Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Білл Гейтс виділив $5 млн на розвиток проєктів ШІ в країнах з низьким і середнім рівнем доходу

Юлія Мирська
Юлія Мирська
11 серпня 2023 2 хвилин читання

Фонд Білла і Мелінди Гейтс 9 серпня оголосив про надання грантів на суму $5 млн для розробки додатків на базі штучного інтелекту, заснованих на великих мовних моделях. Ці проєкти спрямовані на вирішення актуальних проблем у країнах з низьким і середнім рівнем доходу, повідомляє Forbes.

Близько 50 дослідницьких груп отримають по $100 тис. і працюватимуть над різноманітними завданнями: від створення чат-бота на основі ChatGPT для обліку медичних даних у Пакистані до розробки інструменту зі штучним інтелектом для освіти в Кенії.

Наразі більшість великих компаній, що займаються штучним інтелектом, зосереджені в дуже розвинених країнах. Головна ціль ініціативи полягає у підтримці розвитку генеративного штучного інтелекту по всьому світу, щоб більше людей могли скористатися його перевагами.

Протягом двох тижнів команда з 80 експертів оцінювала понад 1300 заявок від дослідників, некомерційних організацій і компаній з 103 країн. Вибір проходив за кількома критеріями, включаючи актуальність соціальної проблеми, використання великих мовних моделей, а також те, що проєкт повинен був реалізовуватись в країні з низьким або середнім рівнем доходу.

Обрані учасники матимуть три місяці на завершення своїх проєктів, для яких вони використовуватимуть і розвиватимуть GPT-4 і GPT-3.5 від OpenAI, а також інші великі мовні моделі, такі як LaMDA і Bert від Google.

Завдяки цій новій програмі Фонд Гейтса прагне створити доказову базу застосування генеративного штучного інтелекту та визначити його можливості та обмеження в спільнотах з низьким рівнем доходу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Акції Google зросли більш ніж на 5% після виходу нейромережі Gemini

Артем Житкевич 8 грудня 2023 22:10

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35