Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Доступ до вашого облікового запису обмежений. Як насправді працює модерація у Facebook — розповідає Meta

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
4 березня 2023 4 хвилин читання

Від 24 лютого український контент, повʼязаний з війною, часто блокують платформи Facebook та Instagram. А фото поранених приховують під плашкою «чутливий контент». 

Але Meta запевняє, що намагається покращити ситуацію і не хоче перешкоджати поширенню інформації про війну. Зображення, наприклад, блюрять не для того, «щоб приховати правду, а для захисту користувачів». Вони можуть самі вирішувати, чи хочуть бачити фото. SPEKA ділиться ключовим з брифінгу Meta і згадує, який український контент блокували.

Як Facebook та Instagram модерують контент Як Facebook та Instagram модерують контент
«Наша політика є глобальною, але ми враховуємо контекст. Тож коли почалося вторгнення, ми хотіли переконатися, що у нас є ресурси, щоб реагувати на дуже особливу ситуацію в Україні», — наголосили у компанії.

Як розглядають скарги на дописи у Facebook та Instagram

 • Meta наголошує, що не блокує контент тільки тому, що той повʼязаний із війною.
 • Кількість скарг не впливає на те, чи буде допис заблокований. Якщо на пост є хоча б одна скарга, але він порушує стандарти спільноти, його видалятимуть. Якщо скарг багато, а пост не підлягає блокуванню, він залишиться.
 • Контент, на який поскаржились, намагаються перевіряти протягом доби. 
 • Представники Meta навели такий приклад: якщо фанати однієї футбольної команди масово скаржаться на дописи суперників, це не вплине на рішення щодо блокування. Але, ймовірно, такий допис розглянуть швидше, щоб переконатися, чи порушує він стандарти спільноти.
 • Якщо ви вважаєте, що обмеження до вашого контенту застосували помилково, можете оскаржити це рішення.

Як Meta перевіряє модераторів 

 • Питаннями захисту й безпеки займаються понад 40 тис. співробітників Meta, 15 тис. з них — content reviewers. Команди розподілені по світу і діють у всіх головних часових зонах, перевіряючи контент 70+ мовами, зокрема українською. 
 • Meta не має ані офісів, ані модераторів у росії. Український контент, який «потребує мовної та культурної експертизи», перевіряють українські модератори.  
 • Жоден з модераторів не може точно знати, який саме контент переглядатиме.
 • Щотижня  Meta перевіряє модераторів випадковою вибіркою. Тобто модератори не можуть обрати, які рішення підлягатимуть аудиту.

Як Meta блокує українців

Від 24 лютого і дотепер контент українців, навіть той, в якому немає мови ворожнечі, блокують Instagram та Facebook. 

 • У липні 2022 року, після атаки на Вінницю, Meta заблокувала акаунт співзасновника Netpeak Group Артема Бородатюка. У відповідь він підтримав кампанію #MetaStopBlockUkraine. Вона набула розголосу, але не змінила ситуацію. 
Скріншот блокування / Facebook Артема Бородатюка Скріншот блокування / Facebook Артема Бородатюка
 • Так, 19 серпня стилістка Юлія Пеліпас опублікувала в Instagram пост на підтримку «азовців» та інших захисників Маріуполя, які від травня перебували у полоні. Meta у відповідь заблокувала допис і видалила акаунт Юлії на 250 тис. підписників. Після кампанії на підтримку сторінку повернули, але кейс залишився. 
 • Тільки 19 січня 2023 року Мінцифри заявило, що Meta обіцяє не блокувати пости про «Азов». 
 • Але вже 21 січня голова ГО «Автомайдан Вінниччина» Таїса Гайда отримала 59 днів бану за пост на підтримку добровольців та родин полонених «Азова». 
 • Meta також обмежувала сторінки волонтерів. Один з кейсів — неодноразове блокування Instagram харківського волонтера Андрія Приходька. Про це він повідомив у Facebook.
 • Український медіаменеджер, виконавчий директор «УП» Андрій Боборикін звернув увагу, що під скорочення у Meta потрапили також співробітники, які вели комунікацію з медіа в нашому регіоні. Медіа дізналося про це випадково. До речі, сторінку «Української правди» також блокували, а на брифінг з Meta видання не запросили.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Дмитрий Дмитрий 05.03.2023, 04:10
Не все бандеровским катам масленица
Інші матеріали

Як видалити акаунти Меtа

Діана Полуніна 22 години тому

Розумні окуляри від Meta самостійно робитимуть публікації у соціальних мережах

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:31

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

ШІ не заміна людському мозку

Олеся Дерзська 22 травня 2024 20:58

Meta запускає нову функцію Peek для Instagram, конкуруючи з BeReal та Snapchat

Вікторія Рудзінська 18 травня 2024 13:13