та соціальних мереж наражає молодь на різні види шкоди. Результати дослідження Accenture показують, що люди віком 18-24 роки більш ніж удвічі частіше, ніж люди старше 55 років, стверджують, що сомережі впливають на їхню особистість.
Водночас приблизно дві третини представників покоління Z та міленіалів погоджуються, що проводять в інтернеті більше часу, ніж хотіли б (67% та 64% відповідно).
Оскільки молодь бореться з негативним впливом, необхідні дії, щоб знайти правильний баланс і захисні заходи.
Нова ера впливу: від стилю до здоров’я і фінансів
У багатьох культурах підкреслюється, що освіта, наполеглива праця та рішучість можуть сформувати бажане майбутнє. Однак цілі та пріоритети дедалі зміщуються. Сьогодні троє з чотирьох споживачів кажуть, що хотіли б, аби компанії швидше реагували на їхні мінливі потреби.
Більше половини з них віддають перевагу швидким відповідям і рекомендаціям, часто звертаючись до краудсорсингу для отримання швидких результатів, навіть йдучи на більш ризиковані кроки заради здоров’я та фінансових цілей.
Примітно, що колись інфлюенсери зосереджувалися переважно на стилі, подорожах і музиці, але тепер їхня сфера діяльності розширилася й охоплює такі основи життя, як здоров’я, багатство і щастя.
Коли компанії не встигають, споживачі звертаються до цифрового натовпу, змушуючи бренди йти в ногу з часом, щоб зберегти лояльність.
Вплив ШІ на ефективність та творчість на роботі
Гідність праці дедалі частіше випробовується тиском бізнесу, технологічним прогресом і мінливою динамікою.
З появою генеративного ШІ на робочому місці гідність має бути врахована у нових очікуваннях щодо того, як люди будуть працювати з цією технологією.
Троє з чотирьох людей вважають інструменти генеративного ШІ корисними на роботі, кажучи, що вони роблять роботу більш ефективною (44%) і покращують якість роботи (38%), тоді як деякі стурбовані тим, що вони обмежують творчий потенціал (14%), роблять роботу більш транзакційною (15%) і викликають занепокоєння щодо безпеки роботи (11%).
Лідери повинні розвивати мотивацію та самостійність, оскільки вони є ключовими для створення якісної роботи.
Прагнення до автентичності та реальних емоцій
Люди дедалі більше прагнуть глибини, автентичності та чуйності у своєму досвіді, щоб взаємодіяти зі світом у значущий спосіб.
Відображаючи оновлене бажання відновити зв'язок з природою та одне з одним, люди шукають баланс між технологіями та моментами радості і добробуту.
Дослідження виявило, що 42% людей пов’язують свій найприємніший досвід минулого тижня з чимось, що вони робили у реальному житті, тоді як лише 15% зазначили, що це був цифровий досвід.
Цей зсув надає бізнесу можливість переосмислити свою роль і відповідати зростальному прагненню людей до більш захопливого та автентичного досвіду.