Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Xiaomi забороняє встановлювати Telegram на свої смартфони

Юлія Мирська
Юлія Мирська
14 серпня 2023 2 хвилин читання

Xiaomi, китайський виробник смартфонів, забороняє встановлювати застосунок Telegram на пристроях, що використовують операційну систему MIUI, повідомляє BleepingComputer.

Для українців, що замовляють смартфони у Китаї або купують їх в Україні з китайською прошивкою, це може означати неможливість користуватися популярним месенджером.

MIUI — це операційна система на основі Android, що застосовує Xiaomi на своїх мобільних пристроях. З оновленням MIUI 13 у 2022 році компанія додала нову функцію безпеки, яка дозволяє виявляти та блокувати небезпечні програми на пристроях.

Ця функція викликала у користувачів підозри та критику через можливу співпрацю Xiaomi з Комуністичною партією Китаю (КПК), щоб відстежувати діяльність користувачів та обмежувати застосунки.

Ці підозри посилилися, коли MIUI почала блокувати застосунки, які дозволяли змінювати мережеві налаштування, крім стандартних. Якщо застосунок вважається небезпечним, MIUI намагається видалити його та заборонити його встановлення. Тепер MIUI позначає як небезпечний у Китаї й популярну платформу для обміну повідомленнями Telegram.

Позначення Telegram як підозрілого застосунку може свідчити про спробу китайського уряду обмежити свободу слова та приватність користувачів.

Також неофіційні дописи в індійських спільнотах Telegram доводять, що про спроби обійти цензуру можуть передати китайській поліції.

За останні роки уряд країни регулярно обмежує або забороняє доступ до багатьох великих платформ, серед яких Facebook, Twitter, WhatsApp та Google, обмежуючи свободу спілкування для мільйонів людей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Android 15 Beta 1 вийшла у публічний реліз: що нового

Богдан Камінський 12 квітня 2024 19:52

Важко відмовитися від Telegram: чого бракує іншим месенджерам

Анна Сергієнко 9 квітня 2024 12:35

Тайванські виробники електроніки шукають штаб-квартири за кордоном через загрозу нападу Китаю

Владислав Паливода 9 квітня 2024 11:33

Google створює новий сервіс, щоб розпізнавати незнайомі номери

Владислав Паливода 9 квітня 2024 09:07

Продажі Xiaomi 14 Ultra почались в Україні

Богдан Камінський 8 квітня 2024 18:20