Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український школяр створив дрон-міношукач

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
25 жовтня 2022 2 хвилин читання

Учень з Івано-франківська розробив дрон-міношукач для військових. За допомогою пристрою можна розвідувати територію та позначати міни на мапі.

В Івано-Франківську стартував IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ STEAM-FEST. Тут презентують цікаві проєкти й напрацювання дітей з педагогами, розповідає міський голова Руслан Марцінків. Це яскраві розробки з природничих наук, технологій, інженерії, мистецтва, математики, багато з яких допомагають нашим військовим. Зокрема, одинадцятикласник природничо-математичного ліцею Юрій Тумир розробив дрон-розвідник. Спочатку в юного розробника виникла ідея зробити машинку, яка шукає міни. Але потім методом проб і помилок він вирішив зробити квадрокоптер за технологією 3D-друку.

«Він може розвідувати територію. А також шукати міни та позначати їх на мапі майбутнього мобільного застосунку. Тобто дрон летить за визначеним маршрутом у застосунку, обстежує територію, позначає, на яких координатах розташовані міни. Також є система розпізнавання розміру та типу міни. Тобто сапер відкриває свій застосунок і бачить, де міни, які вони, і працює над розмінуванням», — розповідає винахідник.

Загалом на фестивалі зареєстрували понад 100 проєктів. 

Раніше стало відомо, що українець Павло Ізотов розробив гру, де можна відновлювати Україну від руйнувань під час війни. Усі доходи від реклами у грі Rebuild Ukraine він спрямує гуманітарним благодійним організаціям, що допомагають українцям, як-от World Kitchen.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Херсоні вже запрацювали 32 зі 150 станцій мобільного зв'язку «Київстар»

Руслан Сорока 2 грудня 2022 15:56

Що відбуватиметься із фінансовою допомогою Україні — головне з дискусії ЦЕС

Олександр Тартачний 1 грудня 2022 17:26

MacPaw організував всесвітню кампанію #DiakuYOU

Катерина Колонович 30 листопада 2022 15:13

Як ІТ-столиця України переживає війну

Владислав Миронович 29 листопада 2022 18:15

На «Яндекс.Картах» зникають зруйновані росіянами будинки у Маріуполі

Катерина Колонович 29 листопада 2022 14:22