Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як у США відновлювали ядерну зброю FOGBANK

Артем Житкевич
Артем Житкевич
19 серпня 2023 3 хвилин читання

Fogbank — це кодова назва матеріалу, який використовують в американських ядерних боєголовках W76, W78 та W88. Ці боєголовки належать до типу термоядерних, або водневих, бомб, які складаються з двох стадій — фізичної та термоядерної.

Fogbank є міжстадійним матеріалом у деяких американських боєголовках. Його точна природа залишається секретом.

Матеріал є секретним. Його склад секретний. Його використання у зброї є секретним, і сам процес секретний.
колишній генеральний менеджер Oak Ridge Денніс Радді

Експерти з озброєння вважають, що Fogbank — це аерогель, в яких традиційно рідкий компонент замінений газом. Джеффрі Льюїс, експерт з ракетної та ядерної зброї в Інституті міжнародних досліджень Монтерей, написав у 2008 році, що кодова назва Fogbank може бути похідною від прізвиськ для аерогелей, як-от «заморожений дим» та «сан-франциський туман».

Де виготовляли Fogbank?

Fogbank спочатку виробляли на об’єкті 9404-11 Національного комплексу безпеки Y-12 у Оук Ридж, штат Теннессі, з 1975 по 1989 рік, коли завершили випуск останньої партії боєголовок W76. Потому об’єкт законсервували та ліквідували у 1993 році.

Fogbank став проблемою для програми модернізації ядерної зброї США

У 1996-му уряд США вирішив замінити та модернізувати велику кількість своєї ядерної зброї. Тож Департамент енергетики запустив програму продовження терміну служби старої ядерної зброї. 

Згодом зрозуміли, що матеріал Fogbank є потенцiйним джерелом проблем для програми, оскiльки мало записiв про його виробництво. Через секретність доступ до розробки Fogbank мало обмежене коло науковців, які до 1997 року вже не мали можливості працювати над ним або забули технологію виробництва.

Тож Fogbank став причиною багатьох проблем для Департаменту оборони США. Затримки у виробництві Fogbank призвели до затримок у програмі продовження терміну служби W76, яка мала закінчитися у 2018-му, але була перенесена на 2023-й.

Це також призвело до збільшення витрат на програму з $1,5 млрд до $2,2 млрд. Крім того, це створило проблеми для запасу ядерної зброї США, оскільки багато старих боєголовок W76 потребували модернізації або списання через старіння компонентів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американський виробник дронів відкриває бізнес в Україні

Владислав Паливода 28 червня 2024 22:40

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Електромобілі та центри оброблення даних суттєво збільшать навантаження на електроенергію за 6 років

Владислав Паливода 26 червня 2024 07:00

Україна несе ядерну загрозу: росіяни розганяють черговий фейк

Владислав Паливода 25 червня 2024 20:01

Уряд США позивається на Huyndai за експлуатацію підлітка

Олеся Дерзська 23 червня 2024 19:00