Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak для людей з вадами слуху, зору та мовлення

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
16 травня 2023 4 хвилин читання

Apple представила функції програмного забезпечення для когнітивної, мовної та зорової доступності.

Також компанія пропонує інноваційні інструменти для людей, які не розмовляють або ризикують втратити здатність говорити, повідомила Apple.

Оновлення включають машинне навчання на пристрої для забезпечення конфіденційності користувачів і розширюють давнє прагнення Apple створювати продукти для всіх.

Користувачам з певними вадами буде легше використовувати iPhone та iPad завдяки Assistive Access (допоміжному доступу). Люди, які не розмовляють, можуть вводити текст під час дзвінків і розмов за допомогою Live Speech

Ті, хто ризикує втратити здатність говорити, можуть використовувати Personal Voice, щоб створити синтезований голос, який можна використовувати під час спілкування.

Для незрячих або слабозорих користувачів режим виявлення в лупі (Magnifier) пропонує функцію Point and Speak, яка ідентифікує текст, на який вказує користувач, і читає його вголос. Це може допомогти у взаємодії з фізичними об’єктами, наприклад, побутовими приладами.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Нові функції ПЗ з’являться пізніше цього року. 

«Сьогодні ми раді поділитися неймовірними новими функціями, які базуються на нашій довгій історії створення доступних технологій, щоб кожен мав можливість створювати, спілкуватися та робити те, що йому подобається»,
СЕО Apple Тім Кук.
Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak
Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak
Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak
Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak

Assistive Access 

Включає персоналізований досвід для дзвінків та FaceTime, які були об’єднані в одну програму викликів — Calls app, а також повідомлень, камери, фотографій і музики. Ця функція пропонує чіткий інтерфейс із висококонтрастними кнопками та великими текстовими мітками, а також інші інструменти. Наприклад, для користувачів, які віддають перевагу візуальному спілкуванню, Messages містить клавіатуру лише з емодзі та можливість записувати відеоповідомлення. 

Live Speech та Personal Voice 

За допомогою Live Speech на iPhone, iPad і Mac користувачі можуть вводити текст, який хочуть передати, аби потім його можна було відтворити під час розмови. Користувачі також можуть зберігати часто використовувані фрази, щоб швидко спілкуватися. 

Personal Voice — можливість створити персональний голос, прочитавши вголос певний набір слів протягом 15 хвилин на iPhone або iPad. Функція підійде людям, яким загрожує втрата здатності говорити — наприклад, тим у кого нещодавно діагностували бічний аміотрофічний склероз або інші захворювання, які можуть вплинути на здатність розмовляти. 

Personal Voice використовує машинне навчання на пристрої, щоб зберегти конфіденційність і безпеку інформації користувачів, і повністю інтегрується з Live Speech.

Point and Speak

Режим для незрячих або слабозорих користувачів. Наприклад, під час користування побутовим приладом, таким як мікрохвильова піч, функція Point and Speak поєднує дані з камери, сканера LiDAR і машинного навчання на пристрої, аби озвучувати надрукований текст. Працює з VoiceOver і може використовуватися з іншими функціями Magnifier, такими як виявлення людей, дверей та описів зображень, що допоможе користувачам орієнтуватися у фізичному середовищі.

Раніше SPEKA розповідала, що компанія Augmental запускає інтерфейс MouthPad — hands-free тачпад, керувати яким можна за допомогою язика. Технологія допоможе людям з інвалідністю, які не мають змоги керувати пристроями за допомогою рук.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft наказує співробітникам у Китаї відмовитися від Android на користь iPhone

Владислав Паливода 9 липня 2024 13:15

Які нові функції будуть доступні в iOS 18 у 2024 році

Олеся Дерзська 8 липня 2024 14:46

Apple почне масове виробництво Airpods з камерами

Олеся Дерзська 1 липня 2024 19:05

Apple планує інтегрувати Google Gemini в свої пристрої

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 09:39

ШІ-інструменти в смартфонах збиратимуть більше даних користувачів

Олеся Дерзська 24 червня 2024 17:57