Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гібридна робота — дорого. Як зекономити (або заробити) на офісах?

Антон Верховодов
Антон Верховодов Innovation Strategist компанії Civitta International
16 червня 2022 3 хвилин читання

Мій особистий біль, який добре розкладається у нову бізнес-можливість на ринку офісів та коворкінгів.

Майбутнє за гібридною роботою

Що б там не заявляв Ілон Маск про «неприйнятність» дистанційної роботи, як би 3/4 СЕО не вважали повернення до повної офісної роботи критично необхідним, працівники цього не хочуть. 42% людей хочуть працювати гібридно, а 39% повністю віддалено. Відсутність можливості працювати віддалено чи гібридно стало однією з головних причин the great resignation та неприйняття оферів від компаній. 

Усі дані — щодо США, але я сумніваюся, що у світі тренд радикально інший і цифри сильно відрізняються.

Проте робота в офісах таки дуже потрібна. Командам — щоб краще працювати разом, розвивати культуру і відчуття приналежності (що підвищує мотивацію); людям — щоб бути більш продуктивними через робочу обстановку, легку доступність колег, відсутність домашнього відволікання.

Ймовірно, світ «офісного планктону» збалансується на 2-3 днях на тиждень роботи в офісі, а решту часу — вдома.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Але гібридна робота — це дорого

В офісну еру компанії інвестували у своє приміщення. У ковідну еру усі переїхали додому та інвестували у домашнє робоче місце: техніку, окрему зону, більшу квартиру, згодом — няні для дітей. Крім того, під час ковіду зникли витрати на поїздки в офіс.

Гібридна ж робота потребує подвійних витрат. З одного боку, компанії треба утримувати офіс. З іншого — працівники у свої зарплатні очікування закладатимуть домашній офіс та проїзд.

Виходить, що гарна ідея future of work насправді робить компаніям гірше?

Вихід — зекономити на офісному компоненті за рахунок гнучких умов

Якщо бажання працювати гібридно/віддалено не побороти, вихід — шукати економію на офісі. Можливість, яку починають обговорювати західні гравці в індустрії — по-справжньому гнучкі офісні простори. 

Варіанти наступні.

1. Коворкінги з hot offices для команд, які можна бронювати. Зокрема, за зрозумілим графіком наперед. Зони hot desk не вирішують завдання колаборативності, їх не можна гарантовано бронювати. А переговорок мало, вони не заточені під довгу роботу, інші резиденти дуже лютують на команди, які надовго займають ці кімнати. Подібну модель на рівні маркетплейсу реалізує Liquidspace, а на боці коворкінгів — WeWork.

2. Airbnb для офісів — можливість розділити свій офіс з іншими командами за наперед визначеним графіком. Натяки на цю модель я вже зустрічав в українському фб: коли команди намагаються суборендувати свої офіси. Такий підхід має додаткову актуальність у часи економічного просідання: можна відбити частину витрат на існуючий офіс або зекономити на власному офісі. Глобально у таку модель оператор гнучких офісів IWG нещодавно інвестував $350 млн.

Текст переопубліковано з дозволу автора. 


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Катерина Венжик 17.06.2022, 08:52
Airbnb для офісів - це те, що ми фактично зробили зараз)
Інші матеріали

ЖИВУЧІ: креативна кампанія 17-го Українського маркетинг-форуму порівняла українські бізнеси з кактусами

Ольга Топольська 27 березня 2024 12:23

Не нити, а робити: 17-й Український маркетинг-форум відбудеться під гаслом стійкості

Ольга Топольська 6 березня 2024 15:42

Невизначеність, яка погіршує бізнес-клімат: на які рішення робити ставку

Кирило Тишкевич 12 лютого 2024 18:30

TikTok поверне персонал в офіси та змусить фіксувати бейджі

Богдан Камінський 19 вересня 2023 16:08

Від двогодинного робочого дня до відкриття офісу в Естонії: як нам вдалося масштабуватися у буремні часи

Юлія Венцковська 13 липня 2023 17:00