Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Оновлено: Збитки на $26 млрд: ФБР знешкодило одну з найвідоміших хакерських груп LockBit

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
21 лютого 2024 3 хвилин читання

ФБР спільно з правоохоронцями з 10 країн знешкодили хакерську групу LockBit. Тільки від жертв чорні хакери отримали $144 млн.

Про це пише Bloomberg.

LockBit оперувала мережею з 11 тис. доменів для поширення вірусів-вимагачів. За повідомленнями, група причетна до деяких торішніх гучних атак, зокрема до атаки на сервери Boeing Co. Загальна кількість жертв хакерів налічує 1600 у США та 2000 по всьому світу. ФБР стверджує, що відстежено приблизно $144 млн, сплачених здирникам.

Повідомляється про арешт двох операторів мережі — у Польщі та Україні — конфіскації 200 криптогаманців. Видано також три ордери на арешт та п'ятьом висунули обвинувачення. Як йдеться у повідомленні підтримки мережі у даркнеті, сервери мережі були зламані через вразливість PHP.

США також розкрили обвинувальний висновок, який звинувачує російських громадян Артура Сунгатова та Івана Кондратьєва у розгортанні LockBit проти компаній у виробничому секторі, напівпровідниковій промисловості та низці інших організацій.

Кондратьєву також висунули додаткові звинувачення за нібито розгортання програм-вимагачів проти жертви в Каліфорнії в 2020 році. Цій парі також загрожують санкції: Міністерство фінансів США забороняє всі транзакції та блокує всі активи у США або під контролем громадян США. 

Кондратьєв, що живе у українському Новомосковську, нібито був афілійований з LockBit, йдеться у заяві Міністерства фінансів. Відповідно до заяви, Сунгатов також афілійований з групою Lockbit і бере активну участь в діяльності хакерської групи LockBit.

Чим відома хакерська група LockBit

LockBit став відомим у 2021 році, назвавши себе LockBit 1.0. У 2022 році він став LockBit 2.0, а його остання версія — LockBit Green. Однією з останніх жертв групи став EquilLend. Торгова платформа, яка обробляє трильйони доларів транзакцій на місяць, заявила, що інцидент 22 січня вплинув на деякі автоматизовані служби кредитування цінних паперів. Група була відповідальною за торішню атаку на американське відділення Industrial & Commercial Bank of China Ltd., яка підірвала ринок казначейства США на суму $26 млрд. Він також знищив вебсайт, який Boeing Co. використовує для продажу запасних частин до літаків, програмного забезпечення та послуг.

Також 20 лютого Нацполіція спільно з СБУ затримали батька та сина. Вони були членами LockBit. За даними правоохоронців, хакери зламували комп'ютери фізичних осіб, підприємств, державних установ та закладів охорони здоров‘я у Франції.

Затриманий ймовірний хакер LockBit з України Затриманий ймовірний хакер LockBit з України

Нагадаємо, що фахівці з кібербезпеки виявили новий троян під назвою GoldPixaxe, який краде біометричні дані користувачів iOS.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США готуються до теракту після подій у російському «Крокусі»

Владислав Паливода 12 квітня 2024 10:25

Вразливість у Telegram для Windows: чому краще вимкнути автозавантаження файлів

Вікторія Рудзінська 11 квітня 2024 18:42

Хакери вкрали дані понад 340 тис.американців під час атаки на консалтингову компанію в США

Вікторія Рудзінська 8 квітня 2024 20:05

Українські хакери атакували російські сервери

Юлія Мирська 26 лютого 2024 08:51

Вірус-вимагач LockBit почали розповсюджувати через вразливість у ConnectWise

Артем Житкевич 23 лютого 2024 23:14