Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гібридна робота — дорого. Як зекономити (або заробити) на офісах?

Антон Верховодов
Антон Верховодов
16 червня 2022 3 хвилин читання

Мій особистий біль, який добре розкладається у нову бізнес-можливість на ринку офісів та коворкінгів.

Майбутнє за гібридною роботою

Що б там не заявляв Ілон Маск про «неприйнятність» дистанційної роботи, як би 3/4 СЕО не вважали повернення до повної офісної роботи критично необхідним, працівники цього не хочуть. 42% людей хочуть працювати гібридно, а 39% повністю віддалено. Відсутність можливості працювати віддалено чи гібридно стало однією з головних причин the great resignation та неприйняття оферів від компаній. 

Усі дані — щодо США, але я сумніваюся, що у світі тренд радикально інший і цифри сильно відрізняються.

Проте робота в офісах таки дуже потрібна. Командам — щоб краще працювати разом, розвивати культуру і відчуття приналежності (що підвищує мотивацію); людям — щоб бути більш продуктивними через робочу обстановку, легку доступність колег, відсутність домашнього відволікання.

Ймовірно, світ «офісного планктону» збалансується на 2-3 днях на тиждень роботи в офісі, а решту часу — вдома.

Але гібридна робота — це дорого

В офісну еру компанії інвестували у своє приміщення. У ковідну еру усі переїхали додому та інвестували у домашнє робоче місце: техніку, окрему зону, більшу квартиру, згодом — няні для дітей. Крім того, під час ковіду зникли витрати на поїздки в офіс.

Гібридна ж робота потребує подвійних витрат. З одного боку, компанії треба утримувати офіс. З іншого — працівники у свої зарплатні очікування закладатимуть домашній офіс та проїзд.

Виходить, що гарна ідея future of work насправді робить компаніям гірше?

Вихід — зекономити на офісному компоненті за рахунок гнучких умов

Якщо бажання працювати гібридно/віддалено не побороти, вихід — шукати економію на офісі. Можливість, яку починають обговорювати західні гравці в індустрії — по-справжньому гнучкі офісні простори. 

Варіанти наступні.

1. Коворкінги з hot offices для команд, які можна бронювати. Зокрема, за зрозумілим графіком наперед. Зони hot desk не вирішують завдання колаборативності, їх не можна гарантовано бронювати. А переговорок мало, вони не заточені під довгу роботу, інші резиденти дуже лютують на команди, які надовго займають ці кімнати. Подібну модель на рівні маркетплейсу реалізує Liquidspace, а на боці коворкінгів — WeWork.

2. Airbnb для офісів — можливість розділити свій офіс з іншими командами за наперед визначеним графіком. Натяки на цю модель я вже зустрічав в українському фб: коли команди намагаються суборендувати свої офіси. Такий підхід має додаткову актуальність у часи економічного просідання: можна відбити частину витрат на існуючий офіс або зекономити на власному офісі. Глобально у таку модель оператор гнучких офісів IWG нещодавно інвестував $350 млн.

Текст переопубліковано з дозволу автора. 


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Катерина Венжик 17.06.2022, 05:52
Airbnb для офісів - це те, що ми фактично зробили зараз)
Інші матеріали

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18

Як бренду правильно вести комунікацію під час війни

Дар'я Кушнір 5 вересня 2022 19:02

Місія та візія бізнесу: як прописати та навіщо це потрібно

Дар'я Кушнір 10 серпня 2022 15:28

Для бізнесу, грошей та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 7 серпня 2022 15:08

Бізнес під час війни: як до нових умов адаптується джоб-платформа Joberz

Діана Полуніна 7 серпня 2022 13:00