Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Електромобілі знищують попит на нафту: дослідження RMI

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
29 вересня 2023 3 хвилин читання

Згідно з новими дослідженнями Rocky Mountain Institute (RMI), світовий ринок електричних автомобілів зростає експоненційно і швидше, ніж передбачалося, і до кінця десятиліття електромобілі домінуватимуть на глобальному авторинку, ставлячи під загрозу майже половину попиту на нафту по всьому світу.

Дослідження RMI Дослідження RMI

SPEKA переклала дослідження RMI та тезово розповідає, як цей тренд впливає на світовий автомобільний ринок та що буде з нафтою.

Швидке зростання продажів електрокарів у світі

За даними RMI, продажі електричних автомобілів зростають експоненціально і швидше за будь-які прогнози. Це означає, що до 2030 року на електромобілі припадатиме понад дві третини ринку автомобілів.

«Це свідчить про кінець найбільшого сектору попиту на нафту. Зміни поширюються на двоколісні транспортні засоби по всьому Глобальному Півдню і на вантажівки у Китаї. Це хороша новина щодо скорочення викидів і поліпшення здоров’я населення»,
сказав Кінгсмілл Бонд, Senior Principal, RMI
Прогноз щодо електромобільного ринку до 2030 року  Прогноз щодо електромобільного ринку до 2030 року 

Провідні ринки вже перетнули межу, за якої батарейні електрокари дешевші, ніж автомобілі, що працюють на бензині та дизелі. Це означає, що більше людей обирають електромобілі, бо вони вигідні. 

Дослідження показують, що не тільки передові країни, як-от Китай та країни Північної Європи, швидко запроваджують електричні автомобілі. Менш розвинені країни, зокрема Індія та Ізраїль, також почали активно розвивати цей ринок. Продажі повністю електричних транспортних засобів в Індії зросли втричі за один рік з 0,4 до 1,5%, на що решті світу знадобилося три роки.

«Не всі країни однакові, але коли справа стосується продажів електромобілів, усі вони дотримуються схожої моделі експоненційного зростання. Скандинавські країни та Китай досі були лідерами, але вони проклали шлях для інших країн»,
сказав Джоел Джегер, старший науковий співробітник Systems Change Lab.

Як електромобілі впливають на нафтовий ринок

Оскільки на автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння припадає приблизно чверть світового попиту на нафту, експоненційне зростання продажів електрокарів ставить під загрозу всю нафтову залежність. За прогнозами RMI, попит на нафту для автомобілів буде падати не менше ніж на 1 млн барелів нафти щодня після 2030 року.

Роль економіки у зростанні продажів електрокарів

Економічні показники — основний каталізатор продажів електромобілів. Зниження вартості батарей дозволяє зробити їх доступними для більшої кількості людей. 

RMI очікує, що вартість батарей може впасти удвічі протягом цього десятиліття — з $151 за кіловат-годину до $60-90 за кіловат-годину. 

Як зміниться попит на нафту та вартість акумуляторів до 2030 року Як зміниться попит на нафту та вартість акумуляторів до 2030 року

Тобто до 2030 року електромобілі будуть такими ж дешевими, як і автомобілі на бензині в будь-якому регіоні світу.

Домінування електромобілів у продажах автомобілів неминуче призведе до електрифікації інших видів транспорту, зокрема мотоциклів та вантажівок.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Китаї запущено найглибшу лабораторію у світі

Артем Житкевич 8 грудня 2023 19:12

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Для 91% українців інтернет рівноцінний їжі — дослідження Мінцифри

Юлія Мирська 8 грудня 2023 16:15

Індія збирається створити власну базу на Місяці до 2050 року

Юлія Мирська 8 грудня 2023 07:36

У Китаї запрацювала перша у світі АЕС четвертого покоління

Артем Житкевич 7 грудня 2023 00:05