Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи вистачить Україні фінансової та військової допомоги Америки — посол України у США Оксана Маркарова

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
14 червня 2023 2 хвилин читання

Надзвичайний та Повноважний Посол України у США Оксана Маркарова в інтервʼю the Page розповіла, чи вистачить Україні фінансової допомоги від союзників і чи варто боятися, що на наступний рік Сполучені Штати уріжуть бюджет на допомогу Україні. 

Чи вистачить Україні допомоги США

Пані посол зазначила, що бюджетна допомога Україні розрахована помісячно, і разом з фінансовою допомогою ЄС, МВФ та інших партнерів її має вистачити.

«Гуманітарну допомогу використовуємо за потреби, а на конкретні проєкти, наприклад, щодо відбудови, енергетики, — залежно від готовності проєктів і наявності обладнання, яке нам потрібне. А от щодо безпекової допомоги, то можна з упевненістю сказати, що буде потреба у більшій сумі, і над цим ми вже працюємо», — зазначила Маркарова. 

Чи є ризики того, що на наступний фіскальний рік бюджет допомоги Україні уріжуть

Маркарова уточнює, що зараз рано говорити про урізання, адже бюджету на наступний рік у США поки що немає. 

«Хочу звернути увагу, що ми з США працюємо у межах змін до бюджету, додаткових бюджетів (supplementary budgets). Якщо говорити про базовий бюджет, то у ньому завжди, ще до того, як розпочалася повномасштабна фаза війни, була програма USAI, що передбачала безпекову допомогу Україні (приблизно $300 млн)», — розповідає Маркарова. 

За її словами, це були пакети, прив'язані до певних реформ (наближення нас до стандартів НАТО, зокрема), і в цих межах ми отримували кошти. Так Україна отримала, наприклад, свої перші Javelin. Решта безпрецедентної допомоги ($66 млрд у 2022-му та $45 млрд у 2023-му) — це зміни до бюджету, а не базові бюджети.

«На сьогодні у Конгресі США обговорюють бюджет на 2024 рік. Звісно, ми хотіли б і працюємо над тим, щоби у базовому бюджеті було більше коштів, які закладають на допомогу Україні. Але ми також розуміємо, що у ситуації активної фази війни жодний базовий бюджет не можна планувати на рік наперед, врахувавши все, що нам буде потрібно», — пояснила пані посол. 
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

10 запитань про артилерію, Міноборони, зброю і донати із засновниками БО «Реактивна Пошта»

Олександр Тартачний 14 годин тому

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 1 грудня 2023 20:32

У США планують зробити квантовий інтернет більш доступним

Артем Житкевич 1 грудня 2023 19:49

Google та Apple видалили застосунки підсанкційних російських банків

Юлія Мирська 1 грудня 2023 12:50

У США побудували дорогу, яка заряджає електромобілі під час руху

Юлія Мирська 1 грудня 2023 09:08