Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Білл Гейтс виділив $5 млн на розвиток проєктів ШІ в країнах з низьким і середнім рівнем доходу

Юлія Мирська
Юлія Мирська
11 серпня 2023 2 хвилин читання

Фонд Білла і Мелінди Гейтс 9 серпня оголосив про надання грантів на суму $5 млн для розробки додатків на базі штучного інтелекту, заснованих на великих мовних моделях. Ці проєкти спрямовані на вирішення актуальних проблем у країнах з низьким і середнім рівнем доходу, повідомляє Forbes.

Близько 50 дослідницьких груп отримають по $100 тис. і працюватимуть над різноманітними завданнями: від створення чат-бота на основі ChatGPT для обліку медичних даних у Пакистані до розробки інструменту зі штучним інтелектом для освіти в Кенії.

Наразі більшість великих компаній, що займаються штучним інтелектом, зосереджені в дуже розвинених країнах. Головна ціль ініціативи полягає у підтримці розвитку генеративного штучного інтелекту по всьому світу, щоб більше людей могли скористатися його перевагами.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Протягом двох тижнів команда з 80 експертів оцінювала понад 1300 заявок від дослідників, некомерційних організацій і компаній з 103 країн. Вибір проходив за кількома критеріями, включаючи актуальність соціальної проблеми, використання великих мовних моделей, а також те, що проєкт повинен був реалізовуватись в країні з низьким або середнім рівнем доходу.

Обрані учасники матимуть три місяці на завершення своїх проєктів, для яких вони використовуватимуть і розвиватимуть GPT-4 і GPT-3.5 від OpenAI, а також інші великі мовні моделі, такі як LaMDA і Bert від Google.

Завдяки цій новій програмі Фонд Гейтса прагне створити доказову базу застосування генеративного штучного інтелекту та визначити його можливості та обмеження в спільнотах з низьким рівнем доходу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Компанія LG представила пакет програм до програмнокерованих транспортних засобів

Владислав Паливода 43 хвилини тому

YouTube Music тестує новий інструмент створення списків відтворення за допомогою ШІ

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

ШІ-асистент для відеопрезентацій: Google запускає Vids у Workspace Labs

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

«До того як OpenAI зможе досягти того рівня, який ми вже маємо, ми будемо глибоко інтегровані в mining-індустрію»: інтерв’ю з COO Beholder Даніїлом Лубкіним

Анна Сергієнко 15 липня 2024 18:03

Alphabet хоче купити кібербезпековий стартап Wiz

Олеся Дерзська 15 липня 2024 17:06