Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
29 червня 2023 3 хвилин читання

Які країни мають найдоступніший та найкращий інтернет

Інтернет став необхідною складовою нашого повсякденного життя. Він дозволяє нам залишатися на зв’язку зі світом, знайомитися з новими ідеями та відкривати нові можливості. Однак рівень доступності та якість інтернету можуть значно варіюватися залежно від країни. 

SPEKA за допомогою Statista розповідає, в яких країнах найкращий інтернет та де він найдоступніший.

26 червня 2023 року Білий дім оголосив про ініціативу зі створення високошвидкісного інтернету вартістю понад $42 млрд, яка має на меті забезпечити швидким підключенням кожну родину до 2030 року. 

Де США потенційно дещо відстають, то це у доступності широкосмугового зв’язку загалом. Згідно зі звітом ОЕСР, у 2022 році на 100 жителів США припадало 38 широкосмугових підключень порівняно з 41-47 у деяких європейських країнах. Це може бути пов’язано з недостатньою доступністю широкосмугового зв’язку, який визначається як будь-яке DSL, кабельне, оптоволоконне чи фіксоване бездротове з’єднання зі швидкістю завантаження щонайменше 0,256 Мбіт/с або через недостатнє використання.

Співвідношення за швидкістю завантаження широкосмугового з’єднання в обраних країнах у 2-му кварталі 2022 року Співвідношення за швидкістю завантаження широкосмугового з’єднання в обраних країнах у 2-му кварталі 2022 року

Лідер швидкості та використання інтернету з країн ОЕСР — Південна Корея, де на 100 жителів припадає 45 широкосмугових ліній, з яких 99% — швидкісні. Подібний рівень використання — понад 90% високошвидкісних з’єднань — є у Бельгії, Португалії, Швейцарії, Нідерландах та Швеції. Дані щодо Японії відсутні. Країни з високою швидкістю інтернету, але дещо нижчим рівнем використання широкосмугового зв’язку, як у США, — це Ісландія, Угорщина, Чилі, Австралія та Нова Зеландія, що свідчить про те, що великим країнам та/або країнам з великими сільськими територіями важче досягти всезагального доступу до швидкісного широкосмугового зв’язку.

Доступність швидкісного підключення на 100 жителів в обраних країнах у 2-му кварталі 2022 року Доступність швидкісного підключення на 100 жителів в обраних країнах у 2-му кварталі 2022 року

Хоча латиноамериканські країни у рейтингу, як-от Колумбія, можуть випередити деякі європейські за швидкістю, доступність і використання інтернету у цих країнах набагато нижчі. Багато країн, що посідають високі позиції за швидкісним інтернетом, також добре показали себе в окремому рейтингу: частка волоконно-оптичних з’єднань, які можуть досягати швидкості приблизно 1 Гбіт/с.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Для 91% українців інтернет рівноцінний їжі — дослідження Мінцифри

Юлія Мирська 8 грудня 2023 16:15

США та Велика Британія застосували санкції проти російських хакерів з ФСБ

Артем Житкевич 7 грудня 2023 23:00

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38

У Німеччині подружжя встановило світовий рекорд, прикрасивши вдома 555 ялинок

Юлія Мирська 6 грудня 2023 12:55

Twitch припиняє роботу в Південній Кореї через високі витрати

Юлія Мирська 6 грудня 2023 11:45