Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чого очікує Україна від нового «Рамштайну» у вересні

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
15 вересня 2023 5 хвилин читання

Кожна зустріч із союзниками у форматі «Рамштайн» супроводжується очікуваннями про постачання зброї. Наступне засідання стане першим для нового міністра оборони Рустема Умєрова. Розповідаємо, чого очікує Україна, а також яку зброю можливо отримають Сили оборони. 

На яку зброю розраховує Україна від майбутнього «Рамштайну» На яку зброю розраховує Україна від майбутнього «Рамштайну»

Що відомо про нового міністра оборони

П’ятнадцяте засідання у форматі «Рамштайн» відбудеться 19 вересня 2023 року офлайн. Учасники засідання обговорять «поточну кризу в Україні та різні проблеми безпеки», з якими стикаються союзники та партнери США.

Це буде перша зустріч із новим українським міністром оборони. Нагадаємо, що 3 вересня 2023 року президент України оголосив, що на посаді міністра оборони Олексія Резнікова змінить голова Фонду держмайна Рустем Умєров. 

Рустем Умєров — кримський татарин за походженням. Родину Умєрових у 1944-му депортували до Центральної Азії. Повернутися додому Умєрови змогли тільки через понад 40 років. 

З 2004 по 2010 рік майбутній очільник Міноборони був керівником напрямів юридичної підтримки та логістики у компанії lifecell. У 2013-у Умєров разом із братом заснував інвесткомпанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation. У фокусі фонду інвестиції у сферах комунікацій, IT та інфраструктури. Також фонд є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders Стенфордського університету.

Рустем Умєров / Facebook Рустем Умєров / Facebook

Рустем Умєров є співзасновником багатьох фондів і міжнародних організацій, що мають на меті захист кримських татар. Що ж до політичної кар’єри, то у 2019 році Умєров став нардепом у Верховній Раді від партії «Голос». За час роботи депутатом у співавторстві з колегами зареєстрував понад сотню законопроєктів. 2021 року отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

Ще Умєров був членом української делегації на переговорах з росією після початку повномасштабного вторгнення, а також брав участь у реалізації обміну полоненими. Рустем Умєров очолив ФДМУ майже рік тому, 7 вересня 2022 року. На посаді він мав відновити малу приватизацію, підтримати ефективність оренди держприміщень, а також забезпечити відповідальність за неефективне використання держмайна.

Згідно з інформацією ФДМУ, за останній рік приблизно 400 підприємців купили обʼєкти у держави для подальшого відновлення та використання. За сім місяців 2023 року бюджет країни отримав 2,1 млрд грн. Крім того, Фонд уклав 147 договорів оренди з підприємцями під релокацію.

Чи передасть Німеччина ракети Taurus та чому це рішення блокує Шольц

4 вересня з'явилась інформація, що канцлер Німеччини Олаф Шольц особисто блокує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Україна уже декілька місяців просить ФРН надати українській армії крилаті ракети Taurus дальністю до 500 км.

 Крилата ракета Taurus KEPD 350. Фото: MBDA Deutchland  Крилата ракета Taurus KEPD 350. Фото: MBDA Deutchland

Політологи називають різні причини, чому він затримує постачання, серед них очікування рішення лідера США Джо Байдена щодо передання Києву ракет ATACMS і аргумент про те, що Taurus «буде сенс постачати тільки після надання F-16», а також побоювання, що цю зброю використовуватимуть по цілях на території росії. Варто зазначити, що ракети-аналоги Storm Shadow вже постачає Україні Франція та Велика Британія. 

Керівник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що це питання на столі у канцлера. Невдовзі після цього Кулеба також мав зустріч зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок, яка критикувала Шольца через зволікання з рішенням щодо ракет. За результатом зустрічі у МЗС стверджують, що «детально обговорили надання Україні німецьких ракет Taurus. За підсумками переговорів опція надання цих ракет залишається відкритою, а процес ухвалення рішення всередині Німеччини просувається вперед». 

Дмитро Кулеба на зустрічі з міністеркою закордонних справ Німеччини Аналеною Бербок Дмитро Кулеба на зустрічі з міністеркою закордонних справ Німеччини Аналеною Бербок

Що з коаліцією літаків F-16

Нагадаємо, що Нідерланди та Данія у п’ятницю підтвердили, що отримали дозвіл від США на передання Україні винищувачів F-16, щойно завершиться навчання пілотів. Лише від Нідерландів наша держава може отримати щонайменше 42 винищувачі. 

Хоча питання надання літаків порушують під час кожної зустрічі у форматі «Рамштайн», зазвичай союзники та партнери відповідають на нього ухильно. Навіть після вищезгаданої заяви незрозуміло, коли передаватимуть F-16. Для цього українські пілоти мають завершити навчання, а в Україні повинна бути відповідна інфраструктура. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 9 годин тому

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40

Зруйнована багатоповерхівка, є загиблий: росія обстріляла Дніпро 28 червня 2024

Владислав Паливода 28 червня 2024 20:22

Пентагон блокуватиме Starlink для росіян

Владислав Паливода 27 червня 2024 19:38

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36