Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

YouTube зобовʼязав авторів відео, створеного за допомогою ШІ, маркувати вміст

Олена Черкасець
Олена Черкасець
20 березня 2024 3 хвилин читання

Тепер творці відео-контенту на YouTube будуть зобов'язані позначати, якщо їхні ролики були створені за допомогою ШІ, а YouTube маркуватиме відповідний контент. Це робиться для того, щоб забезпечити більшу прозорість інформації про відео і не вводити в оману користувачів. 

Про це повідомляє CNN.

Коли користувач завантажує відео на сайт, він побачить список із запитаннями щодо реалістичності вмісту. Наприклад, чи реальна людина на відео, чи вона це говорить або робить щось, чи не змінені кадри реального місця або події, чи не зображена реалістична на вигляд сцена, а чи такої насправді не було.

Творці YouTube зобовʼязані повідомити, що їхні відео містять створений ШІ  контент, який виглядає реалістичним, після чого YouTube додає в опис позначку, що роликимістить «змінений або синтетичний контент». 

Для відео на «делікатні» теми, такі як політика, мітка буде додана більш помітною на екрані відео.

Такі обмеження YouTube вирішив впровадити, щоб користувачі могли розпізнати, коли вміст може бути несправжнім. 

Це стало необхідним через використання нових технологій, які дозволяють швидко створювати текст, зображення, відео та аудіо, які часто неможливо  відрізнити від справжніх

Експерти з онлайн-безпеки стурбовані тим, що поширення контенту, створеного штучним інтелектом, може заплутати та ввести в оману користувачів Інтернету, особливо напередодні виборів у Сполучених Штатах та інших країнах у 2024 році. 

Який контент не потрібно маркувати на You-Tube

Автори не зобов'язані повідомляти, якщо створений штучним інтелектом контент є явно нереалістичним. Це стосується анімаційних роликів.

Також, якщо автор налаштував освітлення чи колір через ШІ-інструменти. 

Платформа також заявляє, що не вимагатиме від творців «розкривати інформацію про те, чи використовувався генеративний ШІ, щоб підвищити  продуктивність, зокрема, для створення сценаріїв та ідей для контенту  та автоматичних субтитрів».

Творці, які постійно не використовують нову мітку для синтетичного вмісту, який слід оприлюднювати, можуть зіткнутися з такими покараннями, як видалення вмісту або призупинення участі в Партнерській програмі YouTube, згідно з якою творці можуть монетизувати свій вміст.

Непромаркований контент, який підлягає розкриттю, буде видалений, а участь авторів в партнерській програмі, за якою можливо монетизувати свій контент, призупинена.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодіпфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 8 хвилин тому

Netpeak розповість, як автоматизувати бізнес-процеси за допомогою ШІ

Олеся Дерзська 11 червня 2024 18:57

Ворог мого ворога — мій глядач: як об’єднати аудиторію навколо нелюбові у своїх відеоблогах

Олексій Токовенко 11 червня 2024 13:10

Святослав Святненко про стартап-екосистему в Україні, вихід бізнесу на міжнародні ринки та пітчинг проєктів

Анна Сергієнко 10 червня 2024 17:48

ШІ-моделі тренуються на дітях із Бразилії без їхнього відома чи згоди

Олеся Дерзська 10 червня 2024 14:41