У Пекіні триває зимова Олімпіада, під час якої Китай прагне похвалитися не лише спортивними, а й технологічними досягненнями. 5G, цифровий юань та вільна від COVID-19 «бульбашка», яку контролює спеціальний застосунок, — ось лише декілька з них. SPEKA розповідає про найцікавіші технологічні рішення, які застосували господарі Олімпіади-2022.
Міжнародна федерація футболу вперше використає на своїх матчах технологію «робот-арбітр». Це станеться 9 лютого на грі клубного чемпіонату світу «Челсі» — «Аль-Гіляль».
Продовольча безпека у світі протягом останніх двох років невпинно погіршується. Про це свідчить індекс GFSI, який за підтримки компанії Corteva Agriscience розраховують аналітики Economist Impact. На думку експертів, покращити продовольчу безпеку допоможуть високі технології, які набувають в агропромисловості дедалі більшого значення.
В останні роки ситуація на ринку літератури про штучний інтелект і взагалі про технології суттєво покращилася. Українською можна знайти перекладні та вітчизняні видання, присвячені роботі з даними, машинному навчанню, блокчейну, роботизації, різним мовам програмування та інформаційній безпеці. Але поки що ця література так і не посіла помітне місце у ніші нонфікшену.
2 лютого компанія Deepmind (належить Google) оприлюднила дані про те, що її система штучного інтелекту AlphaCode навчилася програмувати «не гірше за середнього розробника». Поки що AlphaCode здатна демонструвати високі результати лише на завданнях зі «спортивного кодингу», але у майбутньому може стати інструментом для повністю автоматизованого програмування.
Доки письменники і кінорежисери фантазують про захоплення планети штучним інтелектом, людям уже доводиться змагатися з розумними (та не дуже) машинами за власні робочі місця.
Напередодні виходу першого лістингу 100 українських ШІ-компаній пояснюємо головні поняття та цифри про штучний інтелект.
Лондонський стартап Thymia прагне зробити депресію та інші психічні розлади натільки ж вимірними, як і фізичні недуги. Команда почала використовувати ігри зі штучним інтелектом для діагностики, моніторингу та лікування депресії.
24 січня Meta представила AI Research SuperCluster (RSC) — один із найшвидших у світі суперкомп'ютерів зі штучним інтелектом, який має допомогти компанії у створенні метавсесвіту.
Китайці розробили робота-прокурора, який працює на основі штучного інтелекту (ШІ) та може висунути звинувачення за вісім найпоширеніших злочинів у Шанхаї:
За останні п'ять років у світі сталася ще одна технологічна революція, і тепер ми живемо в епоху штучного інтелекту (ШІ). Нейромережі вже навчилися самостійно продукувати контент, вони вдосконалюються та відкривають перед людством нові можливості. Ми в AI HOUSE підбили короткі підсумки 2021 року та спрогнозували, на що варто звернути увагу в найближчому майбутньому.
Згадуємо найцікавіші події 17 грудня.
16 грудня 2021 року компанія Reface та Warner Bros. Pictures запустили глобальне рекламне партнерство. Завдяки AI- та ML-технологіям фанати зможуть підставити свої обличчя замість облич персонажів фільмів студії. Контракт уклали на рік: відтепер промо основних релізів Warner Bros. Pictures буде відбуватися через Reface.
Український технологічний кластер Radar Tech спільно з естонською консалтинговою компанією CIVITTA запускає тримісячну акселераційну програму для українських стартапів, які розробляють технології штучного інтелекту та машинного навчання. Проєкт фінансується міністерством закордонних справ Естонії, а також інвестиційним фондом Western NIS Enterprise Fund.
У Києві відбулася міжнародна конференція UAFIN.TECH, присвячена розвитку необанків та їхньої ролі у трансформації фінансової системи. Одним зі спікерів був Бретт Кінг — засновник фінтех-компанії Moven та автор бестселера «Банк 4.0».