Емоційні аспекти віддаленої роботи: як краще спілкуватися з колегами🙈😩🤪😈💫🤣

1 лютого 2024 4 хвилин читання

Одного разу, у мій перший день у компанії XYZя почала гру в корпоративному Teams. Гра була проста: я писала назву мого улюбленого фільму у вигляді емодзі, а той, хто правильно вгадав, ставив наступну назву свого улюбленого фільму, а наступна людина вгадувала, і так далі. Це виглядало приблизно так:

🏡 🎄 1️⃣ – ?

🤠🌍 – ?

Ви вгадали? Це «Сам удома» та «Західний світ». Було весело, і мої нові колеги активно долучилися! Тред у Teams став довгим: такої активності у чаті не було з часів повідомлення про безкоштовні обіди в офісі. 😂

А нещодавно я отримала кастомний смайлик у Slack, він був таким маленьким, що я не могла зрозуміти, що це таке, тож запитала відправника, що це означає.

Мем про розчарованого пакистанського фаната

Виявилося, що це був відомий мем про розчарованого пакистанського фаната, ви його, напевно, бачили. Його зробили як emoji і він означав «злість»😠.

Особливості спілкування з колегами онлайн: корисні ідеї

Попри те що ми маємо різні засоби асинхронного зв’язку — голосові, відео та, звісно, текст, ми також зазнали певних втрат в онлайн-комунікації.

Нещодавно я натрапила на дивовижну книгу Еріки Дхаван Digital Body Language: How to Build Trust and Connection, No Matter the Distance і хочу поділитися з вами деякими корисними ідеями із книги:

Емодзі ❤️✅✨🔥💀😊😭😂

Емодзі є у Slack, у Teams, вони називаються реакції, у Zoom, а у Google у нас навіть є костюми, аксесуари та персонажі. Невербальне спілкування, як-от міміка, жести, тон голосу, рух очей і використання простору, зазвичай становить до 70% інформації, яку від вас отримує людина. А в онлайні ці «підказки» не такі яскраві, й емодзі тут як тут — щоб допомогти передати ваші емоції чіткіше та яскравіше. Тож, будь ласка, тисніть кнопку👍 на ваших зустрічах у Zoom.

Зустрічі

Пришвидшення зустрічі, щоб скоріше перейти до наступної, навіть в кінці, демонструє, що ви не цінуєте час інших людей. Так само, коли одночасно під час зустрічі щось робиться паралельно або надсилаються текстові повідомлення. Так, це помітно.😒 😒😒

Запрошення на зустріч із заголовком «Новини» або «Синхронізація» може змусити людину відчувати тривогу або навіть очікувати звільнення. Напишіть план і мету зустрічі або запропонуйте кожному члену команди по черзі писати план для ваших щотижневих зборів.

Мовчання

Мовчання може викликати у людей відчуття занепокоєння, особливо якщо ви побачили повідомлення або прочитали його й не відповіли. Якщо ви не маєте відповіді, напишіть «Я прочитав/ла, повернуся до тебе пізніше» та встановіть нагадування у тому ж мессенжері.

Зазвичай я домовляюся, що очі 👀 говорять усе це разом. З іншого боку, писати колегам у неробочий час — це шлях до вигорання для вашої команди. Спробуйте додати абревіатуру «Нема потреби відповідати до ранку» НПВР і не робіть це звичкою. 🙃

Командна робота

Візьміть за звичку запрошувати кожного члена команди представити свою частину роботи/презентації/чого завгодно — не представляйте все самі. Тримайте основну команду, яка керує роботою, залученою до усіх зустрічей, а внутрішніх консультантів — лише в курсі підсумків або ключових зустрічей. Якщо на зустрічі більше восьми осіб, подумайте навіщо. 

Пасивно-агресивне спілкування

Уявіть, а точніше, згадайте колегу, який домінує весь час зустрічі або розмовляє так голосно, що здається, що він кричить вам у вуха. Або колегу, яка узгодила проєкт і терміни, але не відповідає на текстові повідомлення чи листи, а час іде.

Щоразу, коли ви бачите пасивно-агресивну поведінку, пам’ятайте: те, що ви в голові думаєте і гадаєте «що відбувається?», нічого не вирішить. Спілкуйтесь. Спілкування є наріжним каменем ефективної командної роботи.

І хороша новина: навички активного слухання працюють так само, як і в офлайні, слава богу!👌😉