Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчений із США досліджує можливості створення ШІ, який працюватиме без електроніки

Павло Бартос
Павло Бартос
7 листопада 2024 3 хвилин читання

Дослідник із США Бенджамін Юнгфляйш з Університету штату Делавер працює над інноваційною технологією, що може змінити майбутнє штучного інтелекту, повідомляє Interesting Engineering. Він прагне відтворити здатність людського мозку обробляти та зберігати інформацію, але без електроніки — використовуючи наномагніти. 

Науковець упевнений, що його дослідження стане основою для створення енергоефективних систем ШІ, які зменшать негативний вплив на екологію.

Бенджамін Юнгфляйш, доцент Університету штату Делавер у США Бенджамін Юнгфляйш, доцент Університету штату Делавер у США

Що спільного між магнонами та нейронами людського мозку

Підписуйтеся на наші соцмережі

Одним із ключових аспектів роботи Юнгфляйша є дослідження магнонів — квантових збуджень, що утворюють магнітні хвилі у матеріалах. Магнони виконують функції, подібні до синапсів між нейронами у мозку. Використовуючи магнони, вчений працює з масивами наномагнітів, які здатні взаємодіяти один з одним, обробляючи та передаючи інформацію.

Ці масиви взаємодіючих наномагнітів, по суті, є просто крихітними магнітами, подібними до тих, що є у вас на холодильнику. Ці наномагніти мають північний та південний полюси, і коли вони зменшені до нанометрових розмірів, їх можна інтегрувати в структуру, здатну зберігати інформацію.
Бенджамін Юнгфляйш, доцент Університету штату Делавер у США 

Чому наномагніти можуть змінити ШІ

Застосування наномагнітів має низку переваг, оскільки вони можуть одночасно зберігати та обробляти дані, що відрізняє їх від традиційних систем. Завдяки цьому ШІ-системи на основі наномагнітів можуть виконувати завдання зі значно нижчим споживанням енергії.

Крім того, наномагніти можуть зберігати історію своїх станів, що є важливим для процесів машинного навчання. Дослідження Юнгфляйша показали, що навчання таких наномагнітних систем наразі тримає кілька годин, але у майбутньому це може скоротитися до хвилин.

Потенціал використання і переваги

  • Зберігання більшої кількості даних на менших площах. Наномагніти забезпечують більш ефективне зберігання, що дозволяє створювати компактніші системи.
  • Гнучкість та налаштування пам'яті. Це дозволяє адаптувати систему під різні завдання та покращувати її продуктивність без збільшення енерговитрат.
  • Відсутність електронів у роботі. Для обробки та зберігання даних використовуються магнітні збудження, що значно зменшує вплив на екологію.

У нещодавньому дослідженні команда описала тривимірну наномагнітну структуру, яку можна легко виготовити та застосувати з використанням сучасних технологій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як еволюціонують роботи до кінця ХХI століття?

Анна Сергієнко 15 хвилин тому

Штучний інтелект допоможе точніше визначати час смерті за розкладанням тіла

Вікторія Рудзінська 11 годин тому

У ChatGPT може з’явитись реклама

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Кіберпонеділок та Штучний Інтелект: як завоювати клієнта в добу розпродажів

Anastasiia Kohut 23 години тому

Канадські медіакомпанії подали позов проти OpenAІ: що сталося

Вікторія Рудзінська 30 листопада 2024 08:40