Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як MacPaw співпрацює з Junior-спеціалістами: Bootcamp Case Study

Kateryna Andriienko
Kateryna Andriienko PR Specialist at MacPaw
12 червня 2024 9 хвилин читання

MacPaw Bootcamp — це шестимісячний проєкт, розроблений спеціально для фахівців/фахівчинь на початку їхньої кар’єри, яка має на меті забезпечити їх практичними знаннями та навичками, необхідними для професійного зростання у сфері.

«Робота з Junior-спеціалістами — це завжди драйв та ініціативність. Ми у MacPaw  мали досвід співпраці схожого формату, тому цього разу прагнули створити проєкт, який би приносив ще більшу користь бізнесу. Цінність Bootcamp полягала у поєднанні запиту від компанії та можливостей, які ми створили для кандидатів. Також ми дещо змінили підхід, і учасники Bootcamp працювали однією командою, хоч і були залучені на різних проєктах. Вони могли обмінюватись ідеями, обговорювати деталі роботи та підтримувати одне одного», –– каже Дар’я Овчаренко, Senior Employer Brand Manager у MacPaw.

Відбір спеціалістів

  • Основними критеріями відбору спеціалістів були:
  • фізичне перебування в Україні; 
  • junior грейд (важливо, не trainee);
  • знання англійської на рівні Internediate+.

Грейд визначали за тим, чи був у людини певний досвід у сфері, наприклад: pet-проєкти (проєкти, які спеціалісти розробляють у свій вільний час поза основною роботою або навчанням), хакатони, невеликий комерційний досвід.

«Коли ми розробляли новий процес відбору спеціалістів, основною метою було скоротити час для подання заявок та наймання, але при цьому забезпечити високу якісь оцінки кандидатів/кандидаток. Ми поєднали технічне інтерв'ю та зустрічі з менеджером, що дозволило нам ефективно заощадити 1 годину на кожному кандидаті. Одним із головних критеріїв для нас були мотивація кандидатів та їхній попередній досвід. Ми не обмежувалися комерційним досвідом, натомість надавали можливість людям, які не мали його, але брали участь у pet-проєктах, демонструвати свої навички», –– коментує Дар’я Овчаренко, Senior Employer Brand Manager у MacPaw.

Цілі проєкту

Основною метою Bootcamp було підтримати наявні проєкти та продукти у портфоліо MacPaw, а також надати можливість молодим спеціалістам приєднатися до розроблення реальних продуктів. Ця ініціатива була win-win для обох сторін: junior-спеціалісти отримували менторство від досвідчених колег і можливість набути досвіду роботи на наявних проєктах, тоді як для компанії це було можливістю розвантажити senior-колег та освіжити підхід до деяких завдань.

Завдання, які стояли перед спеціалістами

  • 1
    Junior QA Desktop

    Завданнями для цього спеціаліста/ки були: тестування застосунків SpyBuster та Encrypto, а також інформування про стан функціонала та актуалізація документації відповідно до змін у продуктах.
  • 2
    Junior Front-End Engineer

    У пул завдань входили: удосконалення внутрішнього сервісу, технічний блог для відділу TR&D, додання нових фіч та удосконалення наявних.
  • 3
    Junior Back-End Engineer

    Основними завданнями були: удосконалення системи ще одного внутрішнього сервісу, додавання нового функціонала та усунення багів.
  • 4
    Junior Project Manager

    За проєктним менеджером/кою були: планування робочого процесу команди, формування backlog-завдань, визначення пріоритетів та дедлайнів.
  • 5
    Junior macOS/iOS Software Engineer

    Серед основних обов’язків були: підтримка застосунку Encrypto, модерування великого репозиторію open source з AI та розроблення продукту SpyBuster.

Які виклики спіткали спеціалістів під час Bootcamp

Найбільший виклик — це був повний рефакторинг одного з проєктів, у результаті якого ми позбулися дуже великої кількості непотрібного коду (~4000 рядків), змінили архітектуру нашого проєкту та пришвидшили його у дуже багато разів.
Сергій Хвала, Junior Software Engineer (Front-End)
На початку було трохи важкувато від кількості інформації, яку треба сприйняти у короткі терміни та швидко заглибитися в усі деталі. Але далі все пішло легше. Найцікавішим завданням було регресійне тестування застосунку Encrypto. А найбільш challenging — протестувати update застосунку на віддалених девайсах, не маючи доступу, за допомогою людини з support команди. :)
Марія Сорока, Junior QA Engineer
Під час одного з етапів у нас була нестача деяких дизайнів, і я запропонував своє бачення, як можна перейти до реалізації, використовуючи вже наявні дизайни. Це дало поштовх команді, обговоривши, ми узялися до реалізації.
Вардан Асатрян, Junior Software Engineer (Back-End)
Найскладнішим було працювати з новими для мене технологіями та фреймворками. Їхнє використання було необхідним для розв’язання наших завдань, і ці виклики дуже класно посприяли моєму зростанню.
Ігор Махник, Junior macOS/iOS Software Engineer
Найважчим був change management загалом. Зміни потребують бути гнучким, швидко знаходити нові варіанти розв’язання завдань. Під час Bootcamp я вперше зіткнулася із розробкою та підтримкою macOS застосунків. Тому було багато нової термінології й відчувалась недостатня кількість знань про macOS застосунки. Так, позиція проджект-менеджера не потребує глибоких технічних знань, але я була вдячна моїй команді за те, що допомогли мені отримати базові знання та пояснили базову термінологію.
Яна Герасимець, Junior Project Manager

Що найбільше сподобалось під час стажування?

Чесно кажучи, я був вражений від усього. Від комунікацій всередині компанії та моєї команди, підходу до виконання та ухвалення якихось рішень до спілкування з менторами та менеджерами. Якби я міг описати свій досвід двома словами, це було б «геометрична прогресія».
Сергій Хвала, Junior Software Engineer
Було чимало речей, які просто вау. Починаючи від найрізноманітніших ShareIt Talks і закінчуючи командною співпрацею. Одним словом — космос.
Марія Сорока, Junior QA Engineer
Щоразу була приємно вражена підтримкою менторів проєкту. Вони були нашою надійною опорою, завжди допомагали порадою чи пропонували звернути увагу на оптимальні рішення. Тому на проєкті панувала дружня і  продуктивна атмосфера. 
Яна Герасимець, Junior Project Manager
Найбільш мотиваційним для мене було те, що у нас була командна робота над реальним продуктом. Коли плідно працюєш, а потім бачиш втілення своєї роботи у продукті, це дуже надихає.
Вардан Асатрян, Junior Software Engineer (Back-End)
Було дуже багато цікавих завдань. Одна з найцікавіших — перетворення UI в SpyBuster.
Ігор Махник, Junior macOS/iOS Software Engineer

Виклики та інсайти ліда проєкту

Найважчим викликом було зберегти ролі спеціалістів/ок до кінця програми, адже команди, з якими вони перетинались в роботі, хотіли найняти їх тут і зараз під свій проєкт. Це показник професійності та надзвичайно круто. Тому я дуже радий, що так воно врешті й сталося. Найлегшим для мене був менеджмент команди. Усі учасники були дуже вмотивовані: для них не існувало нецікавих завдань, а будь-яка нова таска сприймалась як виклик, що веде до розвитку. Також, аби успішно суміщати свою роботу та лідерство буткемп команди, я прийшов до ефективного рішення. Саме тому серед вакансій на bootcamp була позиція Junior Project Manager. Я допоміг із найманням і потім спостерігав та коментував. Це значно знизило моє навантаження, а Яні дало можливість набратись значного досвіду.
Богдан Онікієнко, Head of Front-End Engineering

Які поради ви б дали junior-спеціалістам, які прагнуть потрапити в IT?

Важливо не здаватися та впевнено йти до своєї цілі. І, мабуть, найголовніше — вірити у самого себе. Якщо ви ще на етапі навчання, то ставтеся до нього як до своєї робити, це допоможе вам вибудувати дисципліну, яка стане у пригоді згодом.
Сергій Хвала, Junior Software Engineer
1. Якщо ви хочете вивчити мову, треба перебувати в оточенні людей, які спілкуються нею. Те саме з роботою в IT. Шукайте ком’юніті або друзів у цій сфері, це 100% додасть вам більшого розуміння процесів, термінології та робочої специфіки в ІТ-компаніях.
2. Англійська наше все, це must have.
Марія Сорока, Junior QA Engineer
Любіть те, чим займаєтесь, та працюйте над своїми скілами. Створюйте щось із цікавості та із ставленням до своєї роботи, як до творчості. Тоді професійне зростання буде стрімкішим, і вам буде чим здивувати і своє оточення, і самих себе.
Ігор Махник, Junior macOS/iOS Software Engineer
Намагайтеся постійно здобувати нові знання та будьте впевненими у загальній базі знань (особливо якщо ви маєте не профільну освіту, а є світчерами в ІТ). Якщо бази бракує, відвідуйте вебінари, курси, слухайте подкасти. Усе за раз опанувати неможливо, одні курси не покриють потребу, але поступово знання будуть накопичуватись і складуть єдину картину. Якщо ви вже отримали пропозицію, не бійтесь помилятись та не хвилюйтесь, що не знаєте всього. Запитуйте зворотний зв’язок у команди, він допоможе змінюватись і рости.
Яна Герасимець, Junior Project Manager
Я б порадив не зупинятись на теорії: обʼєднуйтесь у команди та намагайтесь зробити пет-проєкти. Такий досвід сильно відрізняє вас від інших кандидатів на ринку.
Богдан Онікієнко, Head of Front-End Engineering
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 17 годин тому

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 19 годин тому

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 19 годин тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41