Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Електромобілі знищують попит на нафту: дослідження RMI

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
29 вересня 2023 3 хвилин читання

Згідно з новими дослідженнями Rocky Mountain Institute (RMI), світовий ринок електричних автомобілів зростає експоненційно і швидше, ніж передбачалося, і до кінця десятиліття електромобілі домінуватимуть на глобальному авторинку, ставлячи під загрозу майже половину попиту на нафту по всьому світу.

Дослідження RMI Дослідження RMI

SPEKA переклала дослідження RMI та тезово розповідає, як цей тренд впливає на світовий автомобільний ринок та що буде з нафтою.

Швидке зростання продажів електрокарів у світі

За даними RMI, продажі електричних автомобілів зростають експоненціально і швидше за будь-які прогнози. Це означає, що до 2030 року на електромобілі припадатиме понад дві третини ринку автомобілів.

«Це свідчить про кінець найбільшого сектору попиту на нафту. Зміни поширюються на двоколісні транспортні засоби по всьому Глобальному Півдню і на вантажівки у Китаї. Це хороша новина щодо скорочення викидів і поліпшення здоров’я населення»,
сказав Кінгсмілл Бонд, Senior Principal, RMI

Підписуйтеся на наші соцмережі

Прогноз щодо електромобільного ринку до 2030 року  Прогноз щодо електромобільного ринку до 2030 року 

Провідні ринки вже перетнули межу, за якої батарейні електрокари дешевші, ніж автомобілі, що працюють на бензині та дизелі. Це означає, що більше людей обирають електромобілі, бо вони вигідні. 

Дослідження показують, що не тільки передові країни, як-от Китай та країни Північної Європи, швидко запроваджують електричні автомобілі. Менш розвинені країни, зокрема Індія та Ізраїль, також почали активно розвивати цей ринок. Продажі повністю електричних транспортних засобів в Індії зросли втричі за один рік з 0,4 до 1,5%, на що решті світу знадобилося три роки.

«Не всі країни однакові, але коли справа стосується продажів електромобілів, усі вони дотримуються схожої моделі експоненційного зростання. Скандинавські країни та Китай досі були лідерами, але вони проклали шлях для інших країн»,
сказав Джоел Джегер, старший науковий співробітник Systems Change Lab.

Як електромобілі впливають на нафтовий ринок

Оскільки на автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння припадає приблизно чверть світового попиту на нафту, експоненційне зростання продажів електрокарів ставить під загрозу всю нафтову залежність. За прогнозами RMI, попит на нафту для автомобілів буде падати не менше ніж на 1 млн барелів нафти щодня після 2030 року.

Роль економіки у зростанні продажів електрокарів

Економічні показники — основний каталізатор продажів електромобілів. Зниження вартості батарей дозволяє зробити їх доступними для більшої кількості людей. 

RMI очікує, що вартість батарей може впасти удвічі протягом цього десятиліття — з $151 за кіловат-годину до $60-90 за кіловат-годину. 

Як зміниться попит на нафту та вартість акумуляторів до 2030 року Як зміниться попит на нафту та вартість акумуляторів до 2030 року

Тобто до 2030 року електромобілі будуть такими ж дешевими, як і автомобілі на бензині в будь-якому регіоні світу.

Домінування електромобілів у продажах автомобілів неминуче призведе до електрифікації інших видів транспорту, зокрема мотоциклів та вантажівок.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Молодість втратила статус “найщасливішого” часу життя

Вікторія Рудзінська 15 липня 2024 17:07

Нова батарея може зменшити вагу автомобіля чи дрона наполовину

Владислав Паливода 15 липня 2024 12:40

Електромобілі заживили штат в Австралії під час блекауту

Владислав Паливода 11 липня 2024 21:54

Microsoft наказує співробітникам у Китаї відмовитися від Android на користь iPhone

Владислав Паливода 9 липня 2024 13:15

Китай став лідером за патентами на генеративний ШІ: рейтинг

Владислав Паливода 5 липня 2024 11:57