Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Школяр із Житомира навчився виробляти електроенергію з водоспадів

Артем Житкевич
Артем Житкевич
5 червня 2023 2 хвилин читання

Юний винахідник з України Ілля Сидорчук учень дев'ятого класу житомирського ліцею №30, створив прилад, який здатний генерувати електроенергію з водоспадів. Його винахід привернув увагу «Суспільного.Житомир» та був відзначений на міжнародному конкурсі.

Прилад Іллі має назву «Гідроелектричний генератор». Він працює у водоспаді висотою від 1 м та здатний виробляти електроенергію навіть при невеликих розмірах водоспаду.

Науковий керівник Іллі, вчитель фізики Анатолій Шубін, підкреслює, що розмір водоспаду не має вирішального значення для роботи приладу.

Анатолій Шубін
Анатолій Шубін
вчитель фізики ліцею №30, Житомир

Його можна застосовувати на будь-якому водоспаді, коли вода падає з висоти навіть одного метра, і вже механізм буде працювати, але що вище, то більше енергії буде вироблятися

Ілля Сидорчук був відзначений на міжнародному конкурсі в Сполучених Штатах, де отримав спеціальну нагороду від турецької компанії TÜBITAK у $1000. Ці кошти Ілля планує використати на майбутнє навчання в університеті.

Як працює "Гідроелектричний генератор"

Принцип роботи полягає в тому, що вода, що падає з висоти на п'єзоелемент, створює вібрацію, яка перетворюється на електричну енергію. Ця енергія накопичується в акумуляторі та може бути використана у побуті або промисловості.

Гідроелектричний генератор Іллі Сидорчука / «Суспільне.Житомир» Гідроелектричний генератор Іллі Сидорчука / «Суспільне.Житомир»

Гідроелектричний генератор Іллі Сидорчука не викидає шкідливі речовини у атмосферу, що робить вироблену енергію чистою і екологічно безпечною.

Вплив винаходу школяра на енергетику — відео

Винахід Іллі Сидорчука має значний потенціал у сфері відновлюваної енергетики та може стати вагомим кроком до створення більш стійкої та екологічно чистої енергетичної системи.