Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ANOM — шпигунські смартфони для ФБР

Олеся Дерзська
Олеся Дерзська
24 травня 2024 2 хвилин читання

Федеральне бюро розслідувань США колись створило власну компанію зі смартфонів, щоб стежити за злочинцями, пише The Verge. Операція мала назву «Троянський щит».

Як пише The Verge, у тому, що стосується технологій, конфіденційність та безпека завжди неоднозначні аспекти. Стартап зі смартфонів Anom був насправді потрібен ФБР для того, щоб стежити за криміналітетом у відносно легкий та ефективний спосіб.

«Темний дріт»: як розвивались події створення стартапу Anom

У книзі «Темний дріт: неймовірна правдива історія наймасштабнішої спецоперації в історії» Джозеф Кокс, репортер із кібербезпеки та письменник, описав цю історію досить детально.

Наркоторговці та інші злочинці створили нішеву галузь спеціалізованих захищених телефонів, які злочинці використовували для ведення свого бізнесу. Це було потрібно, щоб зашифровано спілкуватись далеко від очей правоохоронців.

ФБР зрештою запустило одну з цих захищених телефонних служб, щоб шпигувати за злочинцями у всьому світі. Раніше кілька компаній, що надавали аналогічні послуги, зламали, проте Anom був досить успішним проєктом. Приблизно три роки тому він давав правоохоронцям усього світу побачити у деталях злочинний світ. 

Anom закрили через роки плідної роботи, через те що він був надто успішним. Зараз, із появою таких програм, як Signal, більшість злочинців уже не потребують спеціалізованого обладнання, але це, звісно, ​​породжує цілу низку проблем. 

Криміналітет і захищені мережі

Як зазначає The Verge, є люди, які використовують захищені технології, але ті самі інструменти, які зберігають конфіденційність їхніх комунікацій, допомагають забезпечити конфіденційність і всім іншим — викривачам, федералам і звичайним людям.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ФБР намагаеться спіймати небезпечних хакерів

Владислав Паливода 10 травня 2024 19:22

ФБР закликало агентів прослуховувати американців

Олеся Дерзська 9 травня 2024 20:42

Хакери кремля атакували водопостачання у США

Олеся Дерзська 9 травня 2024 19:40

Розвідник США засуджений за спробу передати секрети російському шпигуну

Вікторія Рудзінська 3 травня 2024 11:14

Хакери рф атакують українських військових через Signal

Богдан Камінський 19 квітня 2024 18:05