Доступ до вашого облікового запису обмежений. Як насправді працює модерація у Facebook — розповідає Meta
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
4 березня 2023
4 хвилин читання
Від 24 лютого український контент, повʼязаний з війною, часто блокують платформи Facebook та Instagram. А фото поранених приховують під плашкою «чутливий контент».
Але Meta запевняє, що намагається покращити ситуацію і не хоче перешкоджати поширенню інформації про війну. Зображення, наприклад, блюрять не для того, «щоб приховати правду, а для захисту користувачів». Вони можуть самі вирішувати, чи хочуть бачити фото. SPEKA ділиться ключовим з брифінгу Meta і згадує, який український контент блокували.

Як розглядають скарги на дописи у Facebook та Instagram
- Meta наголошує, що не блокує контент тільки тому, що той повʼязаний із війною.
- Кількість скарг не впливає на те, чи буде допис заблокований. Якщо на пост є хоча б одна скарга, але він порушує стандарти спільноти, його видалятимуть. Якщо скарг багато, а пост не підлягає блокуванню, він залишиться.
- Контент, на який поскаржились, намагаються перевіряти протягом доби.
- Представники Meta навели такий приклад: якщо фанати однієї футбольної команди масово скаржаться на дописи суперників, це не вплине на рішення щодо блокування. Але, ймовірно, такий допис розглянуть швидше, щоб переконатися, чи порушує він стандарти спільноти.
- Якщо ви вважаєте, що обмеження до вашого контенту застосували помилково, можете оскаржити це рішення.
Як Meta перевіряє модераторів
- Питаннями захисту й безпеки займаються понад 40 тис. співробітників Meta, 15 тис. з них — content reviewers. Команди розподілені по світу і діють у всіх головних часових зонах, перевіряючи контент 70+ мовами, зокрема українською.
- Meta не має ані офісів, ані модераторів у росії. Український контент, який «потребує мовної та культурної експертизи», перевіряють українські модератори.
- Жоден з модераторів не може точно знати, який саме контент переглядатиме.
- Щотижня Meta перевіряє модераторів випадковою вибіркою. Тобто модератори не можуть обрати, які рішення підлягатимуть аудиту.
Як Meta блокує українців
Від 24 лютого і дотепер контент українців, навіть той, в якому немає мови ворожнечі, блокують Instagram та Facebook.
- У липні 2022 року, після атаки на Вінницю, Meta заблокувала акаунт співзасновника Netpeak Group Артема Бородатюка. У відповідь він підтримав кампанію #MetaStopBlockUkraine. Вона набула розголосу, але не змінила ситуацію.

- Так, 19 серпня стилістка Юлія Пеліпас опублікувала в Instagram пост на підтримку «азовців» та інших захисників Маріуполя, які від травня перебували у полоні. Meta у відповідь заблокувала допис і видалила акаунт Юлії на 250 тис. підписників. Після кампанії на підтримку сторінку повернули, але кейс залишився.
- Тільки 19 січня 2023 року Мінцифри заявило, що Meta обіцяє не блокувати пости про «Азов».
- Але вже 21 січня голова ГО «Автомайдан Вінниччина» Таїса Гайда отримала 59 днів бану за пост на підтримку добровольців та родин полонених «Азова».
- Meta також обмежувала сторінки волонтерів. Один з кейсів — неодноразове блокування Instagram харківського волонтера Андрія Приходька. Про це він повідомив у Facebook.
- Український медіаменеджер, виконавчий директор «УП» Андрій Боборикін звернув увагу, що під скорочення у Meta потрапили також співробітники, які вели комунікацію з медіа в нашому регіоні. Медіа дізналося про це випадково. До речі, сторінку «Української правди» також блокували, а на брифінг з Meta видання не запросили.
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
1
Прокоментувати
Дмитрий Дмитрий
05.03.2023, 04:10
Не все бандеровским катам масленица
Відповісти
Інші матеріали