Чому в Spotify зростають збитки попри збільшення підписників
У першій половині 2023 року Spotify майже подвоїв зростання підписників у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — 15 млн нових преміумпідписок — і перевищив власні прогнози.
Водночас сервіс зафіксував другий за розміром чистий збиток за останні три роки у період від квітня до червня 2023 року — 302 млн євро.
SPEKA за допомогою Statista розглянула, чому в Spotify зростають збитки попри збільшення підписників.
Що відбувалося в Spotify за 2017-2023 роки
Підписуйтеся на наші соцмережі
Від початку 2017 року стримінговий сервіс генерував позитивний чистий баланс лише у шести кварталах, два з яких припали на 2021 рік.
У 4-му кварталі 2018-го та 3-му кварталі 2019-го Spotify вдалося згенерувати дохід у розмірі 442 млн євро та 241 млн євро відповідно, що робить ці два періоди найуспішнішими у новітній історії компанії. Навіть стрибок у кількості платних підписників з 144 млн до 155 млн від жовтня 2020-го до січня 2021-го, чому сприяли пандемія та посилення обмежень протягом декількох місяців, не допоміг компанії отримати прибуток.
Кінцева мета Spotify наразі полягає в тому, щоб досягти 1 млрд підписників до 2030 року. Досі сервіс зростав у середньому на 26 млн підписників на рік. Однак досягти цієї позначки наразі здається малоймовірним, адже:
Яка основна причина збитків у Spotify
Проблема прибутковості Spotify полягає у самій природі його бізнес-моделі. Це низькомаржинальна бізнес-модель, яка вигідна споживачам і музикантам, але аж ніяк не акціонерам.
Основна частина собівартості продажів Spotify складається з роялті, які виплачують музикантам і звукозаписним лейблам, що з’їдає більшу частину прибутку компанії, а це призводить до дуже низького валового прибутку. І останні результати Spotify ще раз проілюстрували цю проблему.